„Viskas prasidėjo nuo „Villeroy & Boch“ – tai šios kompanijos produktai „kalti“, kad iš informacinių technologijų srities nėriau į svetingumo verslą“, – pokalbį jaukioje terasoje viešbučio kiemelyje žaismingai pradeda Edita von Grotthuss. Ji pasakoja, jog prieš daugiau nei du dešimtmečius dirbo Vokietijos informacinių technologijų įmonės atstove Lietuvoje, o šiame pastate Ligoninės gatvėje, toje vietoje, kurioje dabar veikia viešbučio registratūra, turėjo biurą. „Į Vilnių dažnai siųsdavome IT technikus, tuo metu nebuvo verslo viešbučių, tad apgyvendinti specialistus – sudėtinga. Taip kilo idėja įkurti septynių kambarių nakvynės namus“, – viešbučio verslo ištakas prisimena pašnekovė.
Nuvykusi pirkti vonios kambarių įrangos, Edita von Grotthuss susižavėjo „Villeroy & Boch“ praustuvais ant medinių kojelių. Neatsispyrė, įsigijo, tačiau juos sumontavus suprato – toks vonios kambarys netiks nakvynės namams. „Interjerą reikėjo priderinti prie praustuvų – juk elegantiški, prabangūs vonios kambariai niekaip netiks prie dviaukščių lovų... Taigi septynių kambarių nakvynės namų vizija transformavosi į trijų kambarių viešbučio projektą“, – su šypsena prisimena verslininkė.
Taip nuo elegantiškų vonios kambarių, kaip sako Edita von Grotthuss, prasidėjo ilgus metus trunkantis viešbučio „įgyvendinimas“. Jo erdves projektavo architektas, tačiau interjero dizainerio paslaugos tuo metu nebuvo populiarios. Dekoruojant interjerą verslininkei teko pasikliauti savo nuovoka ir specialistų konsultacijomis: baldai kambariams buvo atvežti iš Italijos, vonios kambarių aurą padiktavo „Villeroy & Boch“ įranga. Visa kita bėgant metams keitėsi, formavosi natūraliai. Tarp neseniai atnaujintų viešbučio erdvių – ir nauji vonios kambariai su „Villeroy & Boch“ keramikos gaminiais, baldais iš naujausių „Antheus“, „Venticello“ ir kt. kolekcijų. „Skirtingai, nei įprasta dabar, kai interjero skaitmenines vizualizacijas projektuoja specialistai, „Grotthuss“ viešbučio erdvės buvo sukurtos pamažu, todėl stilistiškai yra daugiasluoksnės. Čia įkurdintos iš asmeninių kelionių, aplankytų viešbučių parsivežtos patirtys, mano privati lietuvių menininkų darbų kolekcija. Visa tai ir – svarbiausia – svetingumo aura kuria šio viešbučio charakterį“, – pasakoja savininkė.
Editos von Grotthuss įsitikinimu, būtent svetingumas, dosnumas yra esminis viešbučių versle, tad ji su klientais noriai dalijasi sukaupta lietuvių tapybos kolekcija, stiklo meno kūriniais, skulptūromis, taip pat nepakartojamu viešbučio kiemeliu su autentiška Vilniaus gynybine siena ir pačios puoselėjamu augalų sodu. „Dabar mano pagrindinis darbas viešbutyje – rūpintis meno kūriniais, gėlėmis, sodo augalais, – džiaugiasi verslininkė, galinti kliautis personalu. – Čia praleidžiu daug laiko ne tik dirbdama, bet ir laisvomis poilsio valandėlėmis, pavyzdžiui, skaitydama 202 numeryje su išlikusia autentiška senovine krosnimi; net 13 dažų sluoksnių nugrandėme ją restauruodami... Susimąstau, kiek kartų šis pastatas matęs, kiek jame įrašyta meilės ir išsiskyrimo istorijų...“
Editai von Grotthuss itin svarbus istorinis kontekstas – tiek pačiai keliaujant (todėl renkasi istoriškai įdomius miestus ir autentiškus „butikinius“ dizaino ar meno viešbučius), tiek ir kuriant savo verslą. Viešbučio pavadinimui šeimos pavardė pasirinkta neatsitiktinai: senąja vokiečių kalba „grotthuss“ reiškia „didelis namas“. Tokia reikšmė, įkūrėjos nuomone, simboliškai tiko viešbučio pavadinimui. „Mūsų giminė iš Vokietijos į Lietuvą atvyko su Livonijos ordinu 1174 metais. Šeimos vardas pirmą kartą raštiškai paminėtas 1269-aisiais. O Theodoras von Grotthussas – pirmas Lietuvoje fizikochemikas, bene garsiausias mūsų giminės atstovas šalyje. Paveikslas už registratūros – jo portretas“, – priduria verslininkė. Įdomu, kad ir istorinė, nuo 1748 m. gyvuojanti interjero bendrovė „Villeroy & Boch“, inspiravusi šį viešbutį, taip pat kilusi iš Vokietijos. Metlacho mieste, senovinėje pilyje, iki šiol veikia jos biuras.
Užsakymo nr.: PT_69447