Populiariausi savaitgalio straipsniai:
- Jolita: be vargo atsikračiau 18 kg ir jau 4 metai svoris nebeatauga
- Rankinių kūrėja: modernus vintažas yra mano kraujyje
- Lietuvoje esu neįdomi aktorė, nes nechaltūrinu. Mane žino Rusijoje
- Žinomos ponios: ar dietos besilaikanti moteris yra graži?
- Meilės horoskopas kovo mėnesiui - sužinok, ar verta kažką keisti
- V.Baublienė: netikėti Kaziuko mugės trofėjai
- Kovo 8-oji: tarybinė šventė, seksistinė diena ar moteriškumo garbinimas?
- Prancūziškas obuolių pyragas
Spektaklyje „Tarmių stalas“ aktoriai Saulius Čėpla, Saulė Degutytė, Jurgita Orlovaitė ir Edita Zizaitė keturiomis tarmėmis seka pasakas su muzikiniais intarpais, animuoja senus lietuviško kaimo buities daiktus bei liaudies menininko Vlado Šiekštelės (1892–1978) drožinius. Visus spektaklio rekvizito medžio drožybos darbus atliko V. Šiekštelės proanūkis Severinas Šiekštelė. Spektaklyje naudojamoms skulptūroms mažiausiai 40 metų...
Spektaklio režisierė ir scenografė – Saulė Degutytė, kostiumų dailininkė – Ligita Skukauskaitė, kompozitorė – Snieguolė Dikčiūtė. Pasakas į dzūkų ir žemaičių tarmes vertė Violeta Šoblinskaitė-Aleksa. Spektaklio sukūrimą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Teatrologas, Lietuvos nacionalinio UNIMA centro sekretorius Vilmantas Juškėnas apie „Tarmių stalą“ rašė: „Spektaklio kūrėjai, pasitelkę kaimo buities daiktus ir originalius liaudies menininko drožinius, scenoje sukūrė nuotaikingą skirtingų pasakų kompoziciją su edukacinės misijos – priminti tarmių skambesį ir žodžių reikšmes – užtaisu.
Trys moterys ir vyras – bevardžiai veikėjai – pasikeisdami seka pasakas. Apie ožką melagę, apgavusią savo šeimininką, apie miško žvėrelių paranoją dėl neva griūvančio dangaus, apie kvailelius brolelius, siekiančius dovanomis užkariauti karalaitės širdį...
Kad pasakos atgytų ne tik žiūrovų vaizduotėje, bet ir akyse, išnaudojamas kiekvienas scenoje esantis daiktas – puodynė, grėblys, vandens malūnėlis, medinės žmogelių galvelės, klumpės. Be to, spektaklis prisodrintas čia pat scenoje atlikėjų kuriamos ritminės akustikos, suteikiančios unikalų garsinį foną animuojamų daiktų pasauliui. Šiuo spektakliu „Stalo teatras“ dar kartą įrodo, koks teatrališkas gali būti paprasčiausių daiktų pasaulis. Tereikia trupučio fantazijos ir meninės drąsos.“
„Stalo teatro“ informacija
****
Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!