Spalio pradžioje atidarytoje parodoje pirmieji lankytojai buvo kviečiami pažinti, kokią reikšmę gyvoji estetika gali turėti šiuolaikinėje visuomenėje ir kiekvieno žmogaus kasdienybėje. Gyvoji estetika, gyvos žinios atveria nuo kultūrinių stereotipų nepriklausomus sprendimus ir sukuria erdvę tarpkultūrinėms inovacijoms, apjungiančioms ne vien skirtingas šalis, bet ir istorines, kultūrines plotmes.
Remiantis neuroestetikos tyrimais sukurtas garsinis pasakojimas vedžioja visų pirma po pačių žiūrovų reakcijas bei būsenas, o ne, kaip įprasta meno parodoms, meno kūrinių istorijas.
Parodos atidarymo performanse pristatytas estetikos stalas – tai inovatyvus meno objektas, gimęs apjungus senosios kultūros paveldą bei šiuolaikinių galimybių įkvėptą kūrybiškumą. Tai vieta dalintis gyvomis žiniomis, reflektuoti, patirti gilesnius pašnekesius – tai, kam jaučiame ilgesį skaitmeninėje, dirbtinio intelekto epochoje. Estetikos stalo vieta parodos centre yra simbolinė – tai kvietimas sustoti, pamąstyti ir pajausti šios parodos kelionės metu atrastas įžvalgas.
Šio unikalaus kūrinio iš molio ilgis 4 m, plotis 1,3 m, o aukštis 0.95 m. Molis – tai pirmapradė, mūsų kraštuose nuo senų senovės naudojama medžiaga. Ji ekologiška, kvėpuojanti, su ja malonu dirbti, ją liesti. Šiandien molį renkamasi ne tik dėl jo pigumo, bet ir dėl sveikatai palankių savybių, organiškumo bei grožio. Estetikos stalui akompanuoja kiti to paties dailininko M. Petravičiaus kūriniai – molio freskos – inovatyvi molio paveikslų technika, atskleidžianti stulbinančią molio estetiką, taip pat ir kiti galerijos „Amres Art“ tarpkultūriniai meno kūriniai.
Nemokamai parodą galima lankyti kiekvieną spalio šeštadienį nuo 12 iki 22 val. Paroda vyksta nuo spalio 3 iki 28 d. Dūmų fabrike, Vilniuje.