Nepamirškime virtuvėje kruopų

Ši knyga skirta tiems, kurie mėgsta namie gaminti skanų maistingą ir įvairų maistą.

„Kruopos. Lengvai ir paprastai“

Leidyklos „Mano virtuvė“ nuotr.

Gamindami namie tiksliai žinome, ką dedame į burną, galime rinktis maisto produktus be skonio stipriklių, konservantų ir kitų nereikalingų priedų. Mitas, kad naminio maistogaminimas užima daug laiko ir reikalauja specialių gebėjimų ar didelių pastangų. Gaminti galima paprastai, lengvai ir greitai – ypač dabar, kai parduotuvėse gausus produktų pasirinkimas. Pasižvalgę po kitų šalių virtuves galime paįvairinti savo kasdieninį racioną naujais patiekalais ir skoniais.

Leidyklos „Mano virtuvė“ nuotr.

Skanus maistas nebūtinai turi būti brangus – kruopos yra vienas pigesnių maisto produktų, bet iš jų gaminami patiekalai gali būti patiekiami ir prabangiausių vakarienių metu. Iš kruopų išsivirsite ne tik tradicinių košių, jos puikiai tinka įvairioms sriuboms, garnyrams, pudingams, pyragams ir net gėrimams gaminti.

Leidyklos „Mano virtuvė“ nuotr.

Mes kruopas valgome kasdien. Mūsų šeimose jos ruošiamos skirtingai, tad susėdę ir palyginę savo užrašus atrinkome daugiau kaip šimtą mėgstamiausių patiekalų receptų. Jie nesudėtingi, jiems pagaminti dažniausiai nereikia specialių prietaisų ar indų. Iš pradžių pakanka kelių „bazinių“ receptų, o keisdami kruopų rūšį ar priedus kaskart sukursite naują patiekalą. Kai kurios kruopos savo skoniu ir tekstūra labai panašios – bet kuriame recepte avižinius dribsnius galite keisti miežiniais, vietoj bulguro naudoti kuskusą. Bet pabandykite salotose ryžius pakeisti grikiais arba bolivinėmis balandomis, troškinyje ar sriuboje vietoj perlinių kruopų įberti sorų arba kukurūzų kruopų – rezultatas Jus nustebins. Gaminant iš kruopų tikslus ingredientų svoris ar kiekis nėra labai svarbus, išskyrus desertus.

Leidyklos „Mano virtuvė“ nuotr.

Knygoje rasite daugiau kaip 100 gardžių patiekalų receptų iš dešimties kruopų rūšių – avižų, bolivinių balandų, bulguro, grikių, kukurūzų, kuskuso, manų, miežinių ir perlinių kruopų, ryžių bei sorų. Visus valgius gamino, receptus tobulino, fotografavo maisto tinklaraščio „Kiaunės reikaliukai“ autorė Lina Burdenkova ir tinklaraščio „Villa Alps“ autorė bei maisto tinklaraštininkų elektroninio žurnalo „Debesys“ redaktorė Asta Eigėlytė-Gunnarsson. Tad drąsiai eksperimentuokite, ragaukite ir bandykite. Skanių atradimų!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis