5 paprasti būdai, kaip prižiūrėti pažastis

Prakaitas ir prakaitavimas yra natūrali žmogaus fiziologija. Būtent prakaitavimas padeda užtikrinti žmogui palankią ir saugią kūno temperatūrą. Tai tarsi tobulas aušinimo mechanizmas. Kūnui per daug sušilus, prakaito liaukos išskiria prakaito lašelius, kurie garuodami atvėsina kūną.

Nors ir suvokiame, kad prakaitavimas yra natūralus ir būtinas organizmo mechanizmas, tačiau jo rezultatai dažniausiai nėra pageidaujami, ypač jei jaučiamas stiprus ir intensyvus kvapas. Žinoma, čia reikėtų paminėti, kad pats prakaitas yra bekvapis. Jis įgauna nemalonų kvapą, kai ant odos esančios bakterijos, vadinamos corynebacteria, ima sąveikauti su praikaitu ir taip išskiria nepageidaujamą kvapą.


Dėl šios priežasties ir reikalinga ypatinga pažastų priežiūra. Pateikiame 5 paprastus būdus, kaip teisingai prižiūrėti pažastis.


1. Kasdien jas valykite


Pažastys yra kūno dalis, kuri laikoma tarptrigine zona, o tai reiškia, kad dėl nuolatinio pažastų odos glaudimosi prie kitų kūno vietų (šonų), ir dėl tinkamos ventiliacijos trūkumo, pažastų oda dažniausiai yra drėgna. Tokioje terpėje atsiranda palankios sąlygos kauptis bakterijoms ir įvairiems grybeliniams organizmams.


Būtent kasdienis pažastų valymas padeda sumažinti nepageidaujamą drėgmę ir išlaikyti natūralią mikrobiomo pusiausvyrą. Rekomenduojama pažastis plauti kartą per dieną, o jei itin gausiai prakaituojate, tuomet procedūrą galite atlikti ir kelis kartus per dieną. Taip pat rekomenduojama naudoti specialius pažastų valiklius, kurie yra subalansuoto pH. Šiuos prausiklius reikėtų vis keisti, jei norite efektyvios priežiūros, nes bakterijos linkusios priprasti prie prausimosi priemonių.


2. Pažastis reguliariai nušveiskite


Kaip ir veidą, taip ir pažastis karts nuo karto reikėtų nušveisti specialiu šveitikliu. Aliejai, netinkamos kosmetikos priemonės gali užkimšti pažastų odos poras, ten gali atsirasti ir spuogų (žinomi kaip folikulai), taip pat pažastyse kaupiasi ir negyvos odos ląstelės. Būtent šveitikliai padės atkimšti užsikišusias poras ir nušveisti negyvos odos ląsteles. Rekomenduojama naudoti glikolio turinčius tonikus, kurie švelniai tirpdo negyvas odos ląsteles, skaistina pažastų odą ir pan.


3. Pažastis skuskite švelniai


Jei pažastų plaukus depiliuojate skustuvu, tuomet darykite tai itin švelniai. Po šilto dušo užtepkite ant pažastų skutimosi gelio, kad kuo mažiau įjautrintumėte pažastų odą skutimosi proceso metu. Skustuvą rekomenduojama keisti bent kartą per mėnesį – tai apsaugos nuo galimų didesnių problemų.


4. Pažastis drėkinkite


Kaip veidą ir kūną drėkinate, taip ir pažastims reikia drėgmės. Nors pažastys ir taip dažniausiai yra drėgnos, bet jų odą rekomenduojama bent kartą per dvi savaites palepinti drėkinamuoju kūno ar pažastų losjonu. Labai svarbu, kad naudojamos priemonės pH būtų subalansuotas.


5. Dezodorantą naudokite sąmoningai


Renkantis dezodorantą, atkreipkite dėmesį, kad jis nedirgintų odos, nepaliktų ant jos dėmių ir pan. Geriausia rinktis kuo natūralesnį, be pridėtinių kvapiųjų medžiagų dezodorantą, kuriame nėra ftalatų, parabenų, sulfatų ar dažiklių. Dažniausiai rekomenduojama vengti ir tokių dezodorantų, kurių sudėtyje yra aliuminio. Išimtis tik tuo atveju, jei Jūsų prakaitavimas iš tiesų yra labai gausus. Aliuminio turintys antiperspirantai kai kuriems tikrai yra išeitis, bet jie tikrai ne visiems reikalingi, ypač kasdienei pažastų priežiūrai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis