„Šiandien mes atsidėkojame tiems, kurie savo nenuilstamu darbu svarbiose visuomenės gyvenimo srityse nusipelnė mūsų dėmesio ir didžiausios pagarbos. Kiekvieno iš jūsų pavyzdys ir gyvenimo istorija mums yra ir neįkainojama pamoka, ir įkvėpimo šaltinis. Geriau nei bet kas kitas žinote, kiek daug gėrio ir šviesos gali atnešti tiek nauja gera idėja, tiek ir pasiaukojamas kasdienis darbas. Kaip svarbu burti bendraminčius, pelnyti jų pasitikėjimą ir bendromis jėgomis siekti išsikeltų tikslų. Iš jūsų pastangų, kaip iš gražiausios mozaikos detalių, galiausiai susideda tai, ką gražiausio ir tauriausio turime savo šalyje. Savo žiniomis, patirtimi, moraline laikysena Jūs puošiate ir praturtinate bendrus mūsų namus“, – ceremonijos metu kalbėjo prezidentas.
Pasak šalies vadovo, daugelis apdovanotųjų ryžtingai ir drąsiai peržengia valstybių sienas, padėdami megzti tvarius tarptautinius taikos, draugystės ir kultūrinių mainų ryšius.
Atskirai Prezidentas paminėjo Vyčio kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi po mirties apdovanotą kino režisierių ir kultūros antropologą, iškilų Lietuvos dokumentinio kino kūrėją Mantą Kvedaravičių.
„Ir net didžiausios tragedijos, skaudžiausios netektys, per anksti nutrūkę gyvenimai negali nubraukti to, kas jau buvo pasiekta. Ir nors šiandien su mumis nėra didvyrio mirtimi Ukrainoje kritusio Manto Kvedaravičiaus, jo aistra liudyti tiesą ir siekti teisingumo, tikiu, su mumis liks amžinai“, – sakė šalies vadovas. M. Kvedaravičiui skirtą apdovanojimą atsiėmė jo tėvai.
Prezidento dekretu ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi apdovanotas Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, reikšmingai prisidėjęs stiprinant dvišalius Lietuvos Respublikos ir Ukrainos santykius bei diplomatinėmis priemonėmis telkiant tarptautinę paramą karą išgyvenančiai Ukrainai.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius įteiktas Lietuvos mokslų akademijos narui emeritui, profesoriui, habilituotam daktarui, inovatyvių pramonės, kompiuterijos, mikroelektronikos, gynybos mechanizmų ir įrenginių kūrėjui Algimantui Fedaravičiui, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos bei Onkologijos instituto vadovei, profesorei, reikšmingai prisidėjusiai prie onkologinių ligų diagnostikos ir gydymo Lietuvoje Elonai Juozaitytei, Lazerinės technologijos centro direktoriui, gydomųjų lazerinių prietaisų pradininkui, reikšmingai prisidėjusiam prie lazerinės medicinos plėtros Lietuvoje Rimantui Mykolui Kanapėnui.
Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanoti Varmijos Mozūrų vaivadijos maršalka, aktyvus Lietuvos istorinio ir kultūrinio paveldo Lenkijoje puoselėtojas, ilgametis aktyvus Griunvaldo (Žalgirio) mūšio muziejaus kultūrinės ir šviečiamosios veiklos rėmėjas Gustawas Marekas Brzezinas (Lenkijos Respublika), Lietuvai pagražinti draugijos Garbės pirmininkas, ilgametis miškininkystės puoselėtojas Juozas Dingelis, Griunvaldo (Žalgirio) mūšio muziejaus direktorius, Lietuvos istorinio ir kultūrinio paveldo Lenkijoje puoselėtojas Szymonas Tadeuszas Drejus (Lenkijos Respublika), Kanados Toronto Jorko universiteto UNESCO katedros vadovas, reikšmingai prisidėjęs išsaugant ir Kanados lietuvių muziejui neatlygintinai perduodant unikalius Lietuvos diplomatijos istorijos dokumentus Charles‘as Hopkinsas (Kanada), Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas, žygeivis, įvairių sporto šakų čempionatų pradininkas ir organizatorius Algimantas Eugenijus Jucevičius, Regionų krepšinio lygos Garbės prezidentas, krepšinio teisėjas, komisaras, treneris, reikšmingai prisidėjęs prie krepšinio plėtros Lietuvoje Aleksas Makulavičius, Lietuvos krepšinio lygos prezidentas ir valdybos pirmininkas, ilgametis Lietuvos krepšinio rėmėjas ir mecenatas Remigijas Milašius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto profesorius, režisierius, išskirtiniais spektakliais praturtinęs Lietuvos kultūrą ir meną, Bernardas Gytis Padegimas, inžinierė, visuomenininkė, reikšmingai prisidėjusi prie Lietuvos laisvės kovų istorinės tiesos atkūrimo, sklaidos, istorijos įvykių ir asmenybių atminimo įprasminimo Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, Frankfurto prie Maino Volfgango Gėtės universiteto profesorius emeritas, Vilniaus universiteto Garbės daktaras, aktyvus Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslinio potencialo stiprinimo, akademinių tarptautinių ryšių ir nepriklausomos Lietuvos stiprios teisinės sistemos kūrimo puoselėtojas Christianas Michaelis Winteris (Vokietijos Federacinė Respublika).
Per iškilmingą ceremoniją Prezidento rūmų Baltojoje salėje apdovanoti mokslo ir švietimo, kultūros atstovai, Lietuvai nusipelnę verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, visuomeninių ir pilietiškumo iniciatyvų puoselėtojai, sportininkai, valstybės pareigūnai.
Valstybės apdovanojimai – Respublikos Prezidento dekretu skiriami ordinai, medaliai ir kiti pasižymėjimo ženklai, įteikiami Vasario 16-ąją ir Liepos 6-ąją. Iš viso šią dieną Prezidento dekretu apdovanoti 60 asmenų, Prezidentas taip pat šiandien įteikė apdovanojimus keletui svečių, kuriems jie buvo paskirti ankstesniais dekretais.