Grožio terapeutės Deimantės Bražiūnienės patarimai, kaip atgaivinti odą po žiemos

Atkeliavęs šiltasis sezonas atneša šilumą, saulę bei geras emocijas. Tačiau praėjusios žiemos šalčiai padarė žalos dažnos moters veido odai. Daugelis moterų pastebi, kad oda tapo papilkėjusi, prarado gyvybingumą, elastingumą, dažniau sausėja. Susigrąžinti odos glotnumą ir spindesį galima tik atidžiai prižiūrint savo odą.

Grožio terapeutė Deimantė Bražiūnienė, atliekanti įvairias procedūras odai Klaipėdoje įsikūrusioje estetinės dermatologijos klinikoje „Geri Genai“, dalijasi patarimais, kaip atgauti odos grožį atkeliavus pavasariui.

 

Kaip šildymas žiemos sezonu paveikia odą?


Po šaltojo sezono oda dažnai būna išsausėjusi ir jautresnė. Žiemos metu oda praranda daug drėgmės dėl sauso oro patalpose, tad pavasarį ji gali atrodyti papilkėjusi, dehidratuota ir pleiskanojanti. Taip pat stiprėjant saulės spinduliams ir keičiantis temperatūrai, oda gali parausti ir niežėti. Kita problema yra riebalų išsiskyrimo suaktyvėjimas ir spuogai. Dėl temperatūrų svyravimų ir aktyvesnės riebalinių liaukų veiklos gali atsirasti daugiau užsikimšusių porų ir spuogų, ypač jei oda linkusi į aknę.

 

Kokius įpročius, likusius nuo žiemos, reiktų keisti?


Pavasarį paaštrėja rožinė (Rosacea) ir kapiliarų problema, kuriai įtaką daro stipresnė saulė ir temperatūrų pokyčiai, todėl kai kuriuos odos priežiūros įpročius būtina pakoreguoti.


Pavasarį reiktų atsisakyti kai kurių žiemą įprastų odos priežiūros įpročių. Maitinamuosius, sunkius ir riebius kremus reikėtų keisti lengvesnėmis drėkinamosiomis bei odos barjerą atkuriančiomis priemonėmis. Žiemą naudojami tiršti, riebūs kremai gali tapti per sunkūs šiltesniu oru ir užkimšti poras. Pavasarį verta pereiti prie lengvesnių, vandens pagrindo drėkinamųjų kremų su hialurono rūgštimi ar keramidais. Taip pat pat labai svarbu naudoti raminančias ir odos raudonį mažinančias priemones, kad būtų nuraminta sujautrinta oda ir pastiprintas odos barjeras bei kraujagyslės.


Žiemą daug žmonių SPF naudoja minimaliai, bet pavasarį UV spinduliuotė stiprėja, todėl svarbu kasdien naudoti bent SPF 30, kad būtų išvengta rožinės (Rosacea) paūmėjimo, pigmentinių dėmių ir ankstyvo senėjimo. Pavasarį taip pat rekomenduoju vengti karšto vandens ir praustis su drungnu vandeniu, siekiant išlaikyti odos barjerą. Karštas vanduo gali dar labiau išsausinti odą.


Venkite ir agresyvaus odos šveitimo bei priemonių su rūgštimis. Po žiemos oda gali būti jautresnė, todėl stiprūs rūgštiniai šveitikliai ar grubios dalelės gali sukelti sudirgimą. Geriau rinktis švelnius fermentinius ar PHA rūgščių šveitiklius.



Moteris, sveika oda
Moteris, sveika oda
Shutterstock nuotr.


 

Į kokias veido odos priežiūros priemones kiekvienai moteriai svarbiausia investuoti?


Pirmiausia, į priemones su aktyviais ingredientais – koncentruoti produktai su veikliosiomis medžiagomis (pavyzdžiui, vitaminas C, retinolis, niacinamidas, peptidai, keramidai, kofermentas Q10, pantenolis) daro didžiausią poveikį odai, todėl verta rinktis patikimų gamintojų, geros sudėties produktus.


Tuomet vertėtų investuoti į apsaugą nuo saulės (SPF). Kasdienis apsauginis kremas su SPF 30–50 yra būtinas odos sveikatai ir jaunatviškumui, todėl verta rinktis kokybišką, plataus spektro apsaugą.


Jei jūsų oda sausa ar jautri, svarbu investuoti ir į kokybišką drėkinamąjį kremą su keramidų, hialurono rūgšties, pantenolio ar kitų odos barjerą stiprinančių ingredientų formule.

 


O kur galima pataupyti?


Paminėčiau prausiklį – pagrindinė jo funkcija yra nuvalyti odą, todėl nebūtina rinktis brangių variantų. Paprastas, švelnus prausiklis be agresyvių sulfatų puikiai atliks savo darbą. Veido kaukės suteikia laikiną efektą, todėl galima rinktis ir nebrangias alternatyvas, pavyzdžiui, molio, lakštines ar drėkinamąsias kaukes. Makiažo valiklis – valomasis gelis arba švelnus aliejinis valiklis (nebūtinai turi būti brangus), svarbu, kad efektyviai pašalintų makiažą ir nepažeistų odos barjero. Svarbiausia – atsižvelgti į savo odos tipą ir poreikius bei investuoti į produktus, kurie iš tiesų veikia, o ne tik pasikliauti brangiais prekių ženklais.

 

Ar pavasarį svarbi odos apsauga nuo saulės?


Net labai. Pavasarį UV indeksas didėja – ilgėjant dienoms ir stiprėjant saulei, ultravioletinė spinduliuotė tampa intensyvesnė. UV spinduliai skatina raukšlių formavimąsi, pigmentacijos dėmių atsiradimą ir odos elastingumo mažėjimą. Oda po žiemos yra jautresnė, šaltuoju metų laiku oda būna labiau išsausėjusi ir jautresnė, todėl saulė gali dar labiau ją dirginti.

 

Galbūt parekomenduotumėte keletą procedūrų, tinkamų atlikti „Geri Genai“ klinikoje pavasario sezonu?


Rekomenduoju šias estetines procedūras, kurias galima atlikti klinikoje:


Ultragarsinis veido valymas. Procedūros metu švelniai pašalinamos negyvos odos ląstelės, o tai skatina naujų ląstelių gamybą ir suteikia veidui sveiko skaistumo.


Egzosomų terapija. Tai inovatyvi ir pažangi odos regeneracijos procedūra, kuri skatina kolageno gamybą bei natūralų odos atsinaujinimą.


Vitamino C terapija. Odą šviesinanti ir antioksidacinė procedūra, suteikianti odai skaistumo, mažinanti pigmentaciją.


Taip pat rekomenduočiau EXCELLENCE kompleksinę drėkinamąją ir atjauninamąją procedūrą bei mezoterapiją.


Na, o geriausia yra apsilankyti pas dermatologą ar kosmetologą, kuris įvertins jūsų odos būklę ir patars, kas tinkamiausia ir ko reikia būtent jums.

 

Atkeliavus šiltajam sezonui pagausėja kelionių į šiltus kraštus. Kada geriausia atlikti įvairias odos puoselėjimo procedūras – prieš ar po kelionių?


Ruošiantis kelionei į šiltus kraštus, labai svarbu apgalvoti, kada atlikti odos procedūras, kad išvengtumėte papildomo odos streso ir saugotumėte ją nuo neigiamų aplinkos veiksnių (saulės, drėgmės, karščio). Geriausia atlikti procedūras prieš kelionę (2–3 savaitės prieš kelionę ir 1–2 savaitės po kelionės). Tai leidžia odai atsigauti ir pasveikti.

 

O kaip jūs pati puoselėjate odą atkeliavus pavasariui? Ar sutinkate, kad graži oda – išorinio ir vidinio pasaulio darnos atspindys?   


Aš manau, kad graži oda tikrai yra tiek išorinio, tiek vidinio pasaulio darnos atspindys! Odos būklė dažnai gali atskleisti, kaip jaučiamės viduje, ar rūpinamės savo sveikata.


Na, o mano odos puoselėjimo rutina pavasarį yra štai tokia:


Valymas ir šveitimas – pavasarį renkuosi švelnius šveitiklius ar veido valymą ultragarsu, kad pašalinčiau negyvas ląsteles ir leisčiau odai kvėpuoti.


Hidratacija ir drėkinimas – man labai svarbu papildyti odą drėgme, todėl visada savo rutinoje atlieku drėkinamąsias procedūras (mezoterapiją, biorevitalizaciją bei egzosomų terapiją). Taip pat naudoju intensyviai drėkinantį ir atkuriamąjį kremą.


Antioksidantai ir vitamino C serumas – pavasarį, kai gamta atsigauna, man patinka naudoti serumus su vitaminu C, kad oda būtų švytinti ir apsaugota nuo aplinkos streso. Vitaminas C puikiai veikia kaip antioksidantas, kovodamas su odos senėjimu ir uždegimais.


Apsauga nuo saulės – net jei pavasarinė saulė atrodo švelni, nepamirštu naudoti stiprią saulės apsaugą (SPF 50), nes UV spinduliai gali paslėpti odos pažeidimus ir pagreitinti senėjimo procesus.


Pavasarį aš taip pat stengiuosi gerti daug vandens ir valgyti šviežių vaisių bei daržovių, kad papildyčiau savo organizmą vitaminais ir mineralais. Žinoma, sumažinu streso lygį ir daugiau laiko praleidžiu gamtoje, nes vidinė ramybė tiesiogiai veikia odos sveikatą.


Tai yra mano rutinos pagrindas, tačiau, manau, kad svarbiausia yra rasti balansą tarp išorinės odos priežiūros ir vidinės gerovės.

 

Estetinės dermatologijos klinika „Geri Genai“


www.gerigenai.lt

info@gerigenai.lt

Tel. +370 699 04494

Tomo g. 24, Klaipėda

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis