Socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Lietuva. O čia ar buvai?“, rubrikoje „Keliautojų istorijos“ kalbinti keliautojai dalinosi savo ryškiausiais pastarųjų metų atradimais – nuo gydomųjų galių turinčių Svilės šaltinių, legendomis apipinto Skersabalių karjero iki Lašinių piliakalnio ar dėmesio vertų pažintinių takų.
1. „Čepulio fotoklajonės“ rekomendacija – Svilės šaltiniai
Prie posakio „Gražiausias Lietuvos miestas yra gamta“, pirmasis turbūt pasirašytų gamtos fotografas Marius Čepulis. Savo paskyroje „Čepulio fotoklajonės“ jis nuolat dalijasi įspūdingais Lietuvos vaizdais.
„Aš esu apvažiavęs visą šalį. Nėra nė vieno žvyrkelio, kuriuo nebūčiau prariedėjęs ir nėra nė vieno bažnytkaimio, kurio nebūčiau aplankęs,“ – sako Marius.
Iš visų matytų vietų fotografas šiandien rekomenduoja pamatyti Svilės šaltinius Kurtuvėnų regioniniame parke (Šiaulių r.) su šalia besidriekiančiomis, birželį pražystančiomis orchidėjų pievomis.
2. „Check in Lithuania“ rekomendacija – Auksinio elnio dvaras
Keliautoja ir „Check In Lithuania“ autorė Diana jau šeštus metus aktyviai „deda varneles“ prie įdomiausių Lietuvos vietų ir dalijasi daugumai negirdėtomis istorijomis. Tad ieškantiems dar neatrastų kelių, moteris kviečia užsukti į kaimo sodybos „Auksinio elnio dvaras“ (Telšių r.) teritoriją.
Čia galima pasivaikščioti akmeniniais ir mediniais takeliais, užsilipti į įrengtus apžvalgos bokštelius. Pasak Dianos, teritorijoje apstu unikalių metalo skulptūrų, senų motociklų, yra net ragų muziejus. Dvare galima sočiai pavalgyti ir likti nakvynei.
3. „Vieškeliu dundant“ rekomendacija – Pelyšų dvaras
Mesti kelią dėl takelio, jeigu tik jis veda prie dvarų griuvėsių, apleistų tiltų – tokia yra Metų keliautoja paskelbtos Ados Alejūnaitės filosofija. Jos paskyroje „Vieškeliu dundant“ – paslaptinga ir nepažinta Lietuva. Vienu įsimintiniausių kelionių atradimų Ada įvardija ekstravagantišką Pelyšų dvarą prie Anykščių, kuris patiks panašių istorinių radinių mėgėjams.
Dvare tebėra išlikusios 200 metų senumo sienos su antikos, Persijos, kitais architektūros elementais. „Jei pavyktų pakeliauti laiku, magėtų susipažinti su šių rūmų architektu“, – prisipažįsta keliautoja.
4. Tinklaraštininko „Nesėdėk namuose“ rekomendacija – Šventosios aukštupio pažintinė trasa
Sakote, baigiate išvaikščioti visus pažintinius takus? „Nesėdėk namuose“ tinklaraščio įkūrėjas Ramūnas, nenuilstantis vietinių kelionių ir pažintinių takų fanas prieštarauja minčiai, kad Lietuvoje nebėra ką pamatyti. Jis siūlo išbandyti Šventosios aukštupio pažintinę trasą (Zarasų r.), Antalieptės marių pakrantėse, su unikalia atrakcija – persikėlimu į kitą marių pusę pontoniniu keltu.
5. „Kelionių kolekcionierės“ rekomendacija – Gariūnų regykla
Kelionių įspūdžius socialiniame tinkle lyg ant smilgos verianti „Kelionių kolekcionierė“ Dalia sako, kad duoklę labiausiai norisi atiduoti gimtajam Vilniui. Tad pasak jos, turint laisvo laiko, būtina sėsti į automobilį ir nuvažiuoti sostinės panorama pasigrožėti nuo mažiau žinomos, bet nuostabiu vaizdu apdovanojančios Gariūnų regyklos.
6. „Traveling Family Notes“ rekomendacija šeimoms – Skersabalių karjeras
„Be kelionių ar bent jau dienos išvykų tiesiog neįsivaizduojame savo gyvenimo“, – teigia paskyros „Traveling Family Notes“ autorė Evelina, po Lietuvą visada keliaujanti su šeima. Vienu labiausiai sužavėjusių Metų atradimu keliautoja tituluoja Skersabalių karjerą (Vilniaus r.).
„Tai – vieta, kurioje ne tik gražu, bet ir kuri suteikia peno kurti įvairiausias legendas, taip patinkančias mažiesiems keliautojams“ – sako Evelina.
7. „Hiking Girl“ rekomendacija – Lašinių piliakalnis
Vieta – tai pirmiausia žmogus, įsitikinusi Instagramo paskyros „Hiking Girl“ autorė Audronė, įdomiausius Lietuvos kampelius dažniausiai pasiekianti pėsčiomis. Tiesa, juose keliautoja pirmiausia ieško vietinio gyventojo, kuris padėtų dar geriau pažinti objektą.
Audronė 2021-aisiais gamtos mėgėjams aplankyti rekomenduoja Lašinių piliakalnį (Kaišiadorių r.). Šalia rasite ir Lašinių konglomeratą bei 4 metrų ilgio Lašinių akmenį, kuris laikomas didžiausiu Rumšiškių apylinkėse.
8. „Istorija veža“ rekomendacija vasaros kelionėms – Bistrampolio dvaras
Keliaudama po Lietuvą tinklaraštininkė Kristina visada padaro namų darbus – surenka informaciją apie vietovės istoriją, o įdomiausiais faktais visada pasidalija su kitais keliautojais savo Instagramo paskyroje „Istorija veža“. Keliautoja rekomendacijų turi apstu kiekvienam metų laikui, o artėjančiai vasarai dalinasi vienu gražiausių savo atradimu – Bistrampolio dvaru (Panevėžio r.).
Pasak jos, čia dėmesį kausto išpuoselėti klasicistiniai rūmai, didelė parko teritorija, besidriekiantys rožynai.
9. „Nėra blogo oro“ rekomendacija – Vinetu kaimas
Populiaraus kelionių tinklaraščio „Nėra Blogo Oro“ autorės Linos šeima nuolat ieško įdomių ir šeimai draugiškų vietų Lietuvoje, tačiau šiandien savo rekomendaciją atiduoda Vinetu kaimui.
„Mes esame šeima, keliaujanti po Lietuvą su mažais vaikais, tikrai nemažai jau esame pamatę, bet dar daug ko ir nematę. Vinetu kaimas mus užbūrė savo ramybe ir pojūčiais. Čia galima pažinti indėnų kultūrą ne tik teoriškai, bet ir per pirties, muzikos, kitus ritualus“, – teigia keliautoja.
10. „Kauno detalių“ rekomendacija – Žemieji Šančiai
Instagram paskyros „Kauno detalės“ sumanytojos Ramintos sąraše – šimtai netikėtų Kauno miesto veidų, architektūrinių atradimų ir pasislėpusių, atsigręžti verčiančių grafičių. Planuojantiems išvyką į Kauną, Raminta kviečia atrasti jos mėgstamiausią rajoną – Žemuosius Šančius.
„Juos kartais dar vadinu Žemaisiais Spalvotaisiais Šančiais. Čia visada atrandu kažką netikėto, todėl labai rekomenduoju pasivaikščioti po jaukias šio rajono gatveles,“ – teigia ji.