Paveiktų šalių sąrašas liks nepakitęs, visiems, atvykusiems į Lietuvą, testai bus mokami

Nuo pirmadienio, sausio 31 d., paveiktų šalių sąrašas lieka nepakitęs, t. y. visos šalys priklauso raudonai arba pilkai zonai, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Iki šiol neskiepyti ir nepersirgę asmenys, atvykstantys į Lietuvą ne vežėjų transportu ar kitais nustatytais atvejais, ir neturintys neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, privalėjo per 24 val. nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimo atlikimui Lietuvoje. Tokį tyrimą jie galėjo atlikti ir mobiliajame punkte, tačiau nuo pirmadienio COVID-19 tyrimą tokie asmenys turės atlikti savo lėšomis, registruojantis į COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą.


Nuo šiol savo lėšomis tyrimus turės atlikti ekipažų ir įgulų nariai, kurie vykdo keleivių pervežimą tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, kai jų buvimo Lietuvoje laikas yra ilgesnis nei 24 val., taip pat užsieniečiai, atvykstantys į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių.


Savo lėšomis tyrimus taip pat turės atlikti pasienio darbuotojai ir asmenys, kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos ir kitos Europos ekonominės erdvės valstybės sieną: vykstantys darbo reikalais, mokiniai ir juos į ugdymo įstaigą vežantys asmenys, studentai ir stažuotojai.


Norint sumažinti viruso plitimą visiems keliaujantiems rekomenduojama laikytis sveikatos apsaugos priemonių visos kelionės metu. Svarbu dėvėti medicininę kaukę, laikytis atstumų, nesibūriuoti, nebūti nevėdinamosiose kambariuose, dažnai plauti rankas. Jeigu žmogus pajaučia peršalimo simptomus (kosulys, sloga, sunkus kvėpavimas temperatūrą ir kita), nekeliauti.


Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai. Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis