Didžiausias filmo tarptautinės kelionės pasiekimas – kad jis vertinams tiek žiūrovų, tiek kino kritikų: žiūrovų simpatijų prizą „Per arti“ pelnė Lisabonoje vykusiame festivalyje „Indie Lisboa“, o tarptautinės kino kritikų asociacijos FIPRESCI pripažintas geriausiu Vokietijoje festivalio „Go East“ metu. Šiame festivalyje A.Urbaitės debiutas buvo pripažintas ir geriausiu festivalio filmu.
„Filmas kruopščiai ir intensyviai apibūdina motinystės ir šeimos troškimą bei dramatiškai nagrinėja kultūrų konfrontaciją ir tarptautinio vaikų įvaikinimo problemas“, buvo rašoma apie filmą įteikiant prizą Vokietijoje.
„Tai ypatingai brandus filmas“, – rašė kino blogeris John McDonald iš portalo „Dirty movies“. „Filmas kelia svarbius klausimus ir jų vienareikšmiškai neatsako“.
Kultūros istorikas Mikko Toivanen „Per arti“ pavadino „intymia ir nesenstančia istorija apie normalius, netobulus žmones, bet ir apie šiandieninę Europą. Filmas apie meilę, skausmą ir pavydą. Tai filmas su širdimi“.
Davide Magnisi, FIPRESCI asociaciją atstovaujantis kino kritikas rašė: “Subtili psichologinė pasaka apie savininkiškumą ir pavydą, pasakojama dviem kalbom ir per dviejų moterų prizmę.“
Reikjaviko tarptautiniame festivalyje „Per Arti“ bus rodomas kaip programos „Smart 7“ dalis. Ši programa – tai 7 Europos kino festivalių bendras projektas, kuriuo siekiama, kad jaunų režisierių filmai būtų matomi visos Europos festivaliuose. Į „Smart 7“ programą A.Urbaitės debiutą pasiūlė festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytojai.
Filmo „Per arti“ išskirtinumas – jis sukurtas dviem kalbom – lietuvių ir prancūzų. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka aktorė Dovilė Kundrotaitė ir prancūzų aktoriai Anne Azoulay bei Arthur Igual. Filmo „Per arti“ vaikus įkūnija neprofesionalūs aktoriai Inesa Sionova ir Ajus Antanavičius.
Filmas pasakoja apie prancūzus Žakliną ir Leoną, kurie įsivaikina lietuvius vaikus ir laikinai į šeimą priima studentę Gabrielę, kad padėtų vaikams susišnekėti ir mokytų juos prancūzų kalbos.
Ilgainiui Gabrielė ir Žaklina pradeda konkuruoti dėl vaikų dėmesio ir prieraišumo, peržengdamos ribą tarp meilės ir egoizmo.
Filmo „Per arti“ gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizja, filmo prodiuserė – Živilė Gallego iš „Fralita films“.