Koncertą pradės Carlo Maria Weberio romantinės operos „Oberonas“ uvertiūra, kurią kartu su svečiais iš Amsterdamo scenoje atliks LMTA simfoninio orkestro jaunieji muzikantai.
130 metų sukaktį šįmet minintis Karališkasis Concertgebouw orkestras baigia įgyvendinti jubiliejinį gastrolių projektą „RCO pasitinka Europą“, kuriuo buvo užsibrėžęs per pustrečių metų su koncertais aplankyti visas 28 Europos Sąjungos valstybes. Paskutinio jubiliejinio gastrolinio turo metu RCO kartu su pianistu Yefimu Bronfmanu aplankys ir Vilnių.
Projektas „RCO pasitinka Europą“, kurio patronas yra Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude‘as Junckeris, turi ir edukacinės misijos punktą, vadinamą „Side by Side“. Kiekvienoje ES valstybėje RCO vieną koncerto kūrinį atlieka drauge su orkestrą priimančios šalies jaunimo orkestru. Prieš pasirodymus dalyvaudami bendrose repeticijose, jaunieji muzikantai turi progą gauti neįkainojamas pamokas iš RCO virtuozų. Prieš dešimtmetį britų klasikinės muzikos žurnalo „Gramophone“ suburti įvairių šalių kritikai būtent RCO pripažino geriausiu pasaulio simfoniniu orkestru.
„Groti tokio lygio orkestre, kaip RCO – kiekvieno jauno muzikanto svajonė. „Side by Side“ suteikia Europos studentams galimybę bent devynioms minutėms tokią svajonę įgyvendinti. Žinoma, šansą groti kartu su RCO muzikantais Vilniuje gaus tik geriausiai kūrinį parengę LMTA simfoninio orkestro stygininkai ir pūtikai. Mat orkestrantų skaičius scenoje liks įprastas, tiesiog kas antras pultas styginių ir pučiamųjų instrumentų grupėse atliekant pirmąjį koncerto programos kūrinį bus suteiktas atranką įveikusiam Lietuvos studentui“, – pasakoja LMTA simfoninio orkestro vadovas ir dirigentas Martynas Staškus.
Pasak dirigento, jungtiniam orkestrų pasirodymui parinkta C. M. Weberio operos „Oberonas“ (1826) uvertiūra – gan sudėtingas, ne tik individualios atlikimo technikos, bet ir išlavintų įgūdžių grojimo orkestre įgūdžių reikalaujantis kūrinys. Šiuo atžvilgiu Lietuvos jaunimas svečiams turėtų sudaryti gerą įspūdį, mat dauguma jų prieš studijas baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ar panašias kitų šalies miestų mokyklas, kurių moksleiviai orkestruose muzikuoja jau nuo devintos klasės.
Į Vilnių RCO atvyks po koncerto Vroclave, kur tą pačią „Oberono“ uvertiūrą atliks kartu su šiame mieste veikiančio Nacionalinio muzikos forumo orkestro akademijos muzikantais. Iš Vilniaus RCO keliaus tiesiai į Rygą, kur tą patį kūrinį gros kartu su Latvijos Jazepo Vitolo muzikos akademijos simfoniniu orkestru.
Lapkričio 7-osios koncerte LNOBT, į kurį baigiami išpirkti paskutinieji bilietai, po „Oberono“ uvertiūros žymus Niujorko pianistas Yefimas Bronfmanas kartu su RCO muzikantais atliks Ludwigo van Beethoveno Ketvirtąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui G-dur, op. 58. Po pertraukos publika išgirs Johanneso Brahmso Antrąją simfoniją D-dur, op. 73. RCO gastrolių koncertus Vroclave, Vilniuje ir Rygoje diriguos Philippe‘as Herreweghe‘as iš Belgijos.