Šeimos gedi po „katastrofiško“ sprogimo žuvusių penkių povandeniniame laive „Titan“ buvusių žmonių

Ketvirtadienį pranešus apie Didžiosios Britanijos milijardieriaus ir nuotykių ieškotojo Hamisho Hardingo žūtį per povandeninio laivo „Titan“ sprogimą, jį pagerbdama šeima apibūdino tyrinėtoją kaip „vadovą, įkvėpėją, atramą ir gyvąją legendą“.

„Didžiulį sielvartą“ dėl netekties penktadienį pareiškė ir iš Pakistano kilusių tėvo ir sūnaus Shahzados ir Sulemano Dawoodų, buvusių tarp penkių žmonių, povandeniniu turistiniu laivu panėrusių prie nuskendusio „Titaniko“ liekanų, šeima.


JAV pakrančių apsaugos tarnyba per spaudos konferenciją Bostone patvirtino, kad maždaug už 500 metrų nuo „Titaniko“ laivapriekio liekanų buvo aptikta giliavandenio laivo „Titan“ uodegos dalis. Kontradmirolas Johnas Maugeris sakė, kad Šiaurės Atlanto vandenyne prie Niufaundlendo krantų rasta ir daugiau „Titan“ nuolaužų, rodančių, kad laivas veikiausiai sprogo dėl „katastrofiško slėgio“.


Bendrovė „OceanGate Expeditions“ teigė, kad jos pilotas ir generalinis direktorius Stocktonas Rushas, taip pat H. Hardingas, Jungtinės Karalystės piliečiai Shahzada Dawoodas bei jo 19-metis sūnus Sulemanas Dawoodas ir Prancūzijos pilietis Paulas Henri Nargeolet „deja, žuvo“.


Povandeninis ekspertas Paulas Hankinas sakė, kad penkios didžiausios nuolaužos padėjo atpažinti, jog tai povandeninis laivas „Titan“.


Taip pat paaiškėjo, kad susirūpinimo dėl „Titan“ saugumo būta jau anksčiau. Teismo dokumentai rodo, jog buvęs „OceanGate“ darbuotojas jūrų operacijų direktorius Davidas Lochridge'as pateikė ieškinį dėl neteisėto atleidimo iš pareigų jam išsakius susirūpinimą dėl tariamo bendrovės „atsisakymo atlikti svarbius eksperimentinio projekto bandymus“. Teismo dokumentai rodo, kad D. Lochridge'as „nustatė daugybę problemų, kėlusių rimtą susirūpinimą dėl saugumo“, tačiau tai buvo „sutikta priešiškai“ ir vėliau jis buvo atleistas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis