Siekiama paskatinti keliauti šaltuoju metų laiku
Pasak „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertės Neringos Sutkaitytės, žemėlapis kurtas siekiant ne tik pasidalinti žiemos kelionių idėjomis, bet ir paskatinti lietuvius keliauti po šalį ir žiemos sezonu.
„Šaltasis metų laikas Lietuvoje kelionių atžvilgiu nėra itin populiarus. Nors iš turimų 2019–2021 m. statistinių duomenų matome ir teigiamų pokyčių, sezoniškumo problema šalyje vis dar išlieka. Pagrindinė to priežastis – kelionėms nepalankus klimatas ir, žinoma, idėjų, veiklų stoka. Būtent todėl savo veiklomis kas kartą stengiamės kiek įmanoma sumažinti tą atotrūkį nuo vasaros sezono ir šis žemėlapis, gimęs žiemą – ne išimtis“, – sako N. Sutkaitytė.
Lankytinos vietos, kuriose – net iki 80°C karščio
„Orų žemėlapyje“ – 30 vietų šalies regionuose, kuriose galima akimirksniu nusikelti į vasarą. Lankytinos vietos suskirstytos į skirtingas kategorijas pagal Celsijaus laipsnius.
· Saldumu kvepiančios vietos (30-80°C)
Saldžiai lygu karštai? Tą patvirtintų šokoladu kvepiantis „Rūtos“ muziejus, kuris Šiauliuose siūlo šaltą žiemos popietę užsukti į muziejaus kavinę ir paragauti karšto šokolado gėrimo, kurio temperatūra siekia net 80 laipsnių karščio! O ar girdėjote apie edukacijas, į kurias geriau eiti apsirengus iki pusės? Taip juokauja saldaus šakočio kepimo edukatoriai, mat Senųjų amatų-edukacijų centre Užugirio krašto muziejiniame komplekse mokantis kepti tradicinį raguotą pyragą temperatūra šokteli iki +30°C!
· Karšto smėlio terapija (40°C)
Sušilti ir persikelti prie jūros su nuostabiu smėlio paplūdimiu kviečia Alytuje įsikūrę „Kristalų namai“ psamoterapijos metu. Taip dar kitaip vadinama karšto smėlio terapija, arba gydymas karštu smėliu. Teigiama, kad ši procedūra ne tik gydo sąnarių ligas, malšina raumenų skausmus, bet ir atpalaiduoja, gerina nervų sistemos veiklą, slopina įtampą. Karšto smėlio voniose temperatūra gali pakilti net iki +40°C, tad tai puikus būdas pagerinti savo sveikatą šaltu sezonu.
· Karštos Tibetiškos „maudynės“ (37°C)
Apie 37 laipsnių šilumą galite pajusti gongų garsų terapijos metu, Gamtos SPA „Odorata“ centre Anykščiuose. Pasirodo „maudynės“ grojančių Tibeto dubenų garsuose ne tik šildo kūną iš vidaus, bet ir mažina stresą, atpalaiduoja. O grojančių dubenų vibracijai sklindant po visą kūną vyksta subtilus vidinis visų kūno ląstelių masažas.
· Karšto stiklo dirbtuvės (30°C)
Meninio stiklo studija Panevėžyje „Glasremis“ kviečia patirti „Stiklo pragarą“. Taip stiklo apdirbimo patalpas vadina patys „Glasremio“ darbuotojai. Į jas galima patekti užsisakius ekskursiją su karšto stiklo edukacija. Jos metu susitiksite su stiklo pūtikais ir patys pasigaminsite stiklo dirbinį.
· Vakarienė tarp palmių (22-27°C)
Lietuvoje, pasirodo, galima atrasti ir Meksiką. Restoranas „Raudondvario oranžerija“ Kauno rajone siūlo prie 22 laipsnių šilumos pietauti egzotinių augalų ir gyvūnų apsuptyje. Pasirodo, į italų architekto statytą oranžeriją grafas Tiškevičius iš kelionių vis atgabendavo įmantresnių augalų ar gyvūnų, pavyzdžiui, beždžionių, aligatorių. Dabar čia svečiams nusilenkia ir su jais pasisveikina ryškiaspalvė papūga, tarp restorano staliukų keroja palmės ir kita tropinė augmenija. Kita egzotinė vieta įsikūrusi Vilniuje – šeimos restoranas „Panama Food Garden“, kuris siūlo padegustuoti ne tik gurmaniškus patiekalus, bet tą padaryti jaukiai įkurtame šiltnamyje. Čia lankytojus sutinka 27 laipsnių šiluma.
· Tarp vėžlių, lemūrų ir ryklių (21-25°C)
Į šilumos paieškas – ten, kur gyvena egzotiniai gyviai. Štai zoologijos sode „Zoopark“ Vilniuje – nuo Nykštukinių marmozečių, lemūrų, surikatų, vėžlių iki chameleonų ir afrikinių ežių. Keliautojai, ieškantys kur praleisti laiką su visa šeima zooparke gali susipažinti su beveik 100 rūšių gyvūnų iš šiltų kraštų. Apie juos čia galima sužinoti įdomių faktų ar net pavaišinti nektaru spalvotąsias papūgas loriketas. Kita vieta, alsuojanti šiluma ir egzotika – Vidos Žilinskienės jūrų muziejus Zarasų rajone. Tarp muziejaus eksponatų – koralų, kriauklių, fosilijų kolekcijos ar net džiovintas ryklys.
· Giros virimo procese (23°C)
Istoriškai seniausioje Lietuvoje alaus darykloje „Gubernija“ verdama ir gira. Tai, kad „Gubernijos“ bravoras jau priima lankytojus ir organizuoja pažintines programas, atskleidžiančias, kaip atsiranda duonos gira, yra karščiausia Šiaulių turistinė naujiena. Gamybinėse patalpose temperatūra įprastai pakyla iki 23 laipsnių šilumos.
Atsisiųsti „Orų žemėlapį“ ir daugiau karštų lankytinų taškų Lietuvoje atrasti galima ČIA.