Kaip paskatinti vyrą prisidėti prie namų buities darbų

Nuo neatmenamų laikų šeimos gyveno pagal nerašytą taisyklę: vyrai uždirba pinigus, o moterys rūpinasi namais. Tačiau laikai jau seniai pasikeitė, todėl dauguma moterų siekia išgyvendinti šiuos stereotipus iš savo namų. Namai nebėra tik moters atsakomybė – tai vieta, kurioje gyvena visi šeimos nariai, todėl ir prie buities darbų turėtų prisidėti visi. Įtikinti vyrą tvarkyti namus gali būti sudėtinga, tačiau tai įmanoma. Štai keletas gudrių strategijų, kurios gali padėti.

Kalbėkite apie tai


Pirmiausiai atvirai išsakykite savo lūkesčius ir norus. Tai gali būti nelengva, bet svarbu kalbėtis apie savo jausmus ir lūkesčius, o ne laukti, kol situacija taps nepakeliama. Pasakykite, kaip jaučiatės, kad visi namų ruošos darbai atitenka jums, ir kodėl norite, kad jūsų vyras prisidėtų prie namų buities darbų.


Paskirkite aiškias užduotis


Kai vyrui bus aiškiai iškomunikuota užduotis, darbas, kurį jis turi atlikti, tuomet labiau tikėtina, kad jis tą užduotį ir įgyvendins. Būkite konkreti ir aiškiai pasakykite, ką reikia padaryti.


Pasiskirstykite užduotis pagal pomėgius


Kiekvienas iš mūsų turi tam tikrus buities darbus, kuriuos mėgsta labiau nei kitus. Galbūt jūsų vyrui labiau patinka plauti indus, darbuotis sode, gaminti maistą ir pan. Suteikite jam galimybę daryti tai, kas jam patinka, o tai gali sumažinti jūsų naštą.


Būkite kantri


Pokyčiai neįvyksta per naktį. Nors norėtumėte, kad jis pradėtų viską daryti tuojau pat, tačiau tai gali užtrukti šiek tiek laiko. Svarbu būti kantriai ir nuolat ties tuo dirbti, nes šie pokyčiai yra ilgalaikiai.


Pripažinkite ir įvertinkite jo pastangas


Žmonėms patinka būti pagirtiems už atliktą darbą, o tai taip pat gali paskatinti juos daryti dar daugiau. Kai vyras atliks jam paskirtas užduotis, įvertinkite ir padėkokite už tai. Tai gali paskatinti jį ir toliau tvarkytis namuose.


Nekaltinkite jo


Kaltinimai sukuria tik gynybą ir atsitraukimą, dažnu atveju ir užsisklendimą. Vietoj kaltinimų, stenkitės išdėstyti savo jausmus ir lūkesčius ramiai bei empatiškai. Jei iki šiol dažniausiai pokalbį pradėdavote taip: „Tu niekada nepadedi namuose“, tuomet išmėginkite kitą taktiką: „Man reikia tavo pagalbos namų ruošoje“. Kartais tokios mažos smulkmenos padaro stebuklus.


Dalinkitės atsakomybe


Dalijantis namų ruošos atsakomybe ir darbais, jausitės taip, tarsi esate komanda, kuri kartu sprendžia problemas. Tai jums abiem suteiks daugiau laisvės ir mažiau streso.


Šios strategijos gali padėti jums ir jūsų partneriui užmegzti stipresnį ryšį ir sukurti harmoningą namų aplinką. Prisiminkite, kad svarbiausia yra atviras ir sąžiningas bendravimas. Taip pat svarbu prisiminti, kad visi esame žmonės ir kartais mums reikia laiko priprasti prie naujų įpročių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis