Rugpjūčio 1 d. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje klausytojai turės progą susipažinti su muzikine Bulgarijos kultūra, nes šį vakarą programą „Ženklai iš Bulgarijos“ atliks trimitininkas Miroslavas Petkovas ir spalvingasis ansamblis „Bodurov trio“. Rugpjūčio 2 d. Gelgaudiškio dvare skambės programa „Iš romantinių kelionių užrašų“, kurią dovanos iš Sankt-Peterburgo atvykę mecosopranas Mila Shkirtil ir pianistas Yuri Serov, o rugpjūčio 3 d. Kulautuvos laisvalaikio salėje skambės šiltomis spalvomis papuošta muzikinė programa „Sugrįžki vėl, o meile!“, kurią pristatys mecosoprano Ritos Novikaitės ir gitaristo Sergejaus Krinicino duetas. Savaitgalį vainikuos neeilinis renginys pusiau sceninis operos atlikimas po atviru dangumi. Rugpjūčio 4 d. Kauno pilies prieigose XXIV Pažaislio muzikos festivalis kviečia kauniečius ir miesto svečius į Giedriaus Kuprevičiaus, šiemet mininčio garbingą jubiliejų, operą „Prūsai“.
Iš Bulgarijos į Kauną atvykstantis „Bodurov trio“, kuriame muzikuoja pianistas Dimitaras Bodurovas, kontrabosininkas Mihailas Ivanovas ir perkusininkas Jensas Dueppe, susibūrė prieš 18 metų. Jau antraisiais gyvavimo metais trio išleido debiutinį albumą „Melatonic“, kurį kritikai iškart pavadino „įstabiu debiutu“. Vėliau sekę ansamblio darbai, reprezentuojantys muzikinę Bulgarijos kultūrą, taip pat sulaukė pripažinimo, o savo kūrybą trio pristatė koncertuodamas Olandijoje, Belgijoje, Liuksemburge, Vokietijoje, Austrijoje ir, žinoma, Bulgarijoje. Kartu su trio muzikuosiančio trimitininko M. Petkovo karjeros galėtų pavydėti bet kuris muzikantas. Prieš trejus metus Amsterdamo Karališkojo orkestro pagrindiniu trimitininku tapusio atlikėjo interpretuojama muzika varijuoja nuo folkloro iki klasikinės, nuo džiazo iki šiuolaikinių kompozicijų. Meilė savo šalies tautinei muzikai, energija, poezija, džiazo elementai iš šių ženklų atlikėjai kuria unikalaus stiliaus pasirodymus, užburiančius ir įtraukiančius klausytojus.
Programoje „Iš romantinių kelionių užrašų“ skambės žymiojo čekų kompozitoriaus Antoníno Dvořáko, slovakų kūrėjo Eugeno Suchoňo ir XX a. rusų kompozitoriaus Valerijaus Gavrilino vokalinės miniatiūros. Jas atliks Leningrade gimusi ir prestižinę šio miesto konservatoriją baigusi dainininkė M. Shkirtil, kuri vėliau vokalo meistriškumą tobulino Belgijoje ir Vokietijoje vykusiuose meistriškumo kursuose. Jos atliekamoms Edvardo Griego dainoms plojo Norvegijos klausytojai, Franciso Poulenco kūrybą ji atliko Prancūzijoje, o Manuelio de Falla ir Enrique Granadoso opusai žavėjo Ispanijos publiką. Koncertuodama užsienio šalyse M. Shkirtil siekia supažindinti klausytojus su rusų kompozitorių kūryba, perteikti jiems savosios šalies vokalinę kultūrą. Dainininkei akompanuos universalus, tikru renesanso epochos menininku tituluojamas pianistas Jurijus Serovas. Jis dažnai pasirodo kaip solistas-pianistas, akompanuoja dainininkams bei instrumentalistams, diriguoja simfoniniams orkestrams, yra įvairių ansamblių narys, rašo straipsnius, esė apie muziką, yra išmaišęs pusę pasaulio ir įrašęs daugiau nei pusšimtį kompaktinių plokštelių.
Kiekvienas susitikimas su jau šeštus metus skaičiuojančiu kūrybiniu R. Novikaitės ir S. Krinicino duetu tikra šventė kamerinės muzikos mylėtojams. Artistiškumas, temperamentas, subtilūs niuansai bei scenos partnerio pajauta kiekvieno jų koncerto vizitinė kortelė. Šį kartą atlikėjų parengtoje programoje skambės gražiausi renesanso bei baroko kompozitorių Johanno Sebastiano Bacho, Antonio Caldara, Antonio Cesti, Johno Dowlando, Giuseppe Giordani, Henry Purcello, Giuseppe Sarti kūriniai, apdainuojantys subtilų ir paslaptingą meilės jausmą. Solistė R. Novikaitė sukūrė nemažai vaidmenų Austrijos, Italijos ir Anglijos teatruose, surengė koncertų ir dalyvavo festivaliuose Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje. Šiuo metu ji Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentė, o jos repertuare gausu Lied žanro dainų, kamerinės muzikos opusų, oratorijų bei mišių partijų. S. Krinicinas Lietuvos klasikinės gitaros festivalių ir konkursų laureatas, savo muzikavimu kaskart užburiantis klausytojus. Jis vienas perspektyviausių Lietuvos gitaristų bei gitaros pedagogų, „Baltijos gitarų kvarteto“ įkūrėjas, o jo grojimo manierą užsienio spauda lygina su legendinio gitaristo Andres Segovia interpretacijomis.
Operos „Prūsai“, kurios partitūrą atidaro autoriaus įrašas: „Skiriu išnykusių atminimui ir likusių perspėjimui“, siužetas pasakoja apie tragišką prūsų tautos likimą. Centre istorinė asmenybė, natangų genties vadas Herkus Mantas, kurio asmeniniai interesai kertasi su prūsų laisve. Pagal Juozo Grušo dramą „Herkus Mantas“ pats libretą parašęs G. Kuprevičius 1995 m. scenos šviesą išvydusią operą dedikavo legendiniam Lietuvos tenorui Virgilijui Noreikai, tuomet atlikusiam pagrindinį vaidmenį. Pažaislio muzikos festivalis kviečia visus dar kartą pasigėrėti šiuo kūriniu, prieš metus sulaukusio antrojo pastatymo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Kauno pilies prieigose nuskambės šio pastatymo adaptacija, pritaikyta naujai, dviejų didžiausių Lietuvos upių santakos įrėmintai erdvei. Operą „Prūsai“ naujam gyvenimui prikėlė režisierius Gediminas Šeduikis ir dirigentas Tomas Ambrozaitis. Gros Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, masines scenas kurs teatro choro ir baleto artistai, o pagrindinius vaidmenis spektaklyje atliks Mindaugas Rojus, Rasa Ulteravičiūtė-Kazlauskienė, Kęstutis Nevulis, Rokas Spalinskas, Dalia Kužmarskytė, Artūras Kozlovskis ir kiti.