Prioritetas – patogumas
Pasakodama apie savo aistrą stilingai ir kokybiškai avalynei D. Bosas sako kiekviename gyvenimo etape jai taikiusi vis kitokius kriterijus. Tačiau šiai dienai jau tiksliai žino, kokius batus verčiau rinktis.
„Pastaruoju metu avalynę renkuosi stilingą ir tokią, kurią avėdama kasdien jausčiausi patogiai. Batų pasirinkimas dabar labai didelis, todėl galima viską suderinti: ir stilių, ir grožį, ir patogumą. Kaip sakė daktaras Hausas, tik labai ribota ir savimi nepasitikinti moteris nesirinks patogios avalynės ir verčiau kankinsis visą dieną. Batai yra svarbu, bet patogumas – svarbiausia“, – sako D. Bosas, lankydamasi prekybos centre „Europa“ naujai atidarytoje avalynės ir aksesuarų parduotuvėje „Premium“.
Todėl, ko gero, daugiausia verslininkės spintoje – sportinės ir laisvalaikiui skirtos avalynės. „Jaučiu silpnybę sportiniams bateliams, todėl tokių turiu labai daug. Jie dera ir prie sijonų, ir prie kelnių, ir prie suknelių. Taip pat man patinka bateliai su vidutinio aukščio kulniukais – vadinamaisiais „midi“. Man tokie bateliai ne tik gražūs, bet ir išties patogūs“, – tikina.
Įvardijo stiliaus klaidas
D. Bosas neabejinga ir aukštakulniams, tačiau apie juos turi griežtą nuomonę: „Žinoma, yra moterų, kurios nuolat renkasi vien aukštakulnius. Bet laikausi nuomonės, kad tokie batai yra skirti vakarui. Jie nepritaikyti vaikščioti gatve. Gatvė – ne raudonas kilimas. Mes, šiuolaikinės moterys, nuolat skubame – darbai, rūpesčiai, vaikai... Aukštakulniai įpareigoja neskubėti, eiti grakščiai. Kaip tai padaryti skubant?“
Galop, stilingoji D. Bosas nepabūgsta žerti kritikos toms, kurios tebepaiso anksčiau smarkiai sureikšmintos taisyklės, neva batai privalo derėti prie rankinės. „Prie rankinės priderinti batai man kvepia beskonybe ir didžiule fantazijos stoka. Raudoni batai ir raudona rankinė? Tiesmukas derinys man tikrai negražu, banalu ir nestilinga. Situacija kita, jei batai ir rankinė suderinti subtiliai. Pavyzdžiui, dera detalės“, – svarsto.
Per daug nebūna
D. Bosas neslepia – sunku ir suskaičiuoti, kiek porų batų šiandien yra jos spintoje. Tačiau noras įsigyti dar vieną dėl to nemažėja.
„Meluoja tos moterys, kurios tikina, kad yra abejingos naujų gražių batelių porai, – mes visos turime per daug batų. Visos! Savo ruožtu pirmenybę skiriu klasikai – daiktams, kurie visad išlieka madingi, su išliekamąja verte. Todėl nesu iš tų, kurios propaguoja greitąją madą. Tokia mada šiandien yra, kitais metais – nebe. Na, bet čia galimos ir išimtys – jei batai ypač madingi, gražūs ir dar turiu eilę variantų, kaip juos priderinti prie savo garderobo, kodėl nepažaidus? Rezultate, batų spintoje turiu tiek, kad mano vyras juokauja, jog aš kaip aštuonkojis – tiek batų man reikia“, – juokiasi verslininkė.
Kiek mokėti verta?
Kiek, D. Bosas nuomone, verta mokėti už batus? Verslininkė pasakoja išlaidauti sau leidžianti tik tada, kai neabejoja, jog nusižiūrėta avalynė – išties reikalinga ir kokybiška. Jei batai nedūlės spintoje, o bus išties reguliariai avimi, tada net ir didesnė kaina atrodo adekvačiai.
„Batų vertė priklauso nuo to, kiek kartų per metus juos avime. Pavyzdžiui, jei investuojate į batelius didelius pinigus, o rezultate jais pasipuošiate vieną vakarą, man atrodo, kad tai labai brangu – tokiais atvejais pinigų nešvaistau. Tačiau jei kalbame apie nuolat nešiojamą avalynę, lengvai priderinamą ir itin patogią, man atrodo, kad jos vertė smarkiai kyla, ir tokiai avalynei man pinigų negaila“, – svarsto verslininkė.