Galerijoje „Arka“ – skulptūros, juvelyrikos ir meninio stiklo paroda „Šviesos brangakmeniai“

Antradienio vakarą kviestiniams svečiams iškilmingai atidaryta Italijos respublikos ambasados ir Italijos kultūros instituto organizuota paroda „Šviesos brangakmeniai“. Paroda surengta XVI-iosios Pasaulinės italų kalbos savaitės proga. Savo kūrinių į Lietuvą pristatyti atvyko ir patys menininkai: Maria Gabriella Quercia ir Tito Livio.

„Džiaugiuosi, jog šį vakarą esame visi drauge ir į Lietuvą galėjome atvežti dalį saulės tiesiai iš Romos. Didžiuojamės pristatydami šią parodą būtent čia, galerijoje „Arka“. Šio renginio globėju tapo net Italijos Respublikos Prezidentas Sergio Mattarella. Darbai, kuriuos pristatome ypatingi, galbūt pavyks įžvelgti ir lietuviško braižo. Todėl visiems linkiu apsilankyti ir patirti tikrą itališką dvasią", - sveikinimo kalboje sakė galerijos direktorė Dovilė Tomkutė-Veleckienė.

Organizatorių nuotr.

Parodos akcentai – papuošalai, skulptūros ir šviestuvai

„Tito Livio savo struktūras suprojektavo ir sukonstravo iš pačių įvairiausių medžiagų – medžio, geležies, aliuminio, vario, šiferio, marmuro, o Maria Gabriella iš stiklo išliejo neįprastus objektus, atspindinčius šviesos žaismę abstrakčiais pavidalais ir spalvų magija. Viso to dėka atsiskleidžia objekto unikalumas. Šią naująją kolekciją, specialiai sukurtą parodai Vilniuje, įkvėpė sumanymas susigrąžinti senovinius italų buičiai kadaise įprastus įrankius, prikeliant juos naujam gyvenimui. Iš eksponuojamų kūrinių norėtųsi paminėti šiuos: apverstą plūgą, virtusį šviečiančia skulptūra; karštuvus, kurie panaudoti kaip pagrindas kalto vario spiralei; siūlų lenktuvą (pamenate pasaką „Miegančioji gražuolė“?), pasitarnavusį kuriant labai savitos struktūros lempą.

Organizatorių nuotr.

Skatinami meilės natūralioms medžiagoms ir siekio išsaugoti italų tradicijos bei istorinės atminties gyvastį abu Menininkai atrado ir išgelbėjo kelias senovines medines duris, kurias panaudojo savo fantastinio ir novatoriško dizaino fonui. Visi šie unikalūs, reto grožio dirbiniai eksponuojami kartu su dar viena kolekcija – papuošalais, sukurtais iš brangiųjų metalų ir stiklo“, - dėstė italų kultūros instituto direktorė Paola Cioni.

Tarp svečių – meno gerbėjai ir žinomi veidai

„Pats esu skulptorius, tad visus meno kūrinius matau „iš profesinės“ pusės. Žaviuosi italų kultūra, jų kuriamais darbais. Kaip žinia, jie visuomet turėjo puikų skonį. Šis vakaras – tai tik patvirtina. Visuomet stengiuosi aplankyti galerijas, naujas parodas. Manau, jog verta žinoti kuo „kvėpuoja“ kiti menininkai. Šią parodą aplankyti labai rekomenduoju. Galėsite įvertinti patys“, - dėstė ledo skulptorius Mindaugas Tendziagolskis.

Organizatorių nuotr.

„Pritariu su šia nuomone. Tai nuostabus vakaras ir nuostabi paroda. Spėjau apžiūrėti visus darbus. Jie – įdomūs ir unikalūs. O italų kūryba aš žaviuosi jau seniai. Man patinka bene viskas. Pradedant avalyne, drabužiais, baigiant juvelyrika ir skulptūromis. Girdėjau, jog šiuos iš Romos atkeliavusius dirbinius galima įsigyti, tad kviečiu ir rekomenduoju ne tik apžiūrėti, bet galbūt ir kažką įsigyti ir pasipuošti“, - sakė „Rvšventės“ vadovė Ramunė Simonaitienė.

Organizatorių nuotr.

„Esu meno gerbėjas, tad šio vakaro praleisti negalėjau. Galiu pastebėti, jog visi kūriniai labai kruopštūs, nematyti. Juose daug dėmesio skirta detalėms. Smagu, jog ir Lietuva gali pasidžiaugti Italijos kultūra. Apsilankykite čia jei ieškote įdomių sprendimų savo namams ar garderobui. Rekomenduoju“, - teigė antstolis Vytautas Mitkus.

Organizatorių nuotr.

Paroda veiks iki lapkričio 12 d., o renginiams pasibaigus, 2016 m. lapkritį kolekcija bus eksponuojama Romoje, nuostabiuosiuose Maltos riterių ordino rūmuose ant Aventino kalvos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis