Dizaineris „Vyrų mados savaitės“ seminarų ir kūrybinių dirbtuvių programoje surengs interaktyvią diskusiją su jos dalyviais apie tai, kaip susikurti savo stilių, kaip rengiantis derinti nesuderinamus dalykus, kaip išvengti stiliaus klaidų ir teisingai išsirinkti sau tinkamą drabužį.
„Vyrų mados savaitės“ paskaitos nuo 10 iki 18 val. vyks Vilniaus verslo centro K29. Be dizainerio savo patirtimi dalinsis dar keturi Lietuvos ir tarptautiniai meno bei mados industrijos ekspertai – mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė, itališkosios mados kūrėjas iš Florencijos Massimiliano Donnarumma, parfumeris Aistis Mickevičius bei mados fotografas, menininkų judėjimo „Duskmann“ narys ir garsaus dizainerio Roberto Cavalli sūnaus Danielle Cavalli partneris Edoardo Ciccone.
Mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė neabejoja: “Vyrų mada išgyvena tikrą renesansą! Modernus vyras yra vyriškas, tačiau dabar jis yra išsilaisvinęs iš iki tol jį varžiusių standartų, nebijo būti savimi ir drąsiai formuoti savitą įvaizdį.”
M. Palaikytės paskaitoje bus aptariami aktualiausi klausimai vyriškos mados tema: koks yra modernus vyras, kokios yra naujausios vyriškos mados tendencijos, unisex – realybė ar ateitis bei kokias vyriškos mados ateities tendencijas galime numatyti jau dabar. Ši paskaita bus aktuali tiek tiems, kurie dirba mados industrijoje, tiek tiesiog besidomintiems vyriškos mados naujienomis.
Italų dizaineris pristatys drąsų žvilgsnį į daugiau nei šimtą metų apimantį džentelmeniškos mados istorijos periodą: kas yra džentelmetas, jo raida 1900 – 1920 – 1940 - .. – XXIa., džentelmeno tipai, džentelmeniškos mados ypatumai skirtingais laikotarpiais, tradicinių siūvyklų istorija ir kuo skiriasi masinės gamybos kostiumai nuo siūtų pagal užsakymą.
Nišinių kvepalų kūrėjas Aistis Mickevičius paskaitoje „Pažink parfumeriją. Mitai ir tikrovė“ atsakys į visiems rūpimus klausimus: Kaip pasirinkti kvapą, ar tikrai būtina skirstyti kvepalus į „vyriškus“ ir „moteriškus“, kuo skiriasi nišinė ir komercinė parfumerija, kiek iš tiesų kainuoja kvepalai, kas lemia jų kainą, ko mums nepasakoja gamintojai ir kokiomis pramanytomis legendomis tiki pirkėjas?
Vieno iš judėjimo „Duskmann“ įkūrėjų Edoardo Ciccone paskaita atskleis ypatingą ryšį tarp fotografijos meno ir dizaino bei mados plačiąja prasme. Asmeninė menininko patirtis eksperimentiniuose fotografijos interpretacijos metoduose taps įkvėpimo šaltiniu kiekvienam besižavinčiam fotografija ir mada. Pagrindinės plataus spektro paskaitos temos: kur slypi ryšys tarp meno ir komercijos, fotografijos ir dizaino ryšys, eksperimentiniai fotografijos metodai, ar mada įtakoja fotografiją bei atvirkščiai, kokia mados fotografijos ateitis.
Edoardo Ciccone kartu su bendraminčiu Danielle Cavalli atidarė „Vyrų mados savaitę“, taip pat pristatė savo meninę instaliaciją „Prelude“, kurios pagrindinis akcentas – toną sveriantis širdies formos akmuo – raudonas jaspis (angl. red japser). Ši paroda jau buvo pristatyta Romoje ir Veronoje. Vilniečiai ir miesto svečiai ją gali aplankyti Vilniuje, verslo centre K29, darbo dienomis nuo 9 iki 20 val. Šią galimybę vilniečiams ir miesto svečiams dovanoja Italų kultūros institutas, Italijos Respublikos ambasada ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Kino teatre „Pasaka“ bus parodyti du filmai apie Yves‘ą Saint Laurent‘ą.
Projektą vainikuos Metų stilingiausių vyrų apdovanojimai, kurių metu, skirtingose nominacijose, bus išrinkti 6 nugalėtojai. Tarp pretendentų – stilingiausi šalies verslininkai, dizaineriai, menininkai, kuriuos per pastaruosius metus stebėjo ir šiems apdovanojimams nominavo vyrų stiliaus namai „Trend Wave“ ir tarptautinis mados žurnalas „L‘Officiel“. Stilingiausią Lietuvos vyrą, kuriam atiteks „Turkish airlines“ įsteigtas prizas – kelionė į mados sostinę Niujorką - išrinks portalo vyriškai.lt skaitytojai. Balsavimas vyksta iki vasario 18 d.
Pretendentai į Metų stilingiausių vyrų apdovanojimus:
Romualdas Bakutis – verslininkas
Beissoul ir Einius – elektroninės šokių muzikos atlikėjai
Naglis Bierancas – fotografas, šokėjas
Antanas Bosas - verslininkas
Linas Cicėnas–Cica – menininkas
Žilvinas Grigaitis - verslininkas
Vaclovas Gumuliauskas - modelis
Alfas Ivanauskas – kulinaras, prekės ženklo projekto „Virtuvės Mitų Griovėjai“ įkūrėjas
Gražvydas Ivaškevičius - mados industrijos atstovas
Andrius Jankauskas – drabužių salonų „Du broliai“ bendraturtis
Justinas Jarutis - muzikos grupės „Freaks On Floor“ lyderis
Algirdas Kaušpėdas – architektas, legendinės Lietuvos grupės „Antis“ lyderis
Mantas Lesauskas – interjero detalių džentelmenams kūrėjas
Vladas Mackevičius – Maskvoje gyvenantis dailininkas
Ignas Maldžiūnas – fotografas, keliautojas
Makchu Pikchu - intelligent/pop/rock grupė
Vilmantas Marcinkevičius – vienas žymiausių Lietuvos šiuolaikinio meno atstovų
Linas Masiokas – mados fotografas
Jogaila Morkūnas – renginių organizatorius
Raimundas Pasternackis – kirpimo meistras
Giedrius Paulauskas – dizaineris
Adomas Pečiukas – viešųjų ryšių konsultantas
Mantas Petruškevičius – floristas, vestuvių ir renginių stilistas, prekės ženklo „Flower Couture by Mantas Petruškevičius“ įkūrėjas
Sigitas Praspaliauskas – barmenas, aksesuarų kūrėjas
Saulius Prūsaitis – muzikos grupės „Happyendless“ vokalistas, TV projekto „X faktorius“ teisėjas
Vytautas Rumšas – Lietuvos teatros, kino, televizijos aktorius, TV laidų ir renginių vedėjas
Egidijus Sidaras – mados namų „Cantas“ dizaineris
Eugenijus Skerstonas – socialinių mokslų daktaras, trijų albumų apie Vilniaus interjerą autorius
Marius Stanevičius – stilistas, batų prekių ženklo „Boc‘caro“ įkūrėjas
Juozas Statkevičius - dizaineris, teatro kostiumų dailininkas
Romas Zakarevičius – viešbučio ir restorano „Stikliai“ bendraturtis
Gabrielis Žvirblis – menininkas