Moterų teniso WTA finalai: kaip drąsiausią apdovanojo sėkmė?

Kaip ir kiekvieno sezono pabaigoje, ilgus, alinančius moterų teniso metus vainikuoja WTA (Moterų teniso asociacijos) finalai.

WTA Finaluose varžosi aštuonios geriausios planetos tenisininkės, kurios prieš turnyrą turi iškovojusios daugiausiai WTA reitingo taškų. Šis sezonas nebuvo išimtis ir WTA Finalas ir vėl surinko geriausias pasaulio atletes.


Šį kartą WTA Finaluose varžėsi pirmoji planetos raketė Aryna Sabalenka, į antrąją vietą prieš pat turnyrą nukritusi lenkė Iga Swiatek, trečioji raketė iš Jungtinių Amerikos Valstijų Coco Gauff, ketvirtoji turnyro raketė italė Jasmine Paolini, penktoji raketė iš Kazachstano Elena Rybakina, šeštoji, ir dar viena JAV atstovė, Jessica Pegula, septintoji Zheng Qinwen, kuri atstovauja Kiniją bei aštuntoji raketė Barbora Krejčikova iš Čekijos.


Visgi, turnyro metu iš kovos pasitraukė amerikietė J. Pegula, tad ją pakeitė pirmoji alternatyvi tenisininkė Daria Kasatkina.


Visos aštuonios moterys buvo suskirstytos į dvi grupes po keturias, kur sužaidė po tris mačus, o dvi geriausios atletės iš kiekvienos grupės pateko į WTA Finalų pusfinalį.


Rožinėje grupėje be didesnių staigmenų triumfavo A. Sabalenka, o antrąją vietą užėmė Z. Qinwen. Štai Oranžinėje grupėje pirmąją vietą iškovojo B. Krejčikova, o antrąją – C. Gauff.


Pusfinaliuose pergalę šventė Z. Qinwen, nugalėjusi čekę, o A. Sabalenka krito prieš C. Gauff. Būtent pastaroji sugebėjo triumfuoti ir finale po atkaklios kovos 3:6, 6:4, 7:6.


Triumfavusi C. Gauff susižėrė įspūdingą 4,8 mln. JAV dolerių vertės prizą, o tai yra didžiausia pinigų suma, kurią moteris laimėjo viename turnyre per visą teniso istoriją.


Visgi, WTA Finalai daug dėmesio sulaukė ne tik dėl aukščiausio lygio teniso, tačiau ir dėl vietovės, kurioje buvo nuspręsta surengti moterų finalinį ir prestižiškiausią turnyrą. WTA organizatoriai priėmė sprendimą, kad geriausios pasaulio tenisininkės vyks į Saudo Arabiją, Rijado miestą.


Būtent Saudo Arabija pasižymi itin blogomis sąlygomis gyventi moterims bei jų teisių suvaržymais.


Kiekviena tenisininkė prieš turnyrą buvo paklausta apie suvaržytas moterų bei LGBTQ+ teises Saudo Arabijoje. Titulą gynusi ir viena geriausių tenisininkių istorijoje I. Swiatek mėgino išlikti korektiška ir į kontraversijas nesivelti.


„Neatvykau čia turėdama daug lūkesčių. Bandau tiesiog viską suprasti, išmokti, kaip čia viskas veikia. Manau, kad žinote, jog esu toks žmogus, kuri bando kuo daugiau išmokti“, - kalbėjo buvusi pirmoji planetos raketė.


Štai E. Rybakina tiesiog džiaugėsi turėdama galimybę žaisti Rijado mieste.


„Aš tiesiog džiaugiuosi, kad galiu čia žaisti. Tai yra labai graži vieta ir jeigu galime parodyti moterų tenisą čia, daug žmonių ateis į mus pasižiūrėti“, - teigė atletė.


Itin kontraversiška bei savo politinių pažiūrų neslepianti baltarusė A. Sabalenka nenustebino pasisakymais ir apie Saudo Arabiją: „Aš čia jau esu keletą kartų žaidusi, man čia viskas patinka. Neturiu jokių problemų su šia vieta.“


Na, o štai naujoji WTA Finalų čempionė C. Gauff buvo ryžtingiausia kalbėdama šiuo jautriu klausimu.


„Aš esu puikiai susipažinusi su sitaucija Saudo Arabijoje. Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad neturėjau jokių dvejonių. Bet tikiu, jog sportas gali atidaryti daug durų. Jeigu čia neatvyksime, tai niekada ir nesibaigs, o tam kad pasiekti kažkokių pokyčių, turi tai pamatyti iš arti.


Aš dalyvavau kiekviename pokalbyje su WTA ir iškart organizatoriams pasakiau, kad mes negalime čia tiesiog atvykti, sužaisti ir išvažiuoti. Turim turėti aiškią programą ir planą. Iškart kėliau klausimą dėl LGBTQ ir moterų teisių ir kaip jas galime pagerinti“, - teigė amerikietė.


Net ir teniso lažybos nematė C. Gauff kaip favoritės WTA Finaluose, tačiau daug širdžių savo ryžtingumu ne tik teniso korte, bet ir už jo ribų, pavergusi amerikietė sugebėjo pasiekti istorinį triumfą ir savo skleidžiamą žinutę pasiųsti dar garsiau.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis