Jei esate nuotaikinga asmenybė, varžyti savęs nereikia – mada šį sezoną siūlo rinktis ir ryškių spalvų mezginių. Ypač madingos geltona, žalia, mėlyna, raudonojo vyno, prislopinta rožinė, o artėjant žiemai daugėja Kalėdas simbolizuojančių raudonų megztinių.
Kalbant apie siluetus ir ilgius, itin madingi labai trumpi, bambos nesiekiantys megztiniai (rinkitės aptemptą, ji derinkite su kelnėmis ar sijonu aukštu liemeniu). Jie gali būti išmegzti lygiu raštu arba padailinti įvairiomis pynėmis.
Karšta tendencija – dryžuoti megztiniai. Patys aktualiausi – juodos ir baltos dryžiai.
Pasak V. Sudžiuvienės, trumpas megztinis (kone ideali sudėtis – 50 proc. medvilnės ir 50 proc. vilnos) gali būti labai universalus. Tokius megztinius „transformerius“ galima vilkėti bent trimis būdais: pagal nuotaiką ir ūpą keisti priekinę dalį su nugaros, įsivilkti per abu šonus, eksperimentuoti su rankovėmis ir pan.
Panašiu principu „veikia“ ir megztos liemenės. „Laisva apykaklė nemėgstantiems kepurių gali tarnauti ir kaip galvos apdangalas“, – variantus, kaip dėvėti naujausios „bliss by Violeta“ kolekcijos kūrinį, vardija dizainerė.
Beje, grįžtant prie kaklų, jie šį sezoną labai saugomi – populiarūs megztiniai aukštu kaklu, vadinamieji golfai. Jie gali būti ir labai aptempti, ir laisvi. Pagal tai rinkitės apatinę garderobo dalį: jei viršus aptemptas, apačia turėtų būti laisvesnė ir atvirkščiai.
Itin madingi šį sezoną ilgi, sukneles primenantys megztiniai. Jie – daugiausia šviesių atspalvių, su pynėmis. Parenkant atitinkamus aksesuarus (avalynę, kojines, diržą, papuošalus), toks megztinis gali virsti netgi kokteilių suknute ar jaukaus vakaro prie žvakių drabužiu.
Anot dizainerės, ir megztinis gali būti madingas. „Tai daiktas, kuris ne tik šildo, bet ir puošia, – įsitikinusi dizainerė. – Reikia jam pritaikyti tinkamus priedus, ir atrodysite moderniai, nenuobodžiai.“ Ji patvirtina, kad originalūs megzti drabužiai niekada neišeina iš mados, kinta tik jų formos, siluetai, apimtys, tekstūra.
Šį sezoną madingiausi laisvi ilgesni megztiniai.
Megztų ir trikotažinių drabužių kūrėja V. Sudžiuvienė siūlo atkreipti dėmesį ne tik į tai, kokį megztinį kabiname į spintą, bet ir kaip tai darome. „Ilgus, sunkius megztinius reikėtų ne kabinti ant pakabos, o perlenkti ir padžiauti per pakabą, – pataria. – Priešingu atveju sunkus daiktas svyra į apačią.“