Renginio metu žinoma istorikė Kristina Petrauskė atskleidė ne tik istorijos, bet ir laikrodžių paslaptis.
Rankiniai laikrodžiai yra tapę įprastu ar net kasdieniu mūsų aksesuaru, tačiau jų istorija ir evoliucija – verti atskiro dėmesio. Būtent todėl technologijų kompanija „Huawei“, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Klaipėdos laikrodžių muziejumi ir istorike Kristina Petrauske, pristatė pirmą tokią rankinių laikrodžių evoliucijos parodą. LNDM Klaipėdos laikrodžių muziejus – vienintelis laikrodžių muziejus visoje Šiaurės Europoje, o jų parodai atrinkti eksponatai – daugiau nei 10 skirtingų laikrodžių nuo XIX a. iki XX a. pabaigos. Kolekcijoje apsijungia mechaniniai, kvarciniai ir šiuolaikiniai išmanieji laikrodžiai.
Pasak istorikės K. Petrauskės, valandos buvo pradėtos skaičiuoti dar Egipto civilizacijoje, bet pirmieji rankiniai laikrodžiai pasirodė ne taip ir seniai – praeitame amžiuje. Taip pat tokie laikrodžiai nuo pat pradžių buvo naudojami tiek praktiniais sumetimais, tiek kaip stilingas aksesuaras.
„Iki šiol kyla labai daug ginčų dėl to, kas turėtų būti laikoma rankinių laikrodžių gyvavimo pradžia. Manoma, kad pirmosios laikrodėlius ant riešo pradėjo dėvėti moterys ir tai buvo kaip aksesuaras, kuris turėjo atkreipti dėmesį į baltas riešų vidines puses. Bet išpopuliarėjo šis ant rankos tvirtinamas laiko skaičiavimo prietaisas per Pirmąjį pasaulinį karą. Šis karas buvo ypatingas ir tuo, kad jis savo laiku pareikalavo visų galimų techninių naujovių, net ir tokių smulkių, kaip prie riešo pririštas kišeninis laikrodis. Aviatoriams taip buvo daug patogiau nei kuistis po savo storos odinės striukės vidines kišenės, o laiką tikrinti jiems buvo mirties ir gyvybės klausimas. Laikrodis jiems atstojo kuro bako rodyklę, kuri dar nebuvo išrasta. Tad pilotai kruopščiai tikrindavosi laiką ore, kad žinotų, kiek degalų jau išnaudojo ir ar užteks jų likučio tam, kad parskristų namo“, – pasakoja K. Petrauskė.
Kaip teigia istorikė, mechaninius laikrodžius pakeitė kvarciniai, o pastaruosius – atominiai, su cezio atomais. Šiandien, pasak K. Petrauskės, gyvename jau išmaniųjų laikrodžių laikais, kurie, išlaikant geriausias rankinių laikrodžių tradicijas, vis dar gaminami išorei teikiant ne ką mažesnį dėmesį nei laikrodžių vidui.
Naujausi išmanieji laikrodžiai – parodoje pristatyti „Huawei Watch 3 Pro“ ir „Huawei Watch 3“. Kaip teigia „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė, naujausius kompanijos išmaniuosius laikrodžius galima apibūdinti kaip išskirtinius savo išvaizda ir išmanius vidumi.
„Kai priešais save matome visus laikrodžių evoliucijos etapus, tampa aišku, kodėl šiuolaikiniai išmanieji laikrodžiai yra būtent tokie. Galima sakyti, kad į išmaniuosius laikrodžius saikingai sudėtos geriausios savybės, kuriomis pasižymėjo ryškiausi rankiniai laikrodžiai mūsų istorijoje. Pavyzdžiui, išskirtinis patvarumas, platus funkcionalumas, tikslumas ir visuomet aktualus stilius. Todėl naujausi išmanieji laikrodžiai išskirtiniai savo rėmeliu, kuris pagamintas iš titano, o išmaniosios funkcijos apima viską nuo sporto režimo iki visapusiško sveikatos stebėjimo. Beje, vienas išskirtinumas, kurio išmaniesiems laikrodžiams pavydėtų mechaniniai ar kvarciniai – įkraunama baterija. Naujausio „Huawei Watch 3 Pro“ laikrodžio baterija po vieno įkrovimo ir naudojant ilgo baterijos veikimo režimą, gali veikti net iki trijų savaičių“, – sako U. Eidžiūnaitė.
Pasak bendrovės atstovės, kartu su laikrodžių evoliucijos paroda anonsuoti ir būsimi kompanijos įrenginiai – stilingos ir itin aukštos kokybės garsą atkuriančios ausinės „Huawei FreeBuds 4“ bei planšetinis kompiuteris „MatePad 11“, kuris pasižymi itin plonu rėmeliu ir vienu didžiausių vaizdo atkūrimo dažnių rinkoje. Abu įrenginiai Lietuvoje pasirodys kiek vėliau šiemet.
Užsakymo nr.: PT_68698