Šį savaitgalį Kaune - netikėti garsių režisierių filmai

Šį savaitgalį Kauno kino festivalis žiūrovus kviečia tęsti neeilines pažintis, siūlydamas filmus net išrankiausio kino gurmano skoniui iš Prancūzijos, Kanados, Palestinos, Brazilijos ir kitur.

Festivalis žiūrovams pristatys garsiojo Kanados kino režisieriaus Denis Villeneuve, neseniai sužibėjusio filmu „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049” debiutinį filmą „Rugpjūčio 32-oji”, naujausią prancūzų kino grando Bruno Dumonto miuziklą „Žanetė: Žanos d‘Ark vaikystė“,, jautrią šeimyninę dramą „Pareiga“, lietuvių kilmės amerikiečių kino režisierės Stanyos Kahn meditaciją apie šių dienų Ameriką „Stovint sraute“ bei daugelį kitų.

Sekmadienį festivalis žiūrovus kvies į festivalio uždarymo filmą „Silvana”, pasakojantį apie garsiąją lietuvių kilmės Švedijos reperę ir žmogaus teisių aktyvizmo ikoną Silvaną Imam. Šis filmas seka Silvaną nuo pradžių, atskleisdamas jos kelionę nuo niekam nežinomos reperės iki žmogaus teisių aktyvistės: apdovanojimus, savasties paieškas, kone mitinį ryšį su Beatrice Eli, garsiąja Švedijos dainininke bei santykį su lietuve mama.

Žanetė
Žanetė
Organizatorių nuotr.

Prieš kurdamas didžiulio biudžeto mokslinės fantastikos filmus, tokius kaip praėjusių metų „Oskarų“ apdovanojimuose sužibėjęs „Atvykimas“, Denis Villeneuve tyrinėjo kur kas žemiškesnę tematiką. Švelniai komiška romantinė drama „Rugpjūčio 32-oji” seka Simonos, foto modeliu dirbančios merginos, istoriją: po avarijos greitkelyje ši nutaria įprasminti savo gyvenimą, susilaukdama vaiko su savo buvusiu vaikinu Philippe‘u. Deja, Philippe‘as jau įsipareigojęs kitai. Dviese jiedu pajuda link dykumos... Kauno kino festivalyje filmas bus rodomas gruodžio 10 d., 15:30 val., laikinojoje „Romuvos“ kino salėje.

Rugpjūčio 32-oji
Rugpjūčio 32-oji
Organizatorių nuotr.

Legendinė Orleano mergelė Žana d’Ark įkvėpė tokius garsius kino režisierius kaip Robertą Bressoną, Otto Premingerį, Jacques Rivette‘ą, Carlą Theodorą Dreyerį ir kitus, tačiau jos vaikystė – retai kino ekrane matomas siužetas. Žaismingame filme „Žanetė: Žanos d‘Ark vaikystė“ prancūzų kino režisierius Bruno Dumontas, Kauno kino festivalio žiūrovams puikiai pažįstamas filmu „Šėtonas Horas“, šį etapą pavertė itin netikėtu miuziklu. Mažoji Dumonto Žana gano avis, šoka, dainuoja ir ruošiasi vesti Prancūzijos armiją į karą pagal elektroninę ir metalo muziką, sukurtą prancūzų muzikanto Igorrr, unikalaus reiškinio Prancūzijos muzikos scenoje. Igorr kūryboje susipina tokie skirtingi muzikos žanrai kaip trip hop, death metal ir breakcore. Šių metų Kanų kino festivalyje rodytas filmas – dar vienas netikėta stebinti mėgstančio režisieriaus provokacija, kviečianti tiek į miuziklą, tiek į istoriją pažvelgti kitu kampu.

Paskutinis šansas pamatyti šį filmą – gruodžio 9 d., 18 val., laikinojoje „Romuvos“ kino salėje. Seansą pristatys VDU istorikė Laima Bucevičiūtė, 2014 m. Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatė. Mokslininkė pristatys legendinę Žaną d‘Ark kaip istorinę, mitinę, legendinę figūrą, bei apžvelgs jos reikšmę Prancūzijos nacionalinei tapatybei bei istorijai.

Pareiga
Pareiga
Organizatorių nuotr.

Šį penktadienį, 17.30 val., laikinojoje „Romuvos“ kino salėje – vienintelė proga Kaune pamatyti jautrią palestinietės režisierės Annemarie Jacir dramą apie tradicijas ir šeimą „Pareiga“, Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje sulaukusio „Don Kichoto“, ISPEC bei Jaunimo žiuri aplinkosaugos apdovanojimų. Šadi, architektas, gyvenantis Romoje, atvyksta į Nazaretą aplankyti savo vienišo senyvo tėvo Abu Šadi ir atšvęsti sesers Amal vestuvių. Pagal vietinę palestiniečių tradiciją, šeimos vyrai turi asmeniškai išdalinti pakvietimus į vestuves kiekvienam svečiui. Tačiau po daugybės metų, praleistų skirtinguose pasaulio kraštuose, tėvui ir sūnui rasti bendrą kalbą yra itin sunku – kardinaliai skiriasi ne tik jų patirtys, bet ir pasaulėvaizdžiai. Viena ryškiausių šiuolaikinių arabų kino kurėjų Annemarie Jacir siužetą grindė savo šeimos patirtimis, o pagrindinius vaidmenis atliekantys Mohammad Bakri ir Saleh Bakri – tėvas ir sūnus ir už ekrano ribų. Šis filmas – šeimos, tradicijos, emigracijos ir diasporos apmąstymas, sukurtas kelio filmus primenančia maniera.

Festivalio komandai ėmus bendrauti su Stanya Kahn, amerikiete kino režisiere, menininke bei prestižinės Guggenheim stipendijos laureate, išryškėjo netikėta detalė – garsiosios menininkės lietuviškos šaknys. S. Kahn protėviai, gyvenę tuometinėje Slabodkoje (dab. Vilijampolė, Kaunas) į JAV iškeliavo XX a. pradžioje, tačiau menininkė teigia iki šiol tebejaučianti ryšį su Lietuva, ir 2008 metais čia lankėsi su savo sūnumi.

Stovint sraute
Stovint sraute
Organizatorių nuotr.

Menininkės sūnus – itin ryški figūra režisierės opuse „Stovint sraute“. Režisierei tapant keturių savo šeimos kartų – jos močiutės, motinos, sūnaus ir savęs pačios – paveikslus, pamažu ryškėja itin jaudinantis himnas gyvenimui ir laiko tėkmei. Kahn šį virsmą stebi tiek asmeniniame, tiek visuomeniniame gyvenime, sekdama savo mamos, žmogaus teisių aktyvistės, ligą ir mirtį, bei 2016 metų Amerikos prezidento rinkimų įvykius. „Stovėti sraute“ – tai meditacija apie kūnus, laiką, motinystę, bendruomenę ir kasdienybę privačioje ir viešoje šiuolaikinės Amerikos erdvėje. Paskutinis „Stovint sraute“ seansas Kauno kino festivalyje – gruodžio 10 d., 14 val. laikinojoje „Romuvos“ kino salėje.

Kaune kino festivalio renginiai ir filmų seansai vyks iki gruodžio 13 d. „Romuvos“ laikinojoje kino centro salėje, KTU Kultūros ir renginių centre, Kauno menininkų namuose bei M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Vilniuje festivalis viešės gruodžio 7-13 d. kino teatre „Pasaka“. Panevėžyje festivalis gruodžio 15-17 d. vyks kino teatre „Garsas“. Visa festivalio programa - www.kinofestivalis.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis