Šių dienų populiariausi straipsniai:
- A. Končialovskis: garsaus režisieriaus laimė - tik penktos žmonos glėbyje
- Kaip padaryti, kad pilvas jau iki vakaro būtų mažesnis
- Po gimdymo stengiausi būti stipri, bet širdis plyšo į šipulius
- Viskas, ko reikia jūsų odai pavasarį. 6 nauji dėmesio verti produktai
- Kitoks bulvių plokštainis
Aprangos kodas „black tie“ šifruojamas kaip elegantiškos vakarinės aprangos kodas, o pažodžiui jis reiškia „juodas kaklaraištis“. Būtent tokį dažniausiai rišasi vyrai itin iškilmingomis oficialiomis progomis. Taigi pats „šifras“ reiškia, kad dėmesio aprangai reikia skirti daugiau.
Vyrams rekomenduojamas geras juodas smokingas, juoda peteliškė, balti marškiniai, kurių rankogaliai susegti sąsagomis. Moterims – ilga vakarinė (galima rinktis ir žemiau kelių) suknelė (idealu, jei vienspalvė, brangakmenių tonų – tokios atrodo puošniausiai). Ypač puošniai atrodo puikiai krentančios suknelės iš šilko, šifono, satino (prabangesnių audinių).
Avalynė – smailianosiai aukštakulniai plonu kulnu arba atlasiniai lygiapadžiai moterims. Vyrai turėtų autis juodus suvarstomus odinius batus, puiku, jei šie dar ir lakuotos odos. Alternatyva – juodi aksominiai be raištelių.
Stilius turėtų išlikti subtilus klasikinis, galima viena kita madinga ar ekstravagantiška detalė. Įdomu, kad vyro ir moters apranga neturi derėti. Toks žūtbūtinis noras „susiderinti“ aprangą gali duoti priešingą efektą ir netgi atrodyti juokingai.
Perskaityti, ką reiškia aprangos kodas „black tie“ ir į jį atsižvelgti panoro toli gražu ne visi iškilmingo „Kino pavasario“ atidarymo svečiai. Ir nėra vieno atsakymo, tai gerai ar blogai.
„Eidama į viešą renginį, visuomet stengiuosi paisyti kvietime nurodyto aprangos kodo, nes taip išreiškiu pagarbą organizatoriams, – sako aktorė Nijolė Narmontaitė. – Todėl kartais tenka prigesinti savo ekstravagantiškumą, derintis prie vyro."
Tačiau mūsų viešuose renginiuose tokių kitus gerbiančių asmenų, kaip ponia Nijolė, nėra labai daug. Būkim atviri, ir tokio lygio renginių, į kuriuos kvietimas būtų siunčiamas gerokai iš anksto, kad svečiai spėtų pasiruošti ir apgalvoti aprangą,o ne likus porai dienų iki renginio, – irgi.
Antra vertus, net prestižiniuose kino renginiuose (netgi pačiuose Kanuose) vis dažniau kviestiniai svečiai ant raudonojo kilimo demonstruoja savitą skonį ir rengiasi kur kas liberaliau. Apranga svarbu, bet dar svarbiau asmenybės, tarsi rodo toks pasirinkimas.
Kita vertus, būtų visai gražu Jurgą Šeduikytę ar Justę Arlauskaitę-Jazzu pamatyti vilkinčią vakarinę Juozo Statkevičiaus ar kokią kitą ilgą puošnią suknelę. Juk ne kasdien...
Japonijoje gyvenanti stilistė, dizainerė, Kalifornijos dailės instituto dėstytoja Laura Latour nesutinka su daugumos nuomone, kad aprangos kodas „black tie“ yra nuobodus. „Tinkama vakaro apranga yra taip pat svarbu, kaip ir geros manieros, elgesio prie stalo etiketas. „Black tie“ – duoklė tradicijai, – teigia stiliaus žinovė. – Rengdamiesi prabangiam vakarui nepamirškite: šiuo atveju svarbu ne individualus stilius, saviraiška, o puošni uniforma, kad bendras renginio svečių vaizdas būtų harmoningas.“
Ką Jūs manote apie aprangos kodų (ne)paisymą arba savitą jų interpretavimą? Ką manote apie „Kino pavasario“ atidarymo svečių apsirengimą?
****
Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!