Apsipirkimas gali būti stresą keliantis procesas. Jei apsiperkame fizinėje parduotuvėje, mūsų sprendimus veikia konsultančių patarimai, parduotuvės prekių išdėstymas, netgi apšvietimas. Internetinis apsipirkimas – ne ką paprastesnis procesas. Milžiniška internetinių parduotuvių pasiūla gali priblokšti, o interneriniai puslapiai, pilni įvairiausių modelių drabužių bei aksesuarų, kartais tik dar labiau apsunkina pirkimo procesą: išleidžiame per daug arba taip pavargstame nuo pasiūlos, kad visai nieko nenusiperkame. Prieš kažką perkant portalas whowhatwear.co.uk siūlo savęs paklausti šių dešimties klausimų. Jie leis priimti teisingą sprendimą.
Kokia šio daikto priežiūra?
Svarbu sužinoti, kaip šį drabužį reikės plauti ir lyginti. Jei gamintojas rekomenduoja profesionalų valymą valykloje arba įspėja, kad geriau daikto nevalyti visai (būna ir taip), jo kaina akimirksniu išauga. Pagalvokite, ar planuojamas pirkinys to vertas? Juk nepirksite drabužio, kurį po pirmos dėmės teks išmesti.
Kokį dydį vilki drabužį demonstruojantis modelis?
Kai apsiperkame internetu, daugiausiai dėmesio skiriame tam, kaip drabužis guli ant jį demonstruojančio fotomodelio kūno. Pasidomėkite, koks tai dydis? Taip galėsite susidaryti geresnį vaizdą apie tai, ar nurodytas drabužio dydis atitinką standartą.
Iš kokio audinio šis drabužis pasiūtas?
Audinio sudėtis turėtų būti vienas pagrindinių kriterijų įsigyjant naują daiktą. Ji padeda suprasti, ar šis drabužis bus tinkamas vasarai, ar žiemai; ar jis lengvai lamdysis; ar vilkint šį rūbą kvėpuos oda ir t.t. Juk žiemai nepirksite megztinio iš poliesterio, o ieškodama vasarinės suknelės, net nežiūrėsite į tas, kurių sudėtyje yra vilnos.
Ar dar neturiu kažko panašaus?
Taip nutinka visiems: akimirksniu susižavi nauju drabužiu ir tik stovėdama eilėje prie kasos suvoki, kad panašaus stiliaus, tos pačios spalvos ar kirpimo drabužis jau kabo tavo spintoje. Prieš kažką pirkdama, prisiminkite savo spintos turinį ir mintyse patikrinkite, ar nieko panašaus jame nėra.
Ar tai nėra pernelyg madinga?
Nieko blogo įsigyti madingą daiktą, bet kai kurie tendencijų viršūnėse atsiradę drabužiai pasibaigus sezonui tampa visiškai neaktualūs ir netgi atrodo juokingai. Prieš pirkdama ypač madingą daiktą, pagalvokite, ar praėjus metams dar norėsite jį dėvėti? Jei ne, geriau nepasiduokite tendencijų įtakai.
Ar už 2 dienų dar norėsite tai pirkti?
Kai kyla abejonių, geriausia šiek tiek palaukti. Dažniausiu atveju, praėjus „turiu tai turėti čia ir dabar” jausmui ateina suvokimas, kad šis daiktas vis dėlto nėra labai reikalingas.
Ar šis drabužis dera prie kitų kabančių spintoje?
Svarbu apgalvoti, ar naujo daikto spalvos, stilius, audinys derės prie jūsų įvaizdžio. Ar jis lengvai įsilies į garderobą? Įsigyjus drabužį, kuris nedera prie jau turimų rūbų, tai ves prie papildomų išlaidų.
Ar tai ras vietą mano gyvenimo būde?
Sportiška moteris, mėgstanti daug judėti ir visur eiti pėsčiomis neturės daug progų pasipuošti bateliais aukštais kulnais, o perregima suknele susižavėjusi kukli mergina gali taip niekada ir nepasiryžti pasidabinti tokiu drąsiu drabužiu. Įvertinkite, kaip dažnai iš spintos ištrauksite naują daiktą? Jei sunkiai įsivaizduojate, kaip jį pritaikysite, galbūt neverta išlaidauti?
Ar tai – ne per brangu?
Kad ir koks gražus ir stilingas bebūtų, jei daiktas savo kaina viršija jūsų biudžetą, verta paklausyti sveiko proto ir susilaikyti nuo jo pirkimo. Visai kas kita – gerai apgalvotas pirkinys-investicija, ypač kokybiškas drabužis, kuriam specialiai taupėte ir žinote, kad jis bus vertas kiekvieno išleisto euro.
Ar apsirengusi šį drabužį atrodau gražiau, nei prieš tai?
Gyvenimas per trumpas pirkti tokius rūbus, kurie vietoj to, kad padailintų jūsų išvaizdą, verčia stengtis ir prie jų taikytis. Drabužis turi pabrėžti jūsų figūros privalumus, švelniai maskuoti trūkumus ir puikiai derėti spalviškai. Be to, jei tai nelabai jums tinka, greičiausiai to nevilkėsite.