„Tai yra fantastinė žinia“, – džiaugiasi fimo režisierius A. Matelis, pastebėdamas, kad filmo garso takelis į save didesnį dėmesį atkreipė tuomet, kai buvo išleistas fiziniu pavidalu – vinilinėje plokštelėje. „Filmo muzika nepasikeitė nuo filmo premjeros ir išliko tokia pat kokybiška, tačiau tuomet, kai garso takelį išleidome vinilinėje plokštelėje, ji buvo pradėta vertinti atidžiau ir pastebėta jau ir kaip muzikos pasaulio dalis. Dar nuostabiau, kad tik rugsėjį pasirodęs vinilas pateko į tokio kultinio žurnalo, kuris jau daug metų garsėja savo prestižiniais reitingais, dėmesio lauką“, – mintimis dalijasi režisierius.
Gerų emocijų neslepia ir pats kompozitorius A. Lucendo. „Mojo“ yra vienas iš svarbiausių muzikos žurnalų visame pasaulyje, o legendinis Andrew Male, sudaręs sąrašą, yra vienas rimčiausių kino muzikos žurnalistų. Tiek man asmeniškai, tiek filmo muzikai yra beprotiška ir nuostabu būti reitinguotiems kartu su tokiais muzikos titanais kaip Clint Mansell ar Tim Hecker“, – sako jis.
Būtent A. Lucendo ir kilo idėja filmo garso takelį išleisti vinilinėje plokštelėje – kompozitoriaus nuomone, Lietuvos kino akademijos apdovanotas muzikos takelis nusipelnė fizinio pavidalo. „Bet koks skaitmeninis kūrinys yra linkęs greičiau išnykti, be to, skaitmenizacija tam tikrais aspektais sukėlė devalvaciją: daiktai prarado savo vertę ir daugeliu atvejų – kokybę. Būtent todėl tikiu, kad vertingiems dalykams reikia įgyti fizinę formą, o man geriausias formatas muzikai yra vinilinė plokštelė“, – apie motyvus įrašyti garso plokštelę pasakojo Berlyne gyvenantis ir kuriantis A. Lucendo.
Filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ vinilinė plokštelė – pirmasis atvejis Lietuvoje, kai dokumentinio filmo muzikinis takelis išleidžiamas tokiu formatu. Garso plokštelėje – iš viso šeši kūriniai: ne tik jau pripažinti ir įvertinti ekspertų, tačiau ir vienas, nepatekęs į filmą – neįdėtas į galinius titrus kūrinys „Baikal“. Dabar šis kūrinys suteikia plokštelei papildomo unikalumo.
Garso takelio plokštelę išleido Vokietijos nišinės leidybos prekės ženklas „Midira Records“. Pasak autorių, ši įrašų leidybos įmonė buvo prioritetas, nes didžiausią dėmesį skiria atmosferinei muzikai bei pirmenybę teikia muzikos kokybei, o ne garsiam vardui ar geriems pardavimams. Be to, kompanija, leisdama šį vinilą, žengė ir „papildomą mylią“ – garso plokštelę išleido ne juodos spalvos, kaip įprasta, o „Giro d'Italia“ spalvų – rožinės ir žydros.
Šis tiražas – ekskliuzyvinis: melomanų ir kolekcininkų taikinys ne tik dėl dviejų spalvų plokštelės bei originalus dizaino, bet ir todėl, kad buvo išleistas tik 200 vienetų Europoje, o pirmuosius 20 egzempliorių su kompozitoriaus A. Lucendo parašu iš karto įsigijo meno kolekcionieriai.
Vinilinė plokštelė ypatinga ir tuo, kad atskleidžia užkulisinių filmo kūrimo detalių – muzikiniai kūriniai joje išliko su darbiniais pavadinimais. Pavyzdžiui, filmo epizodui, kuriame dviratininkas baseine daro reabilitacinius pratimus, A.Matelis kompozitoriui pasufleravo kurti muziką įsivaizduojant dvi didžiules planetas, šokančias priešais Saulę. Šio takelio pavadinimas ir išliko „Dancing Planets“.
„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ yra vienas labiausiai visame pasaulyje prizais apdovanotų lietuviškų filmų, kurį pamatyti galima globaliose VOD (Video On Demand) platformose daugelyje pasaulio šalių.
Plokštelę įsigyti galima čia: https://midirarecords.bandcamp.com/album/wonderful-losers