Kaip atpažinti, kad dizainerio rankinė – padirbta

Šie ženklai padės nustatyti, ar rankinė išties yra „Michael Kors“, „Louis Vuitton“, „Chanel“, ar...

Kokybiška rankinė yra viena svarbiausių moters garderobo investicijų. Nenuostabu, kad daugelis mūsų svajoja apie laikui nepavaldaus dizaino rankinę, tarnausiančią ne vienerius metus. Tokia galėtų būti dizainerio kurta rankinė, deja, toli gražu ne kiekviena mūsų sąskaitoje turi atliekamus kelis tūkstančius eurų tokiam prabangiam aksesuarui.


Tikrosios mados mylėtojos nenuleidžia rankų ir savo svajonei išpildyti ieško kitų būdų. Viena geriausių idėjų – dizainerio rankinės dairytis vintažinių prekių parduotuvėse, komisuose ar internetiniuose puslapiuose, siūlančiuose dizainerių prekes net keletą kartų mažesne kaina. Deja, bet čia kyla pavojus įsigyti dizainerio rankinės padirbinį. Kaip to išvengti?


Atkreipkite dėmesį į rankinės svorį. Dizainerio rankinės padirbinys svers mažiau, nei „tikra“ jos versija. Taip yra dėl to, kad neoriginalios rankinės yra gaminamos iš lengvesnių, mažiau patvarių odos pakaitalų. Ta pati taisyklė galioja ir metalinėms rankinės detalėms – padirbiniuose šios būna žymiai lengvesnės.


Atkreipkite dėmesį į metalines detales. Metalas turėtų būti sunkus, nedažytas ir jokiu būdu ne tuščiaviduris. Pastarieji yra padirbinio bruožai. Jei padirbinys yra itin prastos kokybės, metalinės detalės greitai nusitrins, gali netgi nutrupėti viršutinis jų sluoksnis, būtent todėl bus itin lengva atpažinti, kad tai – ne dizainerio kūrinys, o tik jo kopija.


Atkreipkite dėmesį į siūles. Siūlės gali greitai atskleisti, iš kur atkeliavo jūsų rankinė – Italijos ateljė, ar Kinijos fabriko. Netolygus, netvarkingas susiuvimas yra akivaizdus prastos kokybės gaminio indikatorius. Didieji mados prekių ženklai turi savo siūlių siuvimo kodus, kurie autentiški ir būdingi tik jiems. Jei žinote, kokių mados namų ir kokio modelio rankinės norite, verta pasidomėti, kokios yra jai būdingos siūlės.


Atkreipkite dėmesį į logotipą. Vis pasigirstantys juokeliai apie „Abibas“ ir „Gabanna & Dolce“ nėra laužti iš piršto, tokiais logotipais „papuoštos“ rankinės vis dar randamos rinkoje ir netgi suvilioja ne tokius atidžius mados mylėtojus. Vis dėlto apsigauti gali ir akylesni pirkėjai, mat padirbinėtojai darosi vis profesionalesni. Kalbant apie logotipą, svarbi kiekviena detalė, todėl reikėtų gerai žinoti, kaip tiksliai atrodo mados prekių ženklo logotipas ir prieš perkant rankinę paieškoti net menkiausių neatitikimų.


Atkreipkite dėmesį į vidinį logotipą. Gerai apžiūrėkite rankinės viduje esantį logotipą. Savęs paklauskite klausimų: ar jis sucentruotas? Ar ten turėtų būti holograma? Ar yra serijos numeris, jei taip, ar jis toks, koks turėtų būti?


Atkreipkite dėmesį į rankinės viduje esančias detales. Viena svarbiausių – pamušalas. Joks save gerbiantis dizaineris tūkstančius vertos rankinės vidaus neslėps po prastos kokybės, sintetinio audinio pamušalu. Ta pati taisyklė galioja ir pigiems, plastikiniams užtrauktukams. Visos pamename „Sekso ir miesto“ seriją, kurioje Samantha apsikvailino pareikšdama, kad jos „Fendi“ rankinės viduje turėtų būti parašyta „Made in China“, mat ši – padirbta. Taigi, kaip ir žinome, ko originalios rankinės viduje neturėtų būti...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis