Sekmadienį baigėsi 18-oji Vilniaus knygų mugė, o su ja ir trečius metus gretutinių teisių asociacijos AGATA organizuojama „Muzikos salė”, kurioje susitiko visi, kam aktuali ir svarbi lietuviška muzika. Renginius šiemet aplankė beveik 63 000 žmonių, o „Muzikos salės“ stenduose įsikūrę atlikėjai ir leidėjai pardavė maždaug 50-čia procentų daugiau įrašų nei pernai. Vaidui Baumilai ir Monikai Pundziūtei-Monique čia įteikti auksinis ir platininis diskai.
Nors „Muzikos salėje” nuo žmonių spūsčių kartais net trūko oro, tiek muzikos industrijos atstovai, tiek lankytojai nuolat šypsojosi ir skleidė tik teigiamą nuotaiką. Pasak dainininko Andriaus Mamontovo, muzikantai dažniausiai susitinka festivaliuose ar renginiuose ant raudono kilimo su taure vyno rankose: „Tokiose vietose nepabendrausi. O „Muzikos salėje“ apeini stendus, su visais pasisveikini, pakalbi, pažiūri, kas ką nauja išleido. Susipažįsti ir su tais, kurie tavęs iš tikrųjų klauso. Ir tas bendravimo momentas yra pats smagiausias“.
Betarpiškam bendravimui organizatoriai šiemet ir skyrė didžiausią dėmesį. Pagrindiniu „Muzikos salės“ akcentu tapo muzikos ekspertų Domanto Razausko ir Ramūno Zilnio vedami pokalbiai su atlikėjais. Šią idėją labai palaiko grupės „G&G Sindikatas“ nariai – pasak jų, Lietuvoje nėra daug muzikinės literatūros, muzikos propagavimo kanalų, tad profesionalus pokalbis savaime yra vertybė. Sprendžiant iš reakcijų, žiūrovams toks laisvo bendravimo formatas taip pat patiko.
„Manau, kad pokalbių idėja visiškai pasiteisino - sulaukiau daug gerų žodžių ir iš mugės lankytojų, ir iš pačių muzikantų, kurie buvo labai atsipalaidavę ir mielai dalijosi pasakojimais net ir apie tai, ką paprastai nutyli oficialiuose interviu. Be to, ne vienas muzikantas sakė, kad pokalbiai labai padeda ryškiau atkreipti dėmesį į jų leidinius - atlikėjai yra kuklūs ir kartais neprisiverčia garsiai šūktelėti, jog turi puikų naują albumą ar nuolaidų bilietams į koncertus“, įspūdžiais iš „Muzikos salės“ dalinasi R. Zilnys. Organizatoriai pabrėžia, jog kiekvienas „Muzikos salėje“ lankytojo išleistas euras yra investicija į naujos muzikos kūrimą.
Lankytojus džiugino „Muzikos salės“ dalyvių paruoštos staigmenos, nuolaidos ir kūrybiškumas – vieną originaliausių salės stendų – namus-akvariumą – įsirengė aktorius ir muzikantas Vidas Bareikis, o Beissoul & Einius net pristatė mini kostiumų parodą. Kad „Muzikos salė" vizualumu, inovacijomis nenusileidžia geriausioms vakarietiškoms patirtims teigė ir „Muzikos salės“ laureatas Vaidas Baumila.
Pasak muzikos kritiko R. Zilnio, internete muzikos klausomės daug, bet fiziniai formatai žmonėms vis dar yra patrauklūs – ypač, kai pateikiami ryškiai, šventiškoje atmosferoje ir rodant dėmesį lankytojams. Tačiau labiausiai „Muzikos salėje“ jį džiugino nuoširdus lankytojų ir organizatorių dėmesys muzikantams: „Žmonės atėjo ne tik pasiklausyti pokalbių ar nusifotografuoti, bet ir gausiai pirko lietuviškos muzikos įrašus - tai labai svarbu, jei norime, kad mūsų šalies scena vystytųsi ir tobulėtų“, – sako jis.
Didelis būrys entuziastų, kurių tarpe ir kompozitorius, dainininkas Domantas Razauskas, džiaugiasi, jog šiemetinę „Muzikos salę“ galima drąsiai tituluoti vinilo plokštelių muge - pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje toks didelis susidomėjimas, net karštinė buvo susijusi būtent su šiuo formatu. Vien po susitikimo su kompozitoriais Teisučiu Makačinu ir Laimiu Vilkončiumi, prie jų perleistos plokštelės „Disko muzika“ nusitęsė ilgiausios eilės, per valandą buvo parduota per 100 vinilų.
Gretutinių teisių asociacijos AGATA vadovė Agnė Masalskytė šypteli prisiminusi, nuo ko vos prieš trejus metus prasidėjo „Muzikos salė“ – 60 kvadratinių metrų ir 6 jaunų atlikėjų grupių. Nors šiemet koncertuoti „Muzikos salėje“ nebuvo galima dėl techninių sąlygų, čia nebuvo apsieita be improvizuotų ir smagių muzikinių pop up‘ų. Tad „Muzikos salės“ organizatoriai nekantriai laukia 2018 metų, kuomet 3000 kvadratinių metrų erdvėje vėl skambės gyva muzika ir bus pristatyta per pusšimtis nepamirštamų koncertų.
„Džiaugiamės kad sulaukėme tokio didelio pasitikėjimo iš muzikantų bendruomenės, kad nebereikia įrodinėti, jog muzikos rinka egzistuoja. „Muzikos salė“ – vienas iš įrodymų, kaip nesustabdomai ji auga“, - sako per 6000 atlikėjų vienijančios asociacijos AGATA vadovė A. Masalskytė.
„Muzikos salė 2017“ su gerbėjais atsisveikino, tačiau daugybė joje patirtų įspūdžių, surinkti autografai, brangios širdžiai asmenukės visus metus primins ir kvies lankytis Lietuvos atlikėjų koncertuose.