Beveik trys milijonai pabėgėlių jau kirto Ukrainos sienas ieškodami prieglobsčio, daugelis jų neturi net būtiniausių daiktų ir dokumentų. Norint įsigyti būtiniausių prekių, tūkstančiams šeimų tapo būtina greita ir paprasta prieiga prie savo lėšų. „Revolut“ suteiks galimybę Ukrainos pabėgėliams susieti programėlę su savo Ukrainos banko kortele ir taip greičiau pasiekti savo pinigus.
Pabėgėliams suteiktam standartiniam „Revolut“ planui nebus taikomas joks mėnesinis mokestis, sąskaitą bus galima naudoti valiutos keitimui, siųsti/gauti pinigus pagal nustatytus limitus, taip pat užsisakyti mokėjimo kortelę, o kol ją gaus, susieti virtualią mokėjimo kortelę su „Apple Pay“, „Google Pay“ ir iškart naudoti ją atsiskaitymams išmaniaisiais įrenginiais. „Revolut“ galės naudotis Ukrainos pabėgėliai visose Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybėse, įskaitant Lietuvą, pervedimams bus taikomas 1500 eurų dienos limitas. Greitai ir saugiai pinigus jiems galės pervesti ir Europoje esantys draugai bei artimieji.
Norint atidaryti elektroninių pinigų ar banko sąskaitą EEE, paprastai reikia pateikti leidimą gyventi Europoje. Kadangi šis procesas užtrunka ir daugelis Ukrainos pabėgėlių negali to padaryti iškart, „Revolut“ sušvelnino šį reikalavimą, kad kuo daugiau pabėgėlių galėtų greitai atidaryti sąskaitą ir pasiekti savo lėšas. „Revolut“ ėmėsi visų būtinų priemonių užtikrinant, kad būtų tinkamai laikomasi įstatymų reikalavimų.
Atidarę „Revolut“ sąskaitą, nuo karo Ukrainoje bėgantys asmenys galės susieti Ukrainos banko kortelę su savo „Revolut“ sąskaita ir iškart ją papildyti konvertuojant grivinas į pasirinktą valiutą. Siekdama paremti šią iniciatyvą, „Revolut“ daliai valiutų konvertavimo operacijų netaikys mokesčių, kad pabėgėliai Ukrainos grivinas į kitą valiutą galėtų pasikeisti kuo palankesniu kursu.
„Nuo karo Ukrainoje į Europos Sąjungą pabėgo jau beveik trys milijonai žmonių, norime padėti jiems lengvai ir greitai pasiekti savo pinigus. Banko pervedimai, sąskaitos atidarymas dažnai yra lėti ir brangūs, todėl manome, kad „Revolut“ bus kur kas paprastesnė alternatyva Ukrainos žmonėms šiuo sunkiu momentu“, – sako Vladas Jacenko, vienas iš „Revolut“ įkūrėjų ir technologijų vadovas.
Šiuo metu „Revolut“ programėlė veikia anglų ir kitomis Europos kalbomis, artimiausiu metu kalbų sąrašą papildys ir ukrainiečių kalba.
„Revolut“ taip pat aktyviai palaiko ir remia humanitarinės pagalbos teikimą Ukrainos pabėgėliams. Per „Revolut“ nuo karo nukentėjusiems Ukrainos žmonėms jau paaukota jau daugiau nei 11 mln. eurų, iš kurių 1,8 mln. eurų paaukojo pati įmonė. Tarptautinę aukojimo kampaniją bendradarbiaudama su vietos Raudonojo Kryžiaus organizacijomis „Revolut“ paskelbė vasario 25 d. Lietuvoje programėlės vartotojai aukoja Lietuvos Raudonajam Kryžiui, kuris paramos kampanijoje bendradarbiauja su Lietuvos Caritu, maltiečiais, „Maisto banku“ ir „Gelbėkit vaikus“. Be to „Revolut“ iki kovo 28 d. panaikino mokesčius tarptautiniams pervedimams į Ukrainos bankų sąskaitas.
Įmonė taip pat papildomai prie jau taikomų tarptautinių sankcijų sustabdė visus pervedimus į bet kurią Rusijos ar Baltarusijos finansų įstaigą arba iš jos.