Budistų vienuolis Kęstutis Marčiulynas kviečia pasikalbėti apie santykius

Kodėl taip sunku šiais laikais išsaugoti darnius santykius? Kodėl žmonės nebemato prasmės stengtis dėl kitų? Kodėl tiek daug vienišų ir nelaimingų?

Į kone kiekvieną mūsų kamuojančius klausimus atsakys skirtingų religijų autoritetai, kurie šį ketvirtadienį pirmąsyk susitiks vienoje scenoje, renginyje „Solo ar choras: dvasiniai lyderiai apie santykius“.


„Šiais laikais žmogus atsiduria savotiškoje aklavietėje. Sunkiai ir daug dirba, nes nori sočiai ir gražiai gyventi, tada pervargsta ir nebemato nei savo veikloje prasmės, nei jį džiugina tai, ką pasiekė, o dar ir santykiai ima byrėti. Ir taip gyvena dabar labai daug žmonių. Vieni jų nepripažįsta to, kiti ieško išeities, bet neranda, - pasakoja viena renginio organizatorių, įvairių socialinių iniciatyvų autorė Eglė Kislovski. – Dvasiniai lyderiai žino kelrodes, kurios gali mus išvesti iš aklavietės, leisti džiaugtis prasmingais darbais ir svarbiausia - darniais santykiais, kurie taip reikaingi kiekvienam mūsų.“


Šį ketvirtadienį sostinės Kongresų rūmuose skirtingų konfesijų dvasiniai lyderiai kalbės apie šiuolaikinio žmogaus iššūkius, kiekvienas dalydamasis savo patirtimi, įžvalgomis, atskleis amžinas žinias ir patarimus iš šventraščių, kuriais vadovaujamąsi jau tūkstančius metų: Biblija, Koranas, Vedos, Pali kanonas. Pirmą kartą drauge apie šio gyvenimo prasmingumą ir santykių vertę kalbės dvasiniai autoritetai: bhakti jogas JM Anantara prabhu (Algis Razminas), Lietuvos musulmonų religinių bendruomenių tarybos (Muftiato) muftijus (pirmininkas) Aleksandras Beganskas ir budistų vienuolis Bo Haeng Sunim (Kęstutis Marčiulynas). Renginio žiūrovai galės ne tik klausytis dvasinių lyderių išminties, bet ir patys klausti, įsilieti į diskusiją.


„Dievas sukūrė mus skirtingus, bet Jis sako, kad tas skirtumas turi būti tik priežastimi dėl susivienijimo, kaip dėlionėje. Niekas nėra tobulas, bet kai mes visi kartu, tik tada būsime stiprūs ir tik tada galėsime sudėlioti tą delionę ir ja pasigrožėti,“ - teigia Lietuvos musulmonų religinių bendruomenių tarybos (Muftiato) muftijus Aleksandras Beganskas, pabrėždamas, kad dažna žmogaus klaida - matyti trūkumus kitame, o ne pradėti stebėjimą nuo savęs.


„Žmonės dėl to ir vargsta, kad viską bando išspręsti kiekvienas sau palankia vaga. Vargsta, nes neatsižvelgia į kito žmogaus poreikius ir troškimus. Ir kenčia tik dėl perdėto egoizmo. Šeima yra geriausia treniruočių salė, kur galima išsivalyti visą savo egoizmą, - tikina Vedų žinovas JM Anantara prabhu (Algis Razminas). – Vediniai šventraščiai pataria kiekvieną dieną užduoti sau klausimus: Iš kur mes atėjome? Kokia mūsų gyvenimo misija ir kur mes keliausime po šio gyvenimo. Žmogus visai vienas gali būti tik tada, jeigu jis turi dvasinį mokytoją.“


Klausti „kas aš esu“, bet nesitikėti atsakymo iš karto, ragina ir lietuvis budistų vienuolis Bo Haeng Sunim (Kęstutis Marčiulynas), atvykstantis į renginį „Solo ar choras: dvasiniai lyderiai apie santykius“ iš Pietų Korėjos, kur vienuolyne gyvena ir praktikuoja jau ne vieną dešimtmetį. „Laimė yra mąstymo išdava, - teigia visada gimtinėje ypatingai laukiamas dvasininkas. – Nė vieno nėra be Dievo ar Absoliuto. Ir šventraštis be maldos yra tik popieriaus lapas.“


Režisierius, aktorius ir rašytojas, turintis ir gyvenimo šeimoje, ir pastangų įsitvirtinti visuomenėje patirties, iš vienuolyno tolimojoje šalyje atvyksta čia tam, kad įkvėptų žmones, atitrauktų jų mintis nuo įsukančios ir varginančios kasdienybės: „Svarbu apie tai kalbėti, kad visuomenė išgirstų ir žinotų. Kad vyrautų bendrumas. Juk visi esame kartu.“


Apie būtinybę bendrauti, kalbėtis ir išsikalbėti pasakos ir Bo Haeng Sunim bičiulis, daug metų bhakti jogą praktikuojantis vienuolis Aurelijus Piešinas. Jo teigimu, šiuolaikinis egoistinis požiūris į gyvenimą ir atveda žmones į depresiją. „Tas požiūris prieštarauja pačiai žmogaus paskirčiai šiame pasaulyje. Išmintis byloja, kad kol žmogus nesiaukoja vardan kitu džiaugsmo ir laimės, jis pats niekada negalės būti laimingas, - pasakoja vienuolis ir tikina, kad bendravimas žmogui yra gyvybiškai svarbus, leidžiantis pasveikti ir gyventi pilnavertį gyvenimą. – Pirma tabletė - bendravimas, nes užsidarymas savyje tolygu savisusinaikinimui. Antra tabletė - prasmingas ir turiningas bendravimas gyvenimo fundamentinėmis temomis.“


Koks žmogus gali gebėti atlikti solo, o gal visgi prasmingiau kurti ir gyventi choru - atsakys skirtingų religijų dvasiniai lyderiai - spalio 24 dieną, 18 val. Kongresų rūmuose. Renginį organizuoja „Dvasingas Vilnius“ ir UAB „Gera pramoga“.


Daugiau informacijos apie renginį „Solo ar choras: dvasiniai lyderiai apie santykius“:

https://www.facebook.com/dvasingasvilnius


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis