Todėl nieko nėra geriau nei su šiltos arbatos puodeliu rankose patogiai įsisupus į pledą žiūrėti filmus namuose!
Taip ne tik praleisime laiką prasmingai ir naudingai, bet ir pasisemsime žinių apie madą.
Taigi pateikiu geriausių filmų rinkinį ir kviečiu patyrinėti įvairių laikmečių madą. Žiūrėdami šias juostas pamatysite, ką seniau žmonės dėvėjo, kuo skiriasi ankstesnių laikų mada nuo šiandienės! Mada linkusi kartotis, o tai reiškia, kad labai pravartu iš tokių filmų semtis įkvėpimo šiuolaikiškiems įvaizdžiams.
O kur dar galimybė surengti draugių filmų vakarėlį! Būtinai su merginomis suplanuokite tokį susitikimą. Vaišintis galima ir arbata, ir putojančiu vynu! O po peržiūrų aptarkite, ką pamatėte, kas patiko, o kas ne. Kuris laikmetis jus labiausiai žavi? Galite iš karto surengti ir teminį vakarėlį bei pasipuošti, kurti kino įkvėptus įvaizdžius! Puiki nuotaika – garantuota!
„Ir velnias dėvi Prada“
Šis filmas amžiams užėmė pirmą vietą mano reitinge ir širdyje! Tai visuotinį pripažinimą pelnęs mados filmas. Jį vis dar įdomu žiūrėti, net ir praėjus 16 metų nuo premjeros. Ir nors blizgančio mados žurnalo redakcija rodoma sutirštinus spalvas, šiam filmui galime tai atleisti. Juk tai ne dokumentinis, o meninis filmas, siekiantis pagražinti istoriją. Ir jį vertiname ne už autentiškumą, o už etaloninį vadovės įvaizdį, sukurtą neprilygstamosios Meryl Streep, taip pat už unikalius tiek pačios Meryl, tiek pagrindinės herojės, kurią vaidina Anne Hathaway, įvaizdžius.
„Kruela“
Šis filmas pasirodė tik pernai, bet jau užėmė garbingą vietą tarp geriausių filmų, skirtų pažinčiai su mada. Kostiumų dizainerės Jenny Bevan dėka, „Kruela“ tapo geriausiu 7-ojo dešimtmečio mados pasaulio vadovėliu. Ji padarė stebuklą! J. Bevan pagerbė visus britų dizainerius ir vienaip ar kitaip pabrėžė kiekvieno jų unikalų stilių. O mados karalienei Stellai McCartney ir jos stiliui filme skiriamas ypatingas dėmesys. Jei ne dėl siužeto, tai dėl šių nuostabių kostiumų, filmą tikrai verta pažiūrėti! Tik įspėju, kad istorija taip pat labai įtraukianti!
„Amerikos žigolo“
Graži ir labai įdomi drama, vaizduojanti, ką žmonės dėvėjo 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių sandūroje. Richardui Gere‘ui ypač tinka „Armani“ kostiumai, todėl nieko keisto, kad būtent šis filmas juos išpopuliarino ir pavertė vyriškų kostiumų mados klasika.
„Graži moteris“
„Graži moteris“ – dar vienas filmas, kurį žiūrėdami, galime pamatyti, ką žmonės vilkėjo dešimtmečiu vėliau – 1990-aisiais. Išvydus šio filmo pavadinimą, galvoje iškart suskamba visiems žinoma daina „Pretty woman“. Reikia pažymėti, kad kino juostoje puikiai parodyta, kaip rengėsi skirtingų socialinių sluoksnių žmonės, o tai yra labai svarbu norint gerai pažinti to laikotarpio stilių.
„Marija Antuanetė“
Aš labai mėgstu istorinius filmus. Man patinka pasinerti į skirtingų epochų atmosferą, visiškai atsiduoti veiksmui ir pasijusti tokio filmo heroje. „Marija Antuanetė“ yra vienas mano mėgstamiausių tokio žanro filmų. Ir nors istoriškai jis nėra tikslus, tačiau Oskarą už geriausius kostiumus juosta pelnė ne veltui! Filmas ryškus, spalvingas, puikiai perteikia atmosferą! Norisi jį žiūrėti tarsi gražų paveikslėlį. Ko vertas vien faktas, kad visus filme esančius batus, daugiau nei šimtą išskirtinių modelių, sukūrė puikus šiuolaikinių batų dizaineris Manolo Blahnikas!
„Ema“
Šis ne mažiau spalvingas istorinis filmas nukelia mus į visai kitą epochą. „Ema“ sukurta pagal to paties pavadinimo Jane Austen romaną. Filmas leis visiškai pasinerti į regentystės laikotarpio stilių ir ampyro mados pasaulį. Anya Taylor-Joy puikiai tinka nuobodžiaujančios, bet naivios, visiems padėti trokštančios Emos vaidmeniui. Kas skaitė romaną, žino, ką noriu pasakyti. Tiems, kurie jo dar neskaitė, siūlau pažiūrėti šį filmą ir pasigrožėti nuostabiais kostiumais.
„Jokio supratimo“
Filmas iki šiol yra labai populiarus, net ir po 27 metų. Tai, beje, taip pat yra Jane Austen „Emos“ ekranizacija, tačiau pritaikyta pagal 1990-ųjų paauglių realijas. Ir ją verta pamatyti, nes šių metų mados tendencijos atkartoja filmo įvaizdžius. Daugelis dizainerių kūrė įkvėpti šio filmo. Ir mes turėtume šią juostą pažiūrėti dar kartą!
„Seksas ir miestas“
Į šį sąrašą įtraukiu ir serialą, ir abu filmus. Čia gausu informacijos apie tai, kas buvo dėvėta vienais ar kitais metais. Nelygu sezonui ar filmo dalies išleidimo metams.
Tai tas pats serialas, kuris išgarsino batų guru Manolo Blahniką ir šlovino jo talentą! Batams čia skiriamas ypatingas dėmesys. Serialo gerbėjai žino, kad Carrie Bradshaw (aktorė Sarah Jessica Parker) jautė ypatingą aistrą batams ir galėjo naujai porai išleisti paskutinius pinigus. Ir mes ją puikiai suprantame! Bet ne tik dėl batų verta pažiūrėti visą serialą nuo pradžių. Visų herojų įvaizdžiai – labai stilingi. Kai kuriuos iš jų ir dabar, praėjus dviem dešimtmečiams, galima drąsiai atkartoti. Man visada patiko Samanthos stilius. O jums?
„Titanikas“
Žinoma, aš negalėjau praleisti „Titaniko“. Jis buvo įtrauktas į visus geriausių pasaulio filmų reitingus. Prisipažinkite, juk verkėte tą akimirką? Garsioji kino juosta nėra tik ikoniška meilės istorija, filmas iliustruoja XX amžiaus pradžios madą. Taigi pasirūpinkite spragėsiais, nosinaitėmis ir mėgaukitės!
„Užsispyrusi blondinė“
O dabar nerkime į 2000-ųjų mados pasaulį. „Užsispyrusi blondinė“ yra tų metų stiliaus enciklopedija. Lūpų blizgesys, rožinė spalva ir mažytis šuo! Be šuns veikiausiai nė nebūtų šio filmo. Prisiminkite, jog šį sezoną aktuali 2000-ųjų mada, tad filmas nusipelno dar vienos peržiūros.
„Liežuvautoja“
Tai irgi serialas, kuris labai gerai iliustruoja 2000-ųjų pabaigos – 2010-ųjų pradžios madą. O svarbiausia – jis yra tarsi mokyklinio (angl. preppy) stiliaus vadovėlis. Jam šiame seriale skiriamas ypatingas dėmesys. Tad drąsiai kopijuokite, nes mokyklinis stilius šį sezoną pasiekė populiarumo viršūnę.
„Parduotuvių maniakės išpažintis“
Tai dar vienas filmas apie 2000-uosius ir merginą, kuri niekaip negalėjo numalšinti naujų pirkinių alkio. Siužetas turi šiek tiek bendro su „Ir velnias dėvi Prada“, bet čia į viską žiūrima su humoru. Prisipažinsiu, kad pagrindinės veikėjos stilius man nėra artimas, tačiau įdomu stebėti antraeilius personažus ir žavėtis kadrų vientisumu. O šio filmo kadrai – tiesiog nuostabūs!
„Volstryto vilkas“
Sensacingas filmas su Leonardu DiCaprio gali būti laikomas 9-ojo ir 10-ojo dešimtmečių stiliaus ir mados enciklopedija. Puikūs vyriški kostiumai ir Margot Robbie grožis prikausto prie ekrano! Negaliu nepaminėti Matthew McConaughey vaidmens. Ekrane aktorių matome vos 5 minutes, bet šis epizodas davė toną visam filmui.
„Tuštybių mugė“
Ši kino juosta žavi istoriniais kostiumais. „Tuštybių mugė“ – dar vienas ampyro stiliaus vadovas, pulsuojantis regentystės laikotarpio atmosfera. Beje, neseniai buvo išleistas šio filmo perdirbinys trumpo serialo pavidalu.
„Hercogienė“
O štai ir XVIII a. Filme atskleidžiamas to meto požiūris į moteris ir kaip buvo planuojamos aukštuomenės santuokos. Mano manymu, niekas taip organiškai neatrodo istoriniuose filmuose kaip Keira Knightley! Manau, kad ji pavėlavo gimti maždaug dviem šimtmečiais. Vangi ir paslaptinga, nuo jos neįmanoma atplėšti akių! Kostiumų kūrėjų darbas šiame filme yra tiesiog nuostabus! Veikėjų apranga prašmatni ir autentiška, o gili socialinė drama sujaudins net cinikus!
„Briliantinas“
Ar norite pasinerti į 6-ojo dešimtmečio Amerikos atmosferą, sužinoti, kaip gyveno tų laikų idealios namų šeimininkės, ironiškai vaizduojamos filme „Stepfordo moterys“ ir maištingi jų paaugliai vaikai? Tada įsijunkite „Briliantiną“! Jaunas gražuolis Johnas Travolta – dar viena priežastis neatidėlioti peržiūros!
„Saint Laurent“
Filmas apie mados revoliucionierių, vyrą, kelnes ir kostiumą pavertusį kasdienio moterų garderobo dalimi. Tai – Yves‘o Saint Laurento nuopelnai. Tokie biografiniai filmai apie menininkus yra tiesiog privalomi! Jie atskleidžia šiuolaikinės mados ištakas.
„Coco prieš Chanel“
Lengvas filmas apie Gabrielle Bonheur (tikrasis Coco Chanel vardas), apie jos sunkų ir spygliuotą kelią į pasaulinę šlovę ir kaip ji tapo tokia, kokią ją žinome dabar.
„Atpirkimas“
Ir vėl istoriniame filme sužiba Keira Knightley. Filmą galima padalinti į tris dalis: prieškarį, karą ir pokarį. O mados istoriją verta panagrinėti šių trijų laikotarpių kontekste. Filmas labai gražus, siužetas grimzta į širdį. Negalima neįsijausti į šiuos personažus!
Tuo ir baigsiu. Žinoma, tai – ne visas sąrašas, galėčiau į jį įtraukti dar daug gerų filmų. Tikriausiai ir jūs turite savo rekomendacijų. O aš galėčiau išvardyti dar bent šimtą filmų apie madą! Apie filmus galiu kalbėti valandų valandas, o dar labiau mėgstu juos žiūrėti. Kai kuriuos jų jau moku mintinai ir galiu lengvai cituoti pokalbius! O kaip jūs? Mieliau rinktumėtės ką nors naujo ar dar kartą žiūrėtumėte jau matytą filmą?