Iš vyresnės kartos atstovų galima išgirsti, kad šiuolaikiniai paltai siūdinami iš ne tokio patvaraus audinio kaip jų jaunystėje. Anksčiau žmonės paltus siūdavosi pas vietinius meistrus ir dėvėdavo juos ne vienerius metus, o gaminiui praradus prekinę išvaizdą, jį tiesiog persiūdavo kita puse į viršų, taip prailgindami dėvėjimo trukmę. Dabartinės paltų siuvimo technologijos jau neleidžia jų perversti į kitą pusę. Šiuolaikiniai paltai nebe tokie brangūs, bet ir jų nešiojimo trukmė trumpesnė. Jeigu norite įsigyti kokybišką, gero audinio paltą, teks jo kantriai paieškoti.
Lietuviškas prekių ženklas COAT CREATORS iš natūralių audinių kuria kokybiškus, madai nepavaldaus dizaino moteriškus paltus bei švarkus. Jo kūrėjai ragina rinktis tvarios mados gaminius ir atsisakyti natūralaus kailio. Jie pasidalino patarimais, kaip išsirinkti išties kokybišką paltą.
Pirmas patarimas: jeigu norite šilto palto – ieškokite vilnos, nes natūralaus pluošto paltai yra patys šilčiausi. Rinkitės avies, kašmyro, alpakos ar moheros vilną. Paltas jus apsaugos nuo permainingų pavasario orų ir vėjo jeigu audinyje bus bent 60% vilnos. Nerekomenduojama rinktis tik sintetinio pluošto sudėties palto. Toks gaminys dažnai nešildo ir neleidžia odai kvėpuoti. Kad ir koks madingas jis bebūtų, greičiausiai tokio rūbo neprisijaukinsite.
Antras patarimas: palto išvaizda ilgiau liks nepakitusi, jeigu audinyje bus poliesterio ar poliamido pluošto, dėl kurio paltinis audinys yra atsparesnis trinčiai, mažiau glamžosi, yra elastingas ir nesiburbuliuoja. Tokie gaminiai bus tvirti, kokybiški, tinkami dėvėti drėgnu oru. Skaitant gaminio priežiūros etiketes reiktų žinoti, kad poliesteris yra cheminis pluoštas, gaminamas iš naftos, o poliamidas (arba nailonas) yra sintetinis pluoštas.
Trečias patarimas: rinkitės klasikinius modelius, tinkančius jūsų figūrai ir gyvenimo būdui, nes klasikiniai paltų siluetai ir detalės niekada neišeina iš mados. Tiesaus silueto paltas su klasikine apykakle ir sujuosiamas diržu tinka visiems gyvenimo atvejams. Ne pernelyg daug prigludęs siluetas su gilia klasikine apykakle ir viena saga gali būti puiki ilgo švarko alternatyva. O oversized silueto paltas su pažemintomis rankovėmis puikiai tinka mėgstančioms laisvesnį stilių ar toms, kurioms po paltu norisi dėvėti storą megztinį.
Ketvirtas patarimas: rinkitės klasikines paltų spalvas ir dažnai keiskite aksesuarus. Parduotuvėse galima rasti įvairių spalvų ar margų audinių paltų, tačiau jei investuojate į išties kokybišką paltą, verčiau rinkitės vienspalvį juodą, pilką, tamsiai mėlyną ar kreminės spalvos paltą. Norėdama kurti skirtingus įvaizdžius derinkite ryškesnių spalvų šalikus, skareles, dirbtinio kailio apykakles.
Penktas patarimas: patikrinkite, ar paltas pasiūtas kokybiškai. Renkantis naują paltą atkreipkite dėmesį ar visos siūlės tiesios, ar lengvai patempus audinį jos neįsitempia, kartais galima pamatyti, kad palto siūlė jau parduotuvėje būna iširusi. Taip pat rekomenduojama pažiūrėti, ar lygios apykaklės ir atvartų pusės, ar apsirengus nejaučiamas pamušalo tempimas, kilus abejonėms, palto geriau nepirkti.
Turbūt ne visi žino, kad tekstilė yra viena iš labiausiai gamtos išteklius naudojančių bei aplinką teršiančių pramonės šakų. Per metus Lietuvoje išmetama apie 15 tūkstančių tonų drabužių. Kodėl juos išmetame? Nes dėl prasto audinio ar nekokybiško pasiuvimo jie praranda gerą išvaizdą arba tampa nebemadingi. Lietuviškas prekių ženklas šį sezoną pradeda bendradarbiavimą su socialiniu verslu „Textale“ ir skatina kartu kurti dėvėtos tekstilės surinkimo ir paskirstymo grandinę. Kūrėjai iš savo klientų surenka senus, nebedėvimus ar nusibodusius paltus, įvertina jų būklę ir pasirūpina, kad jie nukeliautų pakartotiniam vartojimui arba perdirbimui.
Lietuviškos mados kūrėjai tiki, kad vartotojišką perteklių pakeis saikas ir sąmojingumas, jeigu labiau mylėsime mus supančią aplinką bei tausosime gamtos išteklius. Tuomet galėsime pasidžiaugti, kad Lietuvoje ir pasaulyje įsitvirtina tvari mada, žmonės vis dažniau renkasi ilgaamžius drabužius.