Dalia Storyk ir Remigijus Vilkaitis - geri ir seni kurso draugai, prie daug metų baigę studijas pas žymiąją teatro pedagogę, režisierę Dalią Tamulevičiūtę ir priklausę vienai ryškiausių teatrinių grupių Lietuvos teatro istorijoje – Dalios Tamulevičiūtės aktorių dešimtukui.
Žinomų aktorių kūrybiniai keliai dar kartą susikirto praėjusiais metais, minint jubiliejinius Balio Sruogos 110 gimimo sukakties metus.
„Remigijus visada žavėjosi poezija. Gimė idėja per Balio Sruogos poeziją, kuri mažai kam girdėta ir žinoma, bei jo paties ir amžininkų prisiminimus papasakoti apie rašytojo biografiją. Įprastai šį nuostabų kūrėją prisimename kaip „Dievų miško“ autorių, o jo kūrybinis gyvenimas gerokai platesnis. Rašydami scenarijų ypatingai norėjome atkreipti dėmesį į jo teatrinę veiklą“, - apie spektaklį pasakoja aktorė Dalia Storyk.
Balys Sruoga – poetas, publicistas, literatūros mokslininkas, dramaturgas, teatrologas. Jis buvo neįtikėtinai stipraus charakterio ir labai kūrybingas. Mėgo akcijas, originalius, kai kada pavojingus sumanymus. Garsėjo kaip netikėtų poelgių, sunkiai susivaldanti, itin permainingų jausmų asmenybė. Jo gyvenimo programa – maištinga laisvė ir individualizmas.
Spektaklio kūrėjai sako, kad per valandos trukmės pasirodymą neatskleis viso rašytojo gyvenimo, kuris buvo ne tik nepaprastai įdomus, bet ir beprotiškai sudėtingas. Bus prisiminti jo aktyviausi kūrybos metai, teatro studijos įkūrimas, jo veikla, šviesesni gyvenimo nutikimai.
Balys Sruoga gimė 1896 m. Panevėžio apskrityje, Vabalninko valsčiuje, Baibokų vienkiemyje, gausioje ūkininkų šeimoje. 1914 m. mokėsi Peterburgo, Maskvos universitetuose. 1921 m. išvyko į Miuncheno universitetą. Studijavo slavistiką, teatro ir meno istorijas. 1924 m. apgynė disertaciją iš lietuvių tautosakos ir gavo filosofijos daktaro laipsnį.
Grįžęs į Lietuvą, B. Sruoga dėstė Kauno universitete Humanitarinių Mokslų fakultete rusų literatūrą, pasaulinio teatro kursą, įsteigė teatro Seminarą, o kiek vėliau ir akademinę dramos studiją.
1943 m. jis, kaip įkaitas, buvo vokiečių suimtas ir išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą prie Dancigo. Iš stovyklos 1945 m. jį išlaisvino Tarybinė Armija ir parskraidino į Lietuvą, tačiau po koncentracijos stovykloje patirtų išgyvenimų, Balys Sruoga išgyveno neilgai, mirė 1947 spalio 16 d.