Sunkiai susitaikanti su savo amžiumi, siekianti nuolat išlikti jauna, nenuspėjama, intriguojanti. Nostalgiškai žvalgydamasi atgal, ji nenuilsdama gyvena ateitimi. Nors giliai viduje supranta, kad viskas patirta, matyta, sukurta.
Jaunystės kultas ir mada ilgą laiką žengė koja kojon, tačiau dabar ima sukti skirtingais keliais. Pirmiausia todėl, kad jaunoji karta kitaip supranta madą nei tie, kurie nardė XX a. tendencijų bangose.
Yra ir kita monetos pusė. Visuomenė nenumaldomai sensta, tad ilgainiui gyvensime apsupti brandaus grožio. Dizaineriai po truputį jaukinasi vyresnius modelius, šie vis dažniau žingsniuoja podiumu ir pozuoja reklamai.
Brandos atributus matuojasi ir jaunimas. Pamenate neseniai nuvilnijusią žilų plaukų madą? Anksčiau buvo įprasta gatvėse medžioti jaunus modelius, o dabar dėmesio ir netikėtų pasiūlymų vis dažniau sulaukia vyresnės damos.
Štai kad ir socialinių mokslų profesorė Lyn Slater. Ją Niujorke netikėtai pastebėjo japonų reporteriai. Moteris tiesiog kavinėje laukė bičiulės. O po kelių savaičių ji jau buvo tikra įžymybė ir stiliaus ikona. Jos instagramo paskyra @iconaccidental turi 635 tūkstančius sekėjų. Lyn kuria ir savo tinklaraštį.
Stebint tokias moteris nebaisu (pa)senti. Po filmų kūrėjos Linos Plioplytės dokumentinės juostos „Amžinai stilingos“ pasaulinės sėkmės galų gale imta kalbėti, kad gyvenimas nesibaigia atsiradus pirmoms raukšlėms ar žiloms sruogoms. Pasenti vidumi galima ir trisdešimties.
Su amžiumi turėtume išsilaisvinti iš suvaržymų ir kitų primetamos nuomonės, tačiau dažnai vengiame ryškesnio stiliaus, o apie drąsesnį įvaizdį tik pasvajojame. Verdiktas „aš tam per sena“ atima tiek daug smagumo ir gyvenimiško džiaugsmo.
Kokia prasmė to savanoriškai atsisakyti?