Operos ir baleto gerbėjų per šventes laukia staigmenos

Kalėdų laikotarpiu LNOBT spektakliuose žibės užsienio žvaigždės: dainuos Vokietijoje gyvenanti Katerina Tretyakova, italų tenorai Luciano Ganci ir Alessandro Fantoni, šoks Varšuvos Didžiojo teatro ir Londono Karališkojo baleto trupių solistai.

Operos ir baleto gerbėjai mėgsta palydėti senuosius metus teatre, o teatras, norėdamas pradžiuginti savo žiūrovus, pasirūpina šventiniu laikotarpiu į spektaklius pakviesti išskirtinių atlikėjų.

Gruodžio 28-ąją Giacomo Puccini operoje „Bohema“ Rudolfo partiją dainuos italų tenoras Luciano Ganci. Jis – daugelio tarptautinių konkursų laureatas, kaip kviestinis dainininkas išmaišęs ne tik Europą, bet ir tolimesnius kraštus: Kiniją, Indiją, Japoniją, Pietų Korėją, Jungtinius Arabų Emyratus ir netgi Omaną. Jam teko dainuoti tokiose išskirtinėse pasaulio scenose, kaip Pekino NCPA, Mozarto namai Zalcburge, Antikos amfiteatras Atėnuose, Didysis teatras Maskvoje ir, žinoma, Milano „La Scala“ teatras.

Gruodžio 29-ąją Ludwigo A.Minkuso baleto „Don Kichotas“ spektaklyje viešės solistų pora iš Varšuvos Didžiojo teatro Chinara Alizade ir Vladimir Jarošenko. Abu jie – Rusijos baleto mokyklų auklėtiniai. Azerbaidžaniečių kilmės Chinara Alizade gimė Maskvoje, baigė Natalijos Nesterovos humanitarinio universiteto Šokio akademiją bei Maskvos valstybinę choreografijos akademiją.

Dešimt metų šoko Maskvos Didžiajame teatre, o 2015 m. tapo Lenkijos nacionalinio baleto trupės nare. Vladimir Jarošenko gimė Rusijos Krasnodaro krašte, baigęs Krasnodaro baleto mokyklą pradėjo dirbti to paties miesto baleto trupėje. Po ketverių metų išvyko į Lenkiją, kur vieną sezoną šoko Liublino muzikinio teatro trupėje, o nuo 2007 m. jau dešimtmetį džiugina Varšuvos Didžiojo teatro žiūrovus.

Katerina Tretyakova
Katerina Tretyakova
Organizatorių nuotr.

Gruodžio 30-ąją Giuseppe‘s Verdi operoje „Traviata“ Violetos partiją dainuos Murmanske gimusi, Vilniuje užaugusi, o dabar Vokietijoje įsikūrusi solistė Katerina Tretyakova. Ji baigė LMTA prof. Giedrės Kaukaitės dainavimo klasę, studijas pratęsė Zalcburgo „Mozarteume“. Vėliau įstojo į Hamburgo valstybinės operos studiją ir, sėkmingai ją baigusi, buvo priimta į trupę. 2013 m. K.Tretyakova tapo prestižinio Francisco Viñas dainininkų konkurso Barselonoje nugalėtoja (šiame konkurse 1992 m. triumfavo ir Violeta Urmana). Taip pat laimėjo pirmąją premiją tarptautiniame konkurse „Grand Prix de l'Opera“ Bukarešte, antrąją premiją Montserrat Caballé konkurse Saragosoje ir pirmąją premiją Marcello Giordani konkurse Katanijoje. Šį sezoną K.Tretyakovą galima išvysti ne tik Hamburgo valstybinėje operoje, bet Barselonos „Liceu“ teatre, kur ji dainuoja Džuljetą Charles‘o Gounod operoje „Romeo ir Džuljeta“ bei Oskarą G.Verdi operoje „Kaukių balius“, režisuotoje Vilniaus publikai gerai pažįstamo režisieriaus Vincent‘o Boussard‘o.

Tame pačiame „Traviatos“ spektaklyje Alfredo partiją atliks italų tenoras Alessandro Fantoni. Užaugęs Genujoje, dainavimą studijavo gimtajame mieste bei Parmoje, vėliau tobulinosi Ciuricho operos teatro studijoje. Laimėjo trečiąją premiją tarptautiniame Ruggero Leoncavallo konkurse, o neseniai – ir „Puccini d‘Argento“ prizą Tore del Lago festivalyje. Šiame teatro sezone A.Fantoni jau dainavo G.Puccini operoje „Kregždutė“ Genujos Carlo Felice teatre, taip pat Slovakijos miesto Bystricos valstybinės operos „Traviatoje“.

2017-uosius LNOBT publika gruodžio 31-ąją palydės su Ludwigo A.Minkuso baletu „Bajaderė“, kuriame viešės net trys patyrę solistai iš Londono „Covent Garden“ teatre reziduojančios Karališkojo baleto trupės. Viena iš jų – amerikietė Sarah Lamb yra Bostono baleto mokyklos auklėtinė. Už puikius pasiekimus baigdama mokyklą prezidento Billo Clintono buvo apdovanota Aukso medaliu. Karjerą pradėjo Bostono baleto trupėje, o 2004 m. persikėlė į Londoną ir jau trylika metų yra Karališkojo baleto trupės solistė. Ne ką mažiau patirties turi ir britė Claire Calvert.

Vadim Muntagirov
Vadim Muntagirov
Organizatorių nuotr.

Ji - Karališkosios baleto mokyklos auklėtinė. Prieš dešimtmetį ją baigusi, prisijungė prie trupės ir pamažu kilo meistriškumo pakopomis, kol pasiekė solistų gretas. Trečiasis svečias iš Londono Vadim Muntagirov kilęs iš šokėjų šeimos Čeliabinske. Baigęs Permės baleto mokyklą, jis įstojo į Karališkąją baleto mokyklą Londone. Nuo 2009 m. šoko Anglijos nacionalinio baleto trupėje, o nuo 2014 m. yra Karališkojo baleto trupės narys.

Laisvos vietos naujametinėje „Bajaderėje“ baigia ištirpti, tačiau pageidaujantys išvysti Karališkojo baleto šokėjus Vilniuje tokį šansą dar turi. Bilietai į paskutinio metų vakaro spektaklį LNOBT kainuoja nuo 90 iki 200 Eur.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis