Kino muzikos pradžia laikomas XIX a. 9 dešimtmetis, kuomet buvo išrasta pirmoji kamera - tai ir yra mūsų kelionės pradžia. Koncerto metu kelsimės, tarsi laiko mašina, dešimtmečiais, į laikus kuomet karaliavo Čarlis Čaplinas ir nebylusis kinas, į laikus kai atsirado vaidybinis kinas ir kino, kaip meno forma, pradžia ir, žinoma, kelsimės ir daugiausia dėmesio skirsime jo didenybei, ponui Holivudui.
Koncerte skambės Elvio Preslio, Merlyn Monroe, Eltono Johno, Lady Gagos, Whitney Houston ir kt. dainos iš tokių filmų kaip "Asmens sargybinis", "Liūtas Karalius", "Taip gimė žvaigždė", "9 1/2 savaitės", "Rokis", "Krikštatėvis", "Gražis moteris", "Purvini šokiai" ir kt. Tai koncertas skirtas visiems išsiilgusiem gyvo, kokybiško muzikinio pasirodymo!
Rugpjūčio 1 d. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre skambės „Geros dienos!“ – opera 10 kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui.
Tai puiki galimybė pamatyti talentingojo Lietuvos kūrėjų trejetuko: Vaivos Grainytės, Linos Lapelytės, Rugilės Barzdžiukaitės kūrinį.
Operos „Geros dienos!“ siužetą kuria skirtingi kasininkių likimai, paprastai slepiami po dirbtinės šypsenos ir mechaniško aptarnavimo –„Laba diena!“, „Ačiū!“, „Geros dienos!“ – kauke. Kasdienybėje nepastebimos, robotus primenančios pardavėjos operoje veikia kaip ryškūs personažai. Pardavėjų mintys, žiūrovams girdimos jų CV išklotinės tampa trumpa, individualia drama. Kasininkių charakteriai – tai lengvai atpažįstami tipažai, įkūnijantys universalias realijas. Operos librete susipina šnekamoji, literatūrinė kalba bei nūdienos aktualijos.
Prekybos centro atmosferą atkuria dienos šviesos lempų ir aplinkos garsų instaliacija, sujungianti žiūrovų salę su scenoje veikiančių 10 kasininkių erdve. Scenos apipavidalinimas minimalus: prekės – tarsi privaloma, pažodinė supermarketo dekoracija – operoje veikia muzikiniu ir žodiniu pavidalais.
Pagrindinis operos garsas – tai nuolatinis pypsėjimas, lydintis skenuojamą prekę. Jis tai prityla, tai garsėja, tačiau niekada nesiliauja. Kasininkių dainos, akompanuojamos šio garso, savo monotoniškumu primena apsipirkimo procesą. Operoje „Geros dienos!“ muzika pabrėžia personažų mintis, padeda jas išgirsti.
Operos kūrėjos vengia moralizuojančio tono: kritiškas požiūris į kapitalizmą atskleidžiamas su humoru, pasitelkus ironiją ir poeziją. Skirtingų kasininkių likimų mozaika susilieja į bendrą chorą – universalią poemą, teigiančią vartojimo malonumą.
2013 m. Tarptautinis teatro institutas (ITI) operą „Geros dienos!“ atrinko į konkurso „Music Theatre NOW“ finalą (Scenos menų bienalė, Jončiopingas, Švedija) – spektaklis įvertintas Globe Teana-Theatre Observation prizu. 2014 m. opera „Geros dienos!“ apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias 2013 m. lietuvių autorių pastatymas; pelnė du Baltijos teatro festivalio prizus (Ryga, Latvija); įvertinta pagrindiniu „Fast Forward“ festivalio Braunšveige (Vokietija) prizu. Spektaklis pristatytas įvairiuose tarptautiniuose muzikos, teatro ir operos festivaliuose Lietuvoje, JAV, Kinijoje, Rusijoje, Latvijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Ukrainoje, Portugalijoje, Nyderlanduose ir Italijoje.
Daugiau koncertų: www.pazaislis.lt
Užsakymo nr.: PT_68662