Prasideda Etmonų Kalėdinė mugė, kurioje susivienijo keliasdešimt menininkų ir kūrybingų močiučių

Penktadienį ir šeštadienį visame krepšininkui A.Macijauskui Vilniaus senamiestyje, Arklių gatvėje, priklausančiame pastate šurmuliuos Etmonų Kalėdinė mugė, kurioje šiemet susivieniję prekiaus profesionalūs menininkai ir kūrybingos močiutės.

Vilniaus senamiesčio menininkai – juvelyrai, keramikai, tapytojai, grafikai, tekstilininkai, foto menininkai, drabužių kūrėjai, tatuiruočių meistrai – atvers savo dirbtuvių duris ir įsileis visus norinčius bendrauti tiesiogiai su kūrėjais, pamatyti jų kūrybines patalpas, darbo priemones, kūrybos procesą bei įsigyti kūrinių.


Močiutės įsikurs pirmame pastato aukšte, kur savo patalpas Etmonų Kalėdinei mugei užleido įsikūrusios maitinimo įstaigos. Su močiutėmis profesionalūs menininkai susivienijo siekdami mažinti pagyvenusių žmonių vienatvės problemą ir semtis įkvėpimo iš kuriančių senolių. Uždarame kiemelyje mugės lankytojai bus nemokamai vaišinami arbata.



Organizatorių nuotr.



„Parduotuvėse, butikuose ar tradicinėse mugėse niekada nežinai, ar pasieksi galutinį tašką – susitikimą su kūrėju. O čia menininkai parodys savo autorinius darbus, specialiai Kalėdinėms dovanoms apgalvotus kūrinius. Esame įsikūrę sostinės centre, priešais „Lėlės“ teatrą, ir vieninteliai rengiame tokią Kalėdinę mugę – jaukią, kur lankytojai susitinka tiesiogiai su kūrėjais, galima šiltai ir ramiai bendrauti, niekas nieko neperpardavinėja, visi patys kuria ir gamina bei parduoda be tarpininkavimo antkainių“, - pasakoja pagrindinė Etmonų Kalėdinės mugės organizatorė menininkė Solveiga Gutautė.


Pasak pernai metų mugės lankytojų atsiliepimų, Etmonų Kalėdinė mugė yra atgaiva visiems, kurie pavargo skubėti, pavargo nuo išpūstų kainų ir Kalėdinio šurmulio laikotarpiu pasiilgo paprastumo.


Šiemet, gruodžio 7-8 dienomis, Etmonų Kalėdinėje mugėje dalyvauja apie dvidešimt kūrybingų močiučių ir tiek pat profesionalių menininkų.



Organizatorių nuotr.



Mugės organizatorė, keramikė Solveiga Gutautė kuria sentimentalius baltiškus porcelianinius papuošalus, dekoruojamus auksu, platina, poglazūriniais dažais, ir akmens masės indus šiuolaikiniam žmogui, išsiilgusiam gamtos. Jos keramika tampa prasminga, su istorija, žadinanti jausmus.


Keramikės Mingailės Mikėnaitės kūryba atspindi dvi puses: šiuolaikišką, greitą, miestietišką, ryškų ritmą bei gamtišką, harmoningą, atsitiktinį gyvenimą. Ji kuria aiškių formų keramikos dirbinius su gamtinėmis faktūromis ar peizažais, kuriems pasitelkia naujausias technologijas ir netikėtas priemaišas.


Urtė Bimbaitė prekiaus autoriniais grafikos darbais, interjero aksesuarais, pliušiniais rankų darbo žaislais ir dekoruotais prieskonių, riešutų indeliais bei papuošalų dėželėmis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis