Tai reglamentuojančias įstatymo pataisas ketvirtadienį Seimui pateikęs parlamentaras Andrius Kupčinskas sakė, kad ši problema, su kuria susiduria sporto pasaulis, nesulaukia pakankamo dėmesio.
„Pastebėta tendencija, kad kai kurie žaidėjai, jų artimieji ar draugai, koordinuotai vykdo statymus lošimų bendrovėse, yra linkę manipuliuoti rungtynių pasiekimais. Ši problema nėra tinkamai reglamentuota, nėra atskiro padalinio, kuris dirbtų tik rezultatų manipuliavimo klausimu“, - sako A. Kupčinskas.
Jo nuomone, ateityje būtų galima sukurti padalinį Lietuvos antidopingo agentūroje (LAA), kuris būtų atsakingas už informacijos apie manipuliavimo varžybų rezultatais rinkimą bei prevencijos vykdymą. Politiko manymu, prireiktų papildomų lėšų 2-3 etatams.
Pagal siūlomas Sporto įstatymo pataisas, „manipuliavimas aukšto meistriškumo sporto varžybomis – tyčinis susitarimas, veikimas arba neveikimas, įskaitant, bet neapsiribojant lošimais ar lažybomis, kada bet kokiu būdu bandoma paveikti aukšto meistriškumo sporto varžybų eigą ar rezultatą, siekiant visiškai arba iš dalies panaikinti šių sporto varžybų nenuspėjamumą ir taip sau ar kitiems suteikti nepelnytą pranašumą ir/arba gauti ir/arba suteikti sau ar kitiems, bet kokią turtinę arba neturtinę naudą“.
A.Kupčinskas taip pat siūlo Baudžiamajame kodekse praplėsti manipuliavimo varžybomis sąvoką, numatant, kad už tai baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
Ketvirtadienį už pasiūlytą teisinį reguliavimą balsavo 81 Seimo narys, niekas nebuvo prieš, 1 parlamentaras susilaikė. Sporto įstatymo ir Baudžiamojo kodekso pataisos į plenarinę salę sugrįš dar šioje sesijoje.