Kaip pristatymo metu sakė knygos autorė Dalia Marcišauskienė, sportinių šokių bendruomenė su knyga turėjo galimybę susipažinti jau kiek anksčiau, o dabar „Sportiniai šokiai Lietuvoje“ tampa prieinami visiems, besidomintiems šokiu, mūsų šalies sporto ir kultūros istorija.
„Knygą pradėjau rašyti prieš kelerius metus – norėjome ją parengti mūsų federacijos trisdešimtmečio proga. Tačiau, turbūt kaip dažnai nutinka su tokios didelės apimties darbais, vis norėjosi informaciją pagilinti, perdėlioti – procesas tikrai imlus laikui. Iš kitos pusės buvo iškilusių ir gana malonių kliūčių pradėti knygos spausdinimą – kuomet ji buvo visai baigiama ruošti, pasaulio čempionais pirmą kartą tapo mūsų šokėjai Evaldas ir Ieva Sodeikos, norėjome tokį svarbų įvykį įtraukti į knygą. Juk spausdintas žodis išliks ilgam ir, tikimės, kad bent keliolika metų bus aktualus.“ – pasakojo D. Marcišauskienė.
„Daug laiko pareikalavo ir knygos koncepcijos išgryninimas.“ – autorei pritarė Lietuvos sportinių šokių federacijos viešųjų ryšių atstovė, knygos redaktorė Laura Montvilaitė. „Pirmiausiai, knyga buvo sumanyta, kaip enciklopedija, tačiau vėliau supratome, kad mūsų žanras įpareigoja imtis šiek tiek laisvesnės struktūros, tad buvo pasirinkti ir keli netradiciniai sprendimai – pavyzdžiui, knyga neturi turinio, puslapių numeracijos. Sportinių šokių „istorija“ virto „istorijomis“. Ir galų gale, mes likome patenkinti, nes dabar leidinys labai įvairiapusiškas – jį galima skaityti kaip kelias atskiras knygas. Žmonės, kuriems svarbu faktai, datos, čia ras sau įdomią informaciją, kuriems smagu skaityti gyvenimiškus pasakojimus – galės pasimėgauti jais, kam svarbu, kaip šiandien auga ir populiarėja šokių sportas – taip pat neliks nuvilti.“ – kūrybinio proceso niuansais pasidalino L. Montvilaitė.
Vieni iš knygos „Sportiniai šokiai Lietuvoje“ recenzentų, legendiniai šokėjai bei treneriai Jūratė ir Česlovas Norvaišos ne tik atvėrė savo asmeninius archyvus ir leido pasinaudoti didele nuotraukų kolekcija, bet parengė ir leidinio įžangą. „Lietuvos kultūros ir sporto istorijoje iki šiol nebuvo studijos apie šokių virsmą nuo balinių, pramoginių iki sportinių, išgarsinusių Lietuvą pasaulyje. Šis leidinys padalintas į du trisdešimtmečius – iki Lietuvos sportinių šokių federacijos susikūrimo ir po jo. Mes tikime, kad jaunimui bus labai įdomu perskaityti pirmą dalį, o vyresniems antrojoje susipažinti su tais, kurie perima estafetę. Verčiant lapą po lapo, atsiskleis kiekvienas mūsų istorijos tarpsnis, autorės saikingai paskanintas smagiais prieskoniais.“ – rašo J. ir Č. Norvaišos.
„Ar jaudinamės, atiduodami knygą į platų skaitytojų ratą? Žinoma, jaudinamės! Daug buvusių ir esamų šokėjų čia ras save – savo pavardes, savo nuotraukas – tikimės, kad viską pavyko papasakoti taip, kaip buvo.“ – ir juokaudama, ir rimtai kalbėjo visą savo gyvenimą šokiams pašventusi, ilgametė trenerė, choreografė, o dabar ir knygos autorė Dalia Marcišauskienė.