Oda ir emocijos: kompleksinė pagalba

Mūsų odos išvaizda yra tai, ką pirmiausia pastebime žvelgdami į veidrodį. Viskas puiku, jei vaizdas veidrodyje tenkina.

Tačiau realybė yra tokia, jog dažnas žmogus nėra patenkintas nei tuo, ką mato veidrodyje, nei savo odos būkle. Įvairios odos problemos – vienos dažniausių tarp skirtingo amžiaus žmonių ir norime to ar ne, mūsų psichikos sveikata yra glaudžiai susijusi su odos išvaizda. Įrodyta, jog spuogai, rožinė ir net su amžiumi atsirandančios raukšlės gerokai mažina pasitikėjimą savimi, iššaukia depresiją, nerimą ir įtakoja blogesnę gyvenimo kokybę. Kaip sau padėti? Darbas su savimi, psichologinės literatūros skaitymas ar apsilankymas pas specialistą gali pagelbėti pamilti save. Vis tik meilę sau rodo ir tam tikros odos problemos sprendimas. Dabar populiari Morpheus8 procedūra padeda sustangrinti odą, o su raudone padeda kovoti IPL terapija. Tai tik kelios procedūros iš gausybės. Kaip kompleksiškai padėti sau kovoti su nepasitikėjimu ir nemeile sau?



Oda ir emocijos: kompleksinė pagalba
Oda ir emocijos: kompleksinė pagalba
Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)



Odos problemos neigiamai veikiančios psichikos sveikatą


Tikriausiai ne kartą teko girdėti posakį: kaip jaučiamės, taip ir atrodome. Ir tai galima laikyti tiesa, nes visos mūsų emocijos, patiriamas stresas, įtampa ar nuovargis atsispindi odoje. Su nepasitenkinimą keliančia odos išvaizda galima susidurti ne vien dėl psichologinių, bet ir dėl kitų priežasčių – genetikos, netinkamo gyvenimo būdo ar neišvengiamo senėjimo proceso. Tačiau, kad ir dėl kokių priežasčių būtų atsiradę nemalonūs odos pokyčiai yra įrodyta, kad jie neigiamai veikia savivertę, iššaukia daugybę kompleksų ir gali įtakoti depresijos atsiradimą. Tad pažvelkime iš arčiau į tas odos problemas, kurios dažniausiai siejamos su bloga psichine sveikata.


  • Raukšlės – bene dažniausias moterų kompleksas. Įrodyta, kad psichikos sveikatą neigiamai veikia ne tik įvairios odos ligos, bet ir su amžiumi susiję pokyčiai. Vienas iš jų – raukšlės. Nors suprantama, jog jaunystė nesitęsia amžinai, tačiau nepageidaujamų raukšlių atsiradimas slopina pasitikėjimą savimi bei padidina nerimą dėl savo išvaizdos. Išryškėjus raukšlėms žmonės ne tik susiduria su nepasitenkinimu savo išvaizda, bet ir su egzistenciniais klausimais, susijusiais su jaunystės trapumu, kas taip pat iššaukia niūrias, neigiamas mintis. Neretai kovai su raukšlėmis pasitelkiama gerai žinoma Morpheus8 procedūra, kurios metu pasitelkiama giluminė odos stimuliacija.


  • Aknė. Viena opiausių odos problemų yra aknė, kamuojanti ne tik paauglius, bet ir vyresnio amžiaus žmones, sulaukusius 30, 40 ar net 50 metų. Ši nemaloni odos liga paveikia tiek išvaizdą, tiek emocinę sveikatą. Daugybės atliktų tyrimų rezultatai atskleidė, jog žmonėms, kuriuos kankina aknė, gali išsivystyti rimtos psichikos sveikatos problemos tokios kaip depresija, nerimas, žema savigarba, vienišumo jausmas, nepilnavertiškumo kompleksas. Dėl spuoguotos odos gali atsiriboti nuo kasdienės veiklos, prarasti gyvenimo džiaugsmą, nes iki pat šiol vyrauja įsitikinimas, kad aknė yra paauglių problema, tad jaučiama itin stipri atskirtis nuo suaugusių bendraamžių. Aknės gydymui paprastai renkamasi IPL terapija.


  • Tokia terapija gydo ir rožinę. Tai dar viena odos liga stipriai siejama su nerimo ar depresijos atsiradimu. Dėl veido paraudimo bei išryškėjusių kraujagyslių kyla didelis nepasitenkinimas savo išvaizda, tad žmonės gali tapti uždari, vengti socialinių susibūrimų, kas gerokai pablogina gyvenimo kokybę. Svarbus aspektas yra tas, jog dėl rožinės pablogėjusi emocinė sveikata ir patiriamas stresas gali iššaukti šios ligos paūmėjimą ir dar stipriau nugramzdinti į depresijos liūną.


  • Grįžtant prie odos senėjimo, normalu, kad einant laikui mažėja odos stangrumas. Ne tik veide, dekoltė zonoje, bet ir visame kūne galima pastebėti jos suglebimą. Žiūrint iš psichologinės perspektyvos – normalu, kad kartais sunku priimti kūno transformaciją. Tačiau, jei jaučiate didelį psichologinį diskomfortą ir tai trukdo kasdieniam gyvenimui, vėlgi gali pagelbėti tiek jau minėta Morpheus8 procedūra, tiek, pavyzdžiui, HIFU.


Kaip įveikti fizinius ir psichologinius sunkumus?


Turint tam tikrų odos problemų, „paskęsti“ neigiamose mintyse, nuolatiniame liūdesyje bei vienišumo jausme yra itin lengva. Tačiau kaip „išnirti“ ir įkvėpti gyvenimo džiaugsmo bei susigrąžinti pasitikėjimą savimi? Efektyvi pagalba susideda iš kelių dalių – problemos suvokimo bei tinkamo gydymo. Tad apie visa tai plačiau:


  • Ieškokite tinkamiausio sprendimo. Norint įveikti išvaizdos bei emocines problemas, pirmiausia reikia tinkamai gydyti odą. Šiuo metu susiduriantiems su tam tikromis odos išvaizdos bėdomis siūloma daugybė modernių ir veiksmingų gydymo būdų. Kalbant apie efektyvų gydymą, verta paminėti estetinę mediciną ir itin pažengusias lazerines procedūras tokias kaip aknės gydymas lazeriu ar intensyvios pulsinės šviesos (IPL) terapija, kuri veiksmingai gydo rožinę. Be to, toli pažengusios estetinės medicinos dėka galima įveikti ir kompleksus, susijusius su nepageidaujamomis raukšlėmis. Siūlomos pačios įvairiausios procedūros, padedančios susigrąžinti jaunystę. Tai ir Morpheus8, ir hialurono rūgšties injekcijos, botulino toksino injekcijos bei visame pasaulyje neįtikėtino populiarumo sulaukusios HIFU ir EMFACE procedūros.


  • Valdykite stresą. Streso valdymas atlieka itin svarbų vaidmenį kovojant su įvairiomis odos ligomis. Todėl turint odos problemų, negalima pasiduoti neigiamoms mintims ir stresuoti. Būtina suprasti, kad visos su odos būkle susijusios problemos gali būti išsprendžiamos pasitelkiant efektyvų gydymą ir yra laikinos. Tad siekiant suvaldyti stresą daugiau dėmesio skirkite mėgstamoms veikloms, sveikai mitybai, aktyviam gyvenimo būdui ir tiesiog tam, kas labiausiai jus džiugina.


  • Pasitikėkite specialistais. Reikia žinoti, jog susiduriantys su tam tikromis odos problemomis tikrai nėra vieni. Yra daugybė specialistų pasiruošusių padėti įveikti odos išvaizdos bėdas ir atgauti pasitikėjimą savimi. Tai ir dermatologai, ir psichologai. Tad labai svarbu netylėti, o pasitikėti. Jei dėl asmeninių odos problemų jaučiate nerimą ar depresiją, pasakykite apie tai savo dermatologui. Dermatologas Jums ne tik atsakys ar reikalinga, pavyzdžiui intensyvios pulsinės šviesos terapija ar Morpheus8. Odos specialistas esant poreikiui nukreips pas specialistus, galinčius suteikti taip reikiamą psichologinę pagalbą.



Oda ir emocijos: kompleksinė pagalba
Oda ir emocijos: kompleksinė pagalba
Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)



Nereikia laukti, reikia veikti


Morpheus8, HIFU ar IPL? O gal tik psichologas? Tiek daug sprendimų ir taip lengva pasimesti. Nebijokite kreiptis į specialistus ir klausti jų rekomendacijų! Niekas geriau nei savo srities profesionalas – neparinks Jums tinkamiausios procedūros ar pagalbos. Juk didžiausia bėda yra ta, jog daugelis laukia. Todėl labai svarbu suvokti, jog laukimas nei odos, nei savijautos negydo. Anaiptol. Laukiant, kol odos būklė pagerės savaime, rizikuojama tik dar labiau pabloginti savo emocinę sveikatą bei gyvenimo kokybę. Tad atminkite, jog geriausia, ką galite padaryti dėl savęs, dėl savo išvaizdos ir puikios savijautos yra realūs veiksmai, gydantys odą ir sielą. 




Užsakymo nr.: PT_87618

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis