„Pirmiausia reikia išmokti planuotis savo laiką. Tuomet jokie darbai ir reikalai neužgriūna it iš giedro dangaus ir lieka laiko poilsiui, ramybei, grožiui, saviraiškai”, – sako ajurvedos centrų „SPA Shanti“ Vilniuje ir Kaune įkūrėja Eglė Kauneckienė, jau kelis dešimtmečius puoselėjanti meditatyvų gyvenimo būdą.
Trijų vaikų veikli mama Eglė Kauneckienė bemaž tris kartus per menėsį vyksta vis į kitą šalį dalintis ajurvedos, masažo, sveikos mitybos paslaptimis ir savo ilgamete patirtimi. Taipogi organizuoja šeimų stovyklas, mokymus Lietuvoje ir svetur.
Visa Kauneckų šeima laikosi gamtos ritmo, vegetarinės mitybos principų. Anksti eina miegoti, su aušra keliasi. Nevalgo mėsos, žuvų, kiaušinių. „Šių produktų net nėra ragavę mūsų vaikai. Per dieną turime tris pagrindinius valgymus ir tarp jų – du užkandžius. Produktus renkamės pagal tai, ko kiekvienam labiau reikia, kas sveika. Tiesa, dažniausiai gaminame patys ir valgome namuose. Į mūsų racioną įeina kruopos, daržovės, sojų, pieno produktai”, – sakė Eglė.
Eglė neslepia, kad tiek mitybos, tiek aprangos stiliui nemažai įtakos padarė būtent indiška kultūra. Šioje šalyje ji ne kartą lankėsi, iš jos kilusiomis ir po pasaulį paplitusiomis dvasinėmis, mitybos bei masažo praktikomis ji labai žavisi.
„Mėgstu vilkėti suknelėmis, tunikomis. Mano garderobe – itin daug ryškių, vaiskių spalvų. Kiek egzotiškai atrodančią mane įpratę matyti SPA centrų lankytojai, seminarų dalyviai“, – šypsojosi E. Kauneckienė.
Užsiimdama jogą, medituodama, mokydama masažo paslapčių moteris neslepia mėgstanti vilkėti lininius drabužius. „Manęs per užsiėmimus moterys neretai teiraujasi, kokie drabužiai tinkamiausi dvasiniai praktikai. Rekomenduoju liną, nes tai natūralus, aukščiausios kokybės audinys”, – ką pati vertina, tą siūlo ir kitiems „SPA Shanti“ centrų įkūrėja.
„Linas – tai mūsų autentika, – sako E. Kauneckienė. – Kartais pagalvoju, kokie universali yra, tarkim, lininė suknelė. Pritaikiusi elegantiškus batelius su ja gali eiti į darbą, su sportiniais bateliais ji tinkama laisvalaikiui. Basa vilkėdama lininę suknelę moteris kuria itin romantišką įvaizdį“.
Daug keliaujančią moterį suintrigavo lietuvių kūrėjų sprendimai iš lino. „Norėčiau išskirti drabužių įvairiapusiškumą. Tarkim, prailginto silueto marškinėliai tinkami vilkėti prie kelnių, ir vieni – kaip mini suknelė. Pastebėjau, kad linas – gerokai paminkštintas. Sužavėjo spalvos: žalia, ciklameno. Nauji atradimai: taškeliais, langeliais margintas lino audinys“, – įspūdžiais apie naujają „Lino dovanos“ kolekciją „Get flaxed“ kalbėjo pašnekovė.
Ši kolekcija labiau skirta brandžiai, tvirtą pasaulėžiūrą turinčiai moteriai. Vyrauja laisvi siluetai, mažytės, bet intriguojančios detalės. „Atsižvelgėme į klientų poreikius ir pagaliau pasiūlėme didelių dydžių drabužius. Kadangi šiuo metu pasaulyje itin madingi vienspalviai skalbti ir minkšti audiniai, tai ir mūsų kolekcijoje šįkart beveik visi drabužiai iš lygiai dažyto ir skalbto audinio. Galima atrasti ir vis dar mados viršūnėse karaliaujančių laukinių žvėrių raštų,“ – sakė bendrovės „Linas“ vadovė Vilita Skersienė.
Į klausimą, kodėl linas taip vertinamas visame pasaulyje, V. Skersienė atsakė: „Linas vienas brangiausių natūralių audinių, einantis po šilko ir vilnos, nes idealiai prisitaiko prie žmogaus kūno. Linas leidžia odai kvėpuoti, palaikyti normalią kūno temperatūrą visais metų laikais. Kai žmonės pradėjo vis labiau ieškoti natūralumo, ekologiškumo – lino populiarumas vis didėja ir tikrai ateityje nemažės“.