„Šiam susitikime ministras pirmininkas (J. Trudeau – ELTA) pranešė apie atidaromą ar jau veikiančią nuo šiandien Kanados ambasadą Vilniuje“, – pirmadienio vakarą žurnalistams Vilniuje pranešė I. Šimonytė.
„Tikrai labai džiaugiamės šituo Kanados Vyriausybės sprendimu. Esu tikra, kad ambasados buvimas Vilniuje atvers naujas galimybes toliau stiprinti ryšius tarp mūsų valstybių ir plėsti dvišalę darbotvarkę tarp mūsų šalių“, – pridūrė premjerė.
Į Vilnių pirmadienį, NATO viršūnių susitikimo išvakarėse, atvykęs Kanados premjeras J. Trudeau pabrėžė, kad Kanada stiprina savo ryšius su Baltijos šalimis.
„(…) Stiprūs mūsų kaip sąjungininkų santykiai yra svarbesni nei bet kada anksčiau. Todėl Kanada plečia diplomatinį buvimą Baltijos regione – plečiame savo ambasadą Rygoje, oficialiai atidarome Kanados ambasadą Lietuvoje, čia, Vilniuje, ir, taip pat, Estijoje. Kaip transatlantinės bendruomenės nariams, mums svarbu kaip niekada anksčiau, kad stiprintume savo santykius“, – kalbėjo J. Trudeau.
Aptarė paramos Ukrainai klausimus
I. Šimonytė po susitikimo su Kanados ministru pirmininku J. Trudeau pažymėjo, kad Kanada niekada nepripažino Lietuvos aneksijos.
„Ši Kanados laikysena yra dar vienas įrodymas, koks svarbus yra vertybinis užsienio politikos pagrindas, kuris šiandien tvirtai jungia mūsų tautas“, – pažymėjo I. Šimonytė.
Ji džiaugėsi Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimo ekonomikos srityje.
„Susitikimo metu padėkojau kolegai premjerui ir Kanadai už labai svarbų indėlį, stiprinant Baltijos regiono saugumą, vadovavimą NATO „EFP“ Latvijoje, karių siuntimą į NATO pajėgų integravimo vienetą Vilniuje, taip pat pasveikinau Kanados planus reikšmingai plėsti pajėgų buvimą Latvijoje“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Antradienį Vilniuje prasidės dvi dienas truksiantis aukščiausio lygio NATO viršūnių susitikimas. Tai pirmasis tokio lygio tarptautinis renginys Lietuvoje, kuriame dalyvaus per 40 užsienio valstybių lyderiai, diplomatijų vadovai bei gynybos ministrai, kiti aukšto rango pareigūnai.
Skelbiama, kad liepos 11-12 dienomis Vilniuje svečiuosis per 3000 užsienio delegacijų narių, maždaug 2000 nevyriausybinių organizacijų bei tarptautinės žiniasklaidos atstovų.
Aljanso lyderių darbotvarkėje – dėmesys NATO kolektyvinės gynybos, atgrasymo stiprinimui, paramos Ukrainai klausimams.