Sportinių drabužių vilkėjimas darosi vis labiau įprastas ne tik sportuojant, bet ir kavinėje perkant kavą, vežant vaikus į mokyklą, susitinkant su draugais ar net darbo kolegomis.
Žurnaluose matome Niujorko gatvėmis vaikštančius „Victoria's secret“ modelius, sportines tampres ir didelio dydžio (angl. oversize) džemperius derinančius su kašmyro paltais ir nematomu (angl. nude) makiažu. Tai įkvepia, tačiau realybėje iš aerobikos treniruotės tiesiai į darbą atkeliavusi paprasta moteris gali neatrodyti taip žavingai. Svarbiausia yra pusiausvyra tarp to, kas patogu ir tai, kas tinka būtent jums. Portalas vogue.com išskyrė penkias taisykles, kurių reikėtų laikytis vilkint drabužius už sporto salės ribų.
1. Nepamirškite sezono tendencijų
Net ir sportinių drabužių sektoriuje egzistuoja tam tikros tendencijos, tad, norėdama atrodyti stilingai ir moderniai, atkreipkite dėmesį į sportinių drabužių madas. Pasak kultinio Niujorko sporto klubo vadovės Amandos Freeman, „Maždaug prieš dvejus metus sportiniai drabužiai nebuvo pavaldūs tendencijoms. Anksčiau jie visi buvo juodi, o dabar tai priklauso nuo sezono. Buvo madingi perregimo audinio įsiuvai, vėliau ši mada praėjo. Dabar populiarūs raštuoti audiniai, ryškių ir neutralių spalvų derinimas (angl. color blocking).“
2. Investuokite į tuos drabužius, kuriuose susijungia stilius, komfortas ir funkcionalumas
Tobulas sporto ir, kartu, laisvalaikio drabužis yra tas, kuriame susijungia stilius, komfortas ir funkcionalumas. Puiku, jei mėgstamiausios jūsų sportinės tamprės yra patogios ir stilingos, bet ar jos tinkamos dėvėti ir už sporto salės ribų? „Svarbiausias dalykas yra, kad drabužio audinys būtų tinkamas ir netaptų perregimas jums pasilenkus, per jį kiaurai nesimatytų celiulito, neišryškėtų pilvukas,“ – sako Australijos prekių ženklo dizainerė Noa Ries.
3. Nepamirškite aksesuarų
Pasak stilisto Robo Zangardi: „Tereikia tik vieno aksesuaro ir drabužiai tampa tinkami ne tik sportui, bet ir gatvei. Akiniai veidrodiniais stiklais, struktūriškas odinis švarkelis, ties liemeniu surišti marškiniai... aksesuaras turi atrodyti stilingai, bet laisvai, neįpareigojančiai, būti šiek tiek sportinis. Nederinkite vintažinio švarko su kutais ir sportinių tamprių ar katės akių stiliaus akinių nuo saulės ir sportinės „Nike“ striukės.“
4. Atsižvelkite į situaciją
Mada vis liberalėja, ribos tarp to, kas dera, ir to, kas nedera, sparčiai tirpsta, tad kartais gali pasirodyti, kad jau nebėra jokių aprangos taisyklių. Vis dėlto egzistuoja tam tikras etiketas ir kai kurie sporto klubui puikiai tinkantys rūbai parduotuvėje ar kavinėje gali atrodyti juokingai. „Niekada neatsisakytumėme kažko įleisti, nebent tas žmogus vilkėtų absoliučiai netinkamus drabužius, pavyzdžiui, tik sportinę liemenėlę ir šortus,“ – sako viešbutyje „Four Seasons“ esančio restorano vadovas Joshas Kouglas.
5. Jei abejojate, rinkitės neutralias spalvas
Švelniau sportiniam drabužiui į kasdienę aprangą įsilieti padės neutrali jo spalvų gama. Rinkitės pilkus, rudus, smėlinius, juodus rūbus. Tai ypač aktualu brandesnio amžiaus moterims. „Manau, kad penkiasdešimtmetėms bei šešiasdešimtmetėms rizikinga vilkėti itin ryškių spalvų drabužius. Reikėtų pradėti nuo geometrinių raštų ar juodų, baltų ir pilkų drabužių ir vėliau po truputį į garderobą įvesti ryškesnių spalvų,“ – rekomenduoja sportinių drabužių dizainerė Kimberly Swarth.