9 priežastys, kodėl į savo kasdienybę turėtumėte įsileisti kalanetikos treniruotes

Kalanetika yra tam tikras pratimų rinkinys, kuris yra skirtas kūno formavimui ir stiprinimui. Šios sistemos pagrindas yra natūralūs ir kontroliuojami judesiai, kurie įtraukia visus kūno raumenis. Kitaip tariant, tai kūno judesiai ir treniruotės, kurių metu kaip pasipriešinimas naudojamas tik jūsų kūno svoris. Taigi terminai kalanetika ir kūno svorio treniruotės gali būti vartojami kaip sinonimai.

Trumpa kalanetikos istorija


Kalanetika atsirado XX a. septintojo dešimtmečio viduryje, kai amerikiečių šokėja ir choreografė Callan Pinckney pradėjo ieškoti būdų, kaip atkurti savo sveikatą ir stiprumą po ilgalaikės kelionės po Aziją, kurios metu patyrė daug fizinio streso. Ji sukūrė savo programą, remdamasi tradiciniais pratimais, jogos elementais, baletu ir savo pačios sukurtais judesiais. Callan šį metodą pavadino savo vardu – „Callanetics“ – ir išleido knygą bei seriją video pamokų, kurios tapo labai populiarios.


Kalanetikos nauda


Kalanetika per kiekvieną pratimų pakartojimą padeda suprasti, kaip valdyti savo kūną. Kalanetika gali būti ir kaip jūsų pagrindinės treniruotės, ir kaip jau esamų treniruočių paįvairinimas. Tad kokią naudą gali suteikti šios treniruotės?


  1. Raumenų tonuso gerinimas. Kalanetika yra itin efektyvi stiprinant ir didinant raumenų tonusą. Ypač ji naudinga vidiniams, giliesiems raumenims, kurie dažniausiai nebūna įtraukti į kitas treniruotes.
  2. Lankstumo gerinimas. Kalanetikos pratimai gali padėti gerinti kūno lankstumą ir judesių amplitudę.
  3. Kūno formos gerinimas. Kalanetikos metodas yra labai efektyvus kūno linijų ir formos gerinimui. Daugelis žmonių pastebi, kad jų figūra tampa harmoninga ir proporcinga, o oda tampa elastingesnė.
  4. Sveikatos gerinimas. Kalanetikos metodas gali padėti sumažinti nugaros skausmus, pagerinti laikyseną, stiprinti širdį ir kraujotaką, bei sumažinti stresą ir įtampą.
  5. Kalanetikai nebūtina jokia įranga. Nors kai kuriems kalanetikos pratimams, pvz., prisitraukimams, gali prireikti tam tikros įrangos ar saugios alternatyvos, dauguma kalanetikos treniruočių gali būti atliekamos be jokios įrangos, nes jūs dirbate su savo kūno svoriu kaip pasipriešinimu.
  6. Galite mankštintis nemokamai. Norint pradėti sportuoti, jums nebūtina išsipirkti brangių narystės programų. Pakanka su trenerio priežiūra vos kelių pamokų, kad perprastumėte esminius kalanetikos principus ir pagal savo pasiruošimo lygį galėtumėte mankštintis namuose. Be to, vyksta daugybė iniciatyvų, kurių metu renkamos grupės. Tokios treniruotės dažniausiai vyksta nemokamai – tai puiki galimybė „pasimatuoti“ sporto rūšį ir įsivertinti, ar tai tinka jums.
  7. Kalanetika praverčia kasdieniniame gyvenime. Kalanetika iš esmės yra treniruotės, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas kūno judėjimui bei pratimams, ypatingai praverčiantiems kasdieniame gyvenime atliekant įvairius buities darbus. Tvirtesnis kūnas ir didesnė ištvermė ne tik padės atlikti kasdienius kūno judesius, bet ir žymiai sumažins tikimybę susižeisti, nes jūs žinosite, kaip tam tikras užduotis atlikti teisingai. Kalanetikos pratimai ugdo viso kūno jėgą, stabilumą ir padeda jums lengviau valdyti savo kūną.
  8. Kalanetika sukelia mažiau sąnarių įtampos nei kiti pasipriešinimo pratimai. Kadangi kalanetikos treniruotėse kaip pasipriešinimas naudojamas tik jūsų kūno svoris, tai mažiau apkrauna sąnarius ir jungiamuosius audinius nei jėgos treniruotės su išorinėmis apkrovomis.
  9. Kalanetika ugdo jėgą ir ištvermę. Dėl gausybės pratimų pakartojimų treniruotės metu, jūs ne tik didinate savo kūno raumenų masę, bet ir ugdote ištvermę.


Kam rekomenduojama kalanetika?

 

Kalanetika gali būti rekomenduojama daugeliui žmonių, nes tai yra nekonkurencinga ir saugi veikla, kuri neapima smarkių judesių ar šuolių. Tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje fizineje veikloje, visada reikėtų konsultuotis su gydytoju prieš pradedant naują treniruočių programą, ypač jei yra kokių nors sveikatos problemų. Kalanetika ypač naudinga tiems, kurie nori pagerinti savo raumenų tonusą, lankstumą, laikyseną ir kūno formą, taip pat tiems, kurie ieško nekonkurencingo būdo gerinti savo fizinių pratimų efektyvumą.


Kiek kartų reikėtų užsiimti kalanetika pradedantiesiems?


Pradedantiesiems rekomenduojama kalanetika užsiimti bent tris kartus per savaitę. Viena treniruotė turėtų trukti ne trumpiau nei 15 minučių. Jei pratimai atliekami teisingai, neskubant, užfiksuojant kūno padėtį, kai tai reikia padaryti, tuomet tiek treniruočių tikrai pakaks, kad pajustumėte rezultatus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis