Šiandien žurnalo „Moteris“ mados redaktorė Justė Kubilinskaitė dalinasi praktiniais stiliaus patarimais. O jei turite klausimų dėl įvaizdžio problemų, kviečiame juos siųsti adresu: madosmokymai@gmail.com
„Esu pakviesta į darbo pokalbį. Labai norėčiau padaryti gerą, profesionalų įspūdį, tačiau niekaip neapsisprendžiu, ką apsirengti, kad neatrodyčiau pernelyg kasdieniškai ar kaip pilka biuro pelė. Koks įvaizdis būtų tinkamiausias?“
rašo mums 32 metų Agnė.
Momentas išties atsakingas. Juk pirmą įspūdį paliekame tik kartą. Darbo pokalbyje kaip niekad galioja senas geras posakis – sutinka pagal drabužį, palydi pagal protą. Visų pirma turite pasitikėti savimi ir patogiai jaustis. Trinantys aukštakulniai ar per siauras sijonas neigiamai atsilieps ne tik jūsų savijautai, bet ir trukdys susikaupti. Tad rinkitės drabužius, kuriuos vilkint patinkate sau. Tai suteiks pasitikėjimo. Yra keletas tabu ir rekomendacijų.
Iš pradžių – apie tai, ko reikėtų vengti:
Seksualūs drabužiai
Griežtai atskirkite dalykinę ir laisvalaikio sferas. Darbo aplinkoje svarbiausia yra jūsų profesionalumas, kompetencija, komunikabilumas, o ne krūtinės apvalumai ar kojų ilgis. Seksualūs drabužiai šiuo atveju gali siųsti klaidingus signalus ir kelti dviprasmiškas mintis. Žinoma, daug kas priklauso nuo darbo sferos ir specifikos. Bet laikydamiesi šios taisyklės neprašausite jokiame rimtame darbo pokalbyje.
Sportinis stilius
Kad ir kaip žavitės sportbačiais, avimais prie kostiumo, eidama į darbo pokalbį susilaikykite nuo tokio derinio. Jau įtvirtinus savas pozicijas įstaigoje galėsite mėginti eksperimentuoti ir ieškoti laisvesnių, originalesnių derinių. Bet kokiu atveju pravartu išsiaiškinti konkrečios įstaigos dalykinio įvaizdžio taisykles ir ribas.
Egzotiškas stilius
Bohemiški deriniai, etno stilius, avangardiniai modeliai nedera prie dalykinio stiliaus. Atsargiai reikėtų rinktis net tokio tipo detales. Originalius ir ryškius modelius pasilikite laisvalaikiui ar ypatingai progai.
Ryškus makiažas
Jį pasilikite vakarui. Darbo aplinkoje užtenka tik šiek tiek paryškinti bruožus – patepkite lūpas blizgiu, paryškinkite antakius ir blakstienas. Ypatingą dėmesį skirkite odai – paslėpkite nuovargio žymes, skaistalais lengvai paryškinkite skruostus, pasirūpinkite tinkamu veido drėkinimu (rankinėje pravartu turėti purškiamo terminio vandens).
O dabar – apie tai, ką vertėtų rinktis einant į darbo pokalbį ar formuojant savo dalykinį įvaizdį:
Klasika
Klasika visada verta investicijų. Ji išlieka madinga ne vieną sezoną, dera prie kitų stilių, atrodo solidžiai, pabrėžia profesionalumą ir išryškina eleganciją. Pieštuko silueto sijonai, kelnių kostiumai, balti marškiniai bei kelius siekianti suknelė – universali dalykinio garderobo bazė.
Grafiniai deriniai
Ryškūs atspalviai turėtų būti daugiau akcentai, nei dominantė. Neutralūs žemės bei grafiniai tonai – patikimas dalykinio įvaizdžio pamatas. Prie jų lengvai priderinsite aktyvesnių spalvų elementus, ryškesnių atspalvių aksesuarus.
Saikas
Amžinas „geriau mažiau nei per daug“ principas. Mažiau raštų, saikingai pasirinkti aksesuarai, drabužiai, neperkrauti detalėmis – tai visada atrodo elegantiškai. Perteklius blaško dėmesį, kuria chaotišką įspūdį, o kartais net priverčia susimąstyti, jog nesugebate apsispręsti ar išsirinkti.
Savitumas
Nuosaiki klasika gali pasirodyti gana nuobodi. Todėl labai svarbu neprarasti savitumo, atrasti savas charakteringas detales, kuriomis subtiliai papildytumėte savo įvaizdį. Tai gali būti avalynė, įdomesnė segė, stilinga rankinė, originalūs akinių rėmeliai ar pan.