„Ši mano kalėdinės tematikos inspiruota segių kolekcija – tai tąsa to, kas buvo pristatyta ir įgyvendinta prieš trejus metus, – sako Žilvinas Grigaitis. – Aš kuriu segių dizainą, o techniškai sudėti akmenis ir padaryti taip, kad jos atrodytų taip, kaip turi, padeda dizainerės Laura Bu ir Irina My My. Visos mūsų segės yra rankų darbo, vienetiniai kūriniai. Per trejus metus esu sukūręs jų per 200.“
Segių renesansas
„Didžiulę segių kolekciją turėjo Aristotelis Onassis, jas labai mėgo Coco Chanel. Šiuo metu segės ir vėl išgyvena renesansą, jomis puošiamasi įvairiomis progomis, ir segimos jos labai įvairiai, – sako Žilvinas Grigaitis. – Prieš kelias dienas Ciuriche diskutavome su keliais papuošalų kūrėjais apie tai, kad segė turi didesnes panaudojimo galimybes, nes paveldėtą iš mamos, ją gali segėti ir dukra, ir sūnus.“
Verslininko kurtos segės išsibarsčiusios po visą pasaulį. Pasak Ž. Grigaičio, jas segi ir Holivudo žvaigždės, ir Sidnėjaus bei Melburno, Singapūro, Honkongo, Ciuricho ir kitų miestų aukštuomenė, diplomatų žmonos, ambasadoriai. Net kelias jo kurtas seges turi Sheyla Bonnick iš grupės „Boney M“ . Paklaustas, ar daug lietuvaičių segi jo papuošalus, Žilvinas Grigaitis išlieka paslaptingas: „Jos pardavinėjamos dizainerių butikuose ir nežinau, kas jas įsigyja. Bet malonu matyti socialiniuose tinkluose ar spaudoje žmonių, seginčių mano papuošalus, nuotraukas.“
Žilvino Grigaičio kurtos segės yra dviejų tipų: mažosios, arba dovaninės, ir didžiosios, arba karališkos. Joms kurti naudojami Singapūro perlai, svarovskiai, koralai. Nors dėl sertifikavimo problemų kūrėjas nedirba su tauriaisiais metalais, deimantais, rubinais ir kitais brangakmeniais, vadinti savo kūrinių prabangia bižuterija nelabai linkęs, nes jiems kurti išvis nenaudoja sintetinių medžiagų.
Naujos segėjimo tendencijos
Ne tik sukurti segę, bet ir tinkamai ją nešioti yra menas. „Mano papuošalai yra uniseksiniai. Jie tinkami tiek vyrams, tiek moterims. Gali būti dėvimi prie suknelių, kostiumų, švarkų, paltų, – sako Ž. Grigaitis. – Vyrų mados guru švarkų atlapuose matome susegtas po kelias seges, moterys jomis neretai nusagsto pusę kašmyrinio palto peties. Gražu, kai aplink vieną didelę spiečiasi kelios mažos segės. Svarbu, kiek žmogus yra drąsus, ir kiek jis nori pabrėžti savo individualumą.“
Stilingomis segėmis garsėjantis verslininkas sako, kad jam jos turi ir emocinę vertę. „Esu dėkingas Irinai My My, kad ji prikėlė iš mano mamos paveldėtus papuošalus antram gyvenimui. Viena apie 150 metų senumo močiutės segė su Verano stiklu, inkrustuota perlais ir apsiūta žalia medžiaga, sulaukia ypatingos reakcijos visame pasaulyje, – sako jis. – Suteikti šiems papuošalams unikalumo ir asmeniškumo galima įvairiais būdais. Štai „Dolce&Gabbana” naudoja itališką simboliką – tarkim, Sicilijos kryžių. Taip jie komunikuoja apie savo šalį. Aš naudoju lietuvišką gintarą. Singapūre viena klientė yra mano seges įsigijusi būtent dėl jo. Galima įdėti ir monogramas, šeimos herbą, kitus svarbius simbolius.“
Segantis šį papuošalą verslininkas siūlo atkreipti dėmesį į audinį. „Prie sunkaus audinio drabužių – paltų ar kostiumų – tinka kuklesnės, ne itin žėrinčios segės, – siūlo jis. – Kas kita – kokteilinė suknelė. Labai svarbu, kad segė netrukdytų rūbui. Gerai, jei drabužis turi tam tikrą elementą, į kurį galima įsegti, tarkim kišenėlę. Atsargiai reikėtų jas rinktis prie plonų audinių. Tarkim, perlais puošta segė bus per sunki šilkinei suknelei, tačiau tai nereiškia, kad šilkas su segėmis išvis nesuderinamas. Štai vienas iš Sheylai kurtų segių kaip tik buvo skirta segėti scenoje prie šilkinės suknelės.“
Šventinės papuošalų kolekcijos pristatymui buvo pasirinkta „Make Up For Ever“ studija – pristatytos ir naujausios makiažo tendencijos. Pasak vizažo meistrės Simonos Broks, šį sezoną svarbiausia – natūralumas: „Oda turi atrodyti nepadengta, makiažas – permatomas, o jo pagrindinį charakterį kuria akys ir lūpos. Jos šį sezoną naudojamos išreikšti individualumui.“