Tarptautinėje šiuolaikinio metalo meno bienalėje „Metalofonas“ – rekordinis dalyvių skaičius

Vilniuje prasideda vienintelis Lietuvoje tarptautinis metalo menui ir juvelyrikai skirtas renginys „METALOfonas“.

Vis didesnį mastą įgyjanti šiuolaikinio metalo meno bienalė vyks jau penktąjį kartą, o dalyvių gausa patvirtina ją tampant vis svarbesniu renginiu tiek menininkams, tiek ir žiūrovams.


„Džiaugiamės galėdami jau antrą kartą savo erdvėse priimti šiuolaikinio metalo meno ir juvelyrikos kūrėjus: praėjusi bienalė, minint valstybės atkūrimo šimtmetį, vyko Signatarų namuose, o šį kartą įsikurs Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Organizatoriai visus bienalės dalyvius supažindino su istorine XVII a. I pusės gynybinės paskirties pastato aplinka, todėl bus įdomu pamatyti, kaip savitos ir specifiškos erdvės atsispindės jų darbuose“, – pasakoja Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė dr. Rūta Kačkutė.


Kiekvienais metais auganti bienalė šiemet sulaukė rekordinio skaičiaus dalyvių – darbus pateikė net 90 autorių iš daugiau nei 20 šalių: Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Danijos, Estijos, Graikijos, Islandijos, Ispanijos, Jungtinės karalystės, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Nyderlandų, Portugalijos, Slovakijos, Suomijos, Škotijos, Švedijos, Šveicarijos, Vengrijos ir Vokietijos.



Kaklo papuošalas iš Aponogeton serijos, 2020. Perdirbti plastiko maišeliai ir jūros išmestas į krantą medis. Autorius - Wiebke Pandikow
Kaklo papuošalas iš Aponogeton serijos, 2020. Perdirbti plastiko maišeliai ir jūros išmestas į krantą medis. Autorius - Wiebke Pandikow
Organizatorių nuotr.



Bienalės lankytojus džiugins ir tarptautinį pripažinimą pelnę autoriai, kuriuos galima laikyti tikromis šiuolaikinės juvelyrikos žvaigždėmis: Volkeris Atropsas, Felieke van der Leest, Kadri Mälk, Birutė Stulgaitė ir daugybė kitų. Itin gausus ir įvairus dalyvių būrys suteiks Lietuvos žiūrovams progą išvysti išskirtinai plačią šiuolaikinės juvelyrikos panoramą.


„Pamatysite kūrinius, sukurtus ne tik iš brangiųjų metalų ir brangakmenių, – šiuolaikinė juvelyrika radikali ir kontroversiška. Menininkai naudoja šviesą atspindinčias medžiagas, rūdis, plaukus, kiaušinio lukštus, geležį, odą ar net banano žievę. Kūriniai šviečia tamsoje, paliesti juda, pasakoja Lietuvos istoriją ir asmenines istorijas, kurios neabejotinai vertos muziejaus“, – ekspoziciją pristato bienalės kuratorė dr. Jurgita Ludavičienė.


Per penkerius metus bienalei prigijęs simboliškas instrumento, sugebančio metalą paversti garsu, pavadinimas tarsi byloja: metalo garsas gali tapti garsiu pasakojimu apie naujas idėjas ir naujus vaizdus ir kaskart atskleisti vis naują temą. Šių metų bienalės tema „Muziejus“ taip pat pasirinkta neatsitiktinai.



Kaklo papuošalas Pajūris, 2020. Popierius, akriliniai dažai, lakas, sidabras. Autorius - Hanna Liljenberg
Kaklo papuošalas Pajūris, 2020. Popierius, akriliniai dažai, lakas, sidabras. Autorius - Hanna Liljenberg
Organizatorių nuotr.



„Kiekvienas menininkas yra sukūręs kūrinių, kuriuos neabejotinai laiko vertais muziejaus; dažnas autorius vaizduotėje vaikšto savo įsivaizduojamo muziejaus koridoriais. Galiausiai muziejaus strategijos: saugoti, kaupti, pristatyti, aiškinti, skleisti – taip pat tapo pretekstu kūriniams atsirasti“, – sako J. Ludavičienė.


Parodą organizuoja Lietuvos nacionalinis muziejus ir Juvelyrikos mokykla-galerija VILNENSIS. Parodos ir bienalės kuratorė dr. Jurgita Ludavičienė, dailininkas Eimantas Ludavičius, dizainerė Jurga Karosaitė. Parodos rėmėja Lietuvos kultūros taryba, partnerė Vilniaus dailės akademija.


Paroda Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Bokšto g. 20, atidaroma rugsėjo 30 d. 18 val. ir veiks iki gruodžio 15 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis