Meniškoje fotosesijoje pristatytas bendras lietuviško mados prekių ženklo ir Migloko kūrinys

Dainininkės Migloko ir lietuviško prekių ženklo DUE. gerbėjai galės džiaugtis limituoto leidimo tamprėmis, kurios gimė iš šių kūrėjų bendradarbiavimo.

Kaip teigia ženklo kūrėjos Indrė Lukošiūnaitė ir Indrė Raubaitė, kolaboracijos su kitų meno krypčių atstovais joms nėra naujiena ir šiam projektui Migloko pasirinkta neatsitiktinai. Merginas sieja draugystė, tuo tarpu Migloko yra atlikusi modelio vaidmenį prieš metus pristatytoje abstrakčiais raštais margintų tamprių kolekcijoje.„Migloko yra menininkė, įkvepianti kurti aplinkinius. Ji yra ne tik puiki muzikos kūrėja bei atlikėja, tačiau ir labai talentinga dailininkė,” - pasakoja I. Lukošiūnaitė.


Migloko
Migloko
Neringa Rekašiūtė


Naujausią tamprių kolekciją sudaro dvejos skirtingo rašto ryškiaspalvės tamprės, kurioms panaudoti Migloko pieštų autoportretų fragmentai. „Buvo labai įdomu kurti šių tamprių raštus. Adaptuoti rūbui draugės ir menininkės savo pačios pieštus autoportretus yra gana intymi ir nauja patirtis. Kolekcija yra limituoto kiekio ir kiekvieno rašto tamprių pasaulį išvys ne daugiau negu 30 vnt. Šia kolekcija mes dovanojame neeilinę galimybę įsigyti išskirtinį meno kūrinį netradiciniame pavidale,” - tęsia I. Lukošiūnaitė.


DUE. tamprės
DUE. tamprės
Gamintojo archyvas


Paklausta, kaip gimė idėja fotosesijai „Autoportretas”, I. Raubaitė papasakojo, jog mintis kilo pačiai atlikėjai. Subtiliai nuogumą mokanti atskleisti Migloko, jos ilgi juodi plaukai ir ryškiaspalvės tamprės - idealus derinys gražiam bei jausmingam rezultatui. „Turbūt niekam nekiltų abejonių, kad moters fizinio bei emocinio grožio visumą Lietuvoje geriausiai moka pateikti fotografė Neringa Rekašiūtė. Vyresnės kartos interjero architektės ir tapytojos Miroslavos Seibokienės studija Vilniaus senamiestyje buvo netikėtas atradimas, tai būtent tokia vieta, kokios mes troškome fotosesijos vaizdams įamžinti.”.


Migloko
Migloko
Neringa Rekašiūtė


„Užėjus į Miroslavos tapybos studiją, iškart sužavėjo mistiška aplinka, kupina jos pačios tapytų paveikslų, žvakių, antikvarinių baldų ir interjero detalių. Svarbu paminėti, jog dar labiau nustebino pačios studijos šeimininkės panašumas į Migloko, tad iš karto pasiūlėme jai prisijungti prie fotosesijos veikėjų,” - priduria Neringa Rekašiūtė.


DUE. tamprės
DUE. tamprės
Gamintojo archyvas


Kaip teigia Migloko, visas kūrybinis procesas įvyko sklandžiai ir natūraliai: „Mes visos kūrybingos moterys sukamės bendrame pažinčių rate, o viduje kirbančios idėjos mus subūrė kurti drauge lyg magnetas.”. Paklausta, kaip jautėsi fotosesijos metu, menininkė atsakė, jog jai buvo labai gera atsidurti tokioje tapybiškoje aplinkoje: „Visa savo esybe jaučiu boho, mistinį stilių, tad įkūnyti tapybinius natiurmortus man buvo labai paprasta.”


Migloko
Migloko
Neringa Rekašiūtė


Fotosesiją įamžinusi fotografė N. Rekašiūtė, pasižyminti feministine pasaulėžiūra, suformuotų normų dekonstravimu, socialinių problemų nagrinėjimu, pabrėžia, jog šia fotosesija ji norėjo atkreipti dėmesį į skirtingų kūnų grožį, lyčių lygybę bei paskatinti mylėti save. Fotografė pasiūlė fotosesijoje įamžinti daugiau nuogų modelių. „Šalia Migloko galima išvysti ir nuogus vyro bei moters kūnus. Skirtingi kūnai atskleidžia drąsą būti savimi, bebaimį intymumą ir seksualumą, kuriuo pasižymi Migloko - moteris kūrėja. Migloko daugiasluoksnė kūrėja, kuri mane be galo įkvepia, nes nepasiduoda visuomenės spaudimui būti supaprastinta. Ji - ir kūrėja, ir mama, ir seksualumu spinduliuojanti asmenybė, besimėgaujanti savo kūnu,” - dalinasi mintimis N. Rekašiūtė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis