Papasakokite apie naująją savo papuošalų parduotuvę. Kaip kilo mintis ją atidaryti?
Idėja gimė iš poreikio. Visuomet su klientėmis, kurioms tvarkau spintas, ar kartu einu apsipirkti, sudarinėjame būtinų pirkinių sąrašus. Ir kaskart vienoje srityje atsitrenkiame į sieną. Lietuvoje nėra skoningos, išskirtinės, nematytos bižuterijos. Vakarėliams skirti papuošalai, kainuojantys ne daugiau, nei saldainis, yra viena, bet stilinga bižuterija, kuri lyg vyšnia ant torto pabaigia kasdienį įvaizdį – visai kas kita.
Per pernai metų žiemą vykusias šeimos atostogas galutinai apsisprendžiau įgyvendinti šią idėją, o pastaruosius keturis mėnesius vyko intensyvūs pasiruošimo darbai. Papuošalus atrinkau parodose Londone, Danijoje, Ispanijoje, jų ieškojau internete. Man taip patiko tas procesas! Rezultatas – asortimentas, pilnas stilistiškai labai skirtingų, bet tarpusavyje derančių produktų. Nors mūsų parduotuvės papuošalai – patys įvairiausi, nėra nė vieno, kurio pati nenešiočiau.
Ar turite savo favoritus?
Mano favoritai yra tie papuošalai, kuriuos galima maišyti tarpusavyje. Mėgstu ant pirštų užsimauti skirtingus žiedus, ant kaklo – kelis sluoksnius grandinėlių, į ausis įsisegti auskarus.
Aistrą papuošalams jautėte visada, o gal ji atsirado kartu su nauju verslu?
Anaiptol, aš visada buvau minimalistė, labai nemėgstu apsikrauti. Jau geriau raudonai pasidažysiu lūpas, nei įsisegsiu daug papuošalų – taip būdavo anksčiau. Kai supratau, kad tam, kad būtum graži, neprivalai puoštis tik juvelyriniais dirbiniais, atsirado žaidimo džiaugsmas. Tai prasidėjo kelionėse: kažką nusipirkau Azijoje, kažką Europoje, kažką Amerikoje... Papuošalų vis daugėjo, jų skrynelė pildėsi, o pažįstami pradėjo klausinėti, kur tokių galėtų įsigyti. Kai visa tai pavirto į verslą, aistra papuošalams dar labiau sustiprėjo. Man ši sritis labai įdomi.
Kaip manote, ar derinant papuošalus reikėtų laikytis tam tikrų taisyklių?
Mados ribos yra taip išsiplėtusios, kad nebeliko taisyklių, žodžių „galima“ ar „negalima“. Mano patarimas būtų anti-pasiūlymas: neieškoti papuošalų komplektų. Kartais ateina klientės, išsirenka auskarus ir prašo prie jų derančio pakabuko. Įprastai siūloma kažkas iš to paties dizainerio, beveik identiško stiliaus. Aš visada griežtai sakau: tam, kad kažkas derėtų, neturi būti vienoda. Anksčiau buvo sakoma, kad negalima maišyti aukso ir sidabro. Bet juk kaip gražu! Arba kaip puikiai dera kažkas labai smulkaus ir labai stambaus.
Vienintelė taisyklė, kurios patarčiau laikytis yra renkantis papuošalus atsižvelgti į savo kūno tipą ir tai, kas jam tinka. Mažo ūgio moteriai netiks masyvūs auskarai, nes vizualiai privers ją atrodyti dar smulkesne, o moteriai su pilna krūtine – masyvūs karoliai, nes sukurs dar didesnės apimties iliuziją. Reikia atsižvelgti į proporcijas, nes tai, kas gražiai atrodo vienai moteriai, gali visai netikti kitai.
O ar galite pasidalinti kokiomis nors papuošalų derinimo gudrybėmis?
Derinant papuošalus reikėtų atkreipti dėmesį į savo odos, plaukų atspalvį. Kalbu ne apie tradicines etiketes: brunetė ar blondinė, bet ar žmogus yra šalto, ar šilto tipo. Jei šviesiaplaukės moters plaukai yra šalto atspalvio, jos segimi auksiniai papuošalai atrodys kone oranžiniai. Įvaizdis bus pigus, netgi vulgarus. O jei plaukų atspalvis šiltas – atvirkščiai. Auksas tiesiog sužibės. Tas pats patarimas galioja ir tamsiaplaukėms. Geriausia žilaplaukėms moterims. Jos dažnai vengia spalvų, renkasi tokius papuošalus, kurie susilieja su aplinka, o juk prie baltos, pilkos spalvos tinka beveik viskas! Jos gali vaikščioti ir su žydrais, ir su rožiniais papuošalais. Beje, šviesūs papuošalai visada atkreips dėmesį į moters akis.
Į kokias papuošalų tendencijas vertėtų atsižvelgti?
Renkantis juvelyriką, neverta žvalgytis į tendencijas, nes tai yra kaip investicija. Bižuterija – visai kas kita. Šioje srityje galima pasileisti plaukus. Nereikia išleisti didelių sumų tam, kad atrodytum madingai ar stilingai. Be to, papuošalų tendencijos nesikeičia taip greitai, kaip drabužių tendencijos. Sakyčiau, kas metus ar du. Tendencijų yra daug. Pavyzdžiui, kai mažesnė detalė yra derinama su didesne, disko spalvos ir medžiagos, skirtingos materijos viename papuošale, dengimas auksu. Nedrąsiai ateina rožinio aukso (angl. rose gold) tendencija, bet manau, kad Lietuva tam dar nepasirengusi (šypsosi). Apskritai madoje pastebimas statement elementas: stori batų kulnai, plačios rankinių rankenos ir dideli, ryškūs papuošalai – dabar aksesuarų laikas.
Kokius papuošalus rekomenduotumėte įsigyti šventiniam sezonui?
Pirmiausiai į galvą ateina auskarai. Jie arčiausiai veido, taigi aplinkiniai pirmiausiai pamato būtent juos. Rinkitės masyvius. Šventiniu laikotarpiu leiskite sau daugiau, nei įprastai. Jei kasdien segite mažas akutes, rinkitės didelius bumbulus; jei smulkius kabančius auskarus, keiskite juos į masyvius kabančius. Kitas svarbus papuošalas – kaklo vėrinys. Esame įpratę rengtis tamsiai, o šviesūs papuošalai gali paslėpti nuovargį, pašviesinti veidą. Tam tiks kvarcas, akrilas, purkštas medis – bet kas, ką galite sugalvoti. Akimirksniu atsiras daugiau šventinės dvasios!
Ar egzistuoja papuošalų kapsulė?
Manau, kad taip. Nereikia turėti daug papuošalų. Geriau išsirinkti tas strategines vietas, kurias labiausiai mėgstate akcentuoti ir investuoti į jų puošybą. Jei tai yra auskarai ir apyrankės, rekomenduočiau įsigyti dvejas kasdienai skirtų auskarų poras, vieną porą ryškių auskarų (tai gali būti dideli, neįprastos formos, ryškios spalvos auskarai) ir kelias smulkias bei vieną plačią apyrankę. Beje, nepamirškite, kad pirmiausiai yra pastebima tai, kas arti veido, taigi prie auskarų derinkite apyrankes, o ne atvirkščiai.