„Sakalininkystė Arabijos pusiasalyje turi labai gilias tradicijas, sakalas čia simbolizuoja vienybę ir drąsą, o šiems paukščiams jų šeimininkai negaili nieko. Todėl mano kurtos ceremoninės kepurėlės sakalams čia labai paklausios, tačiau net ir jas gali įsigyti ne kiekvienas, o jų kainos svyruoja nuo 15 tūkst. iki 65 tūkst. eurų. Kiekviena tokia kepurėlė yra vienetinio dizaino, gamyba vyksta Italijoje, visas procesas labai personalizuotas ir trunka nuo vieno iki dviejų mėnesių“, – apie išskirtinius dirbinius pasakoja Dovilė. Pasak verslininkės, medžioklinio sakalo kaina Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) gali siekti ir 500 tūkst. eurų. Paukščiams skirtos specialios klinikos, SPA salonai, jie gyvena erdviose moderniai įrengtose patalpose, o juos dresuoja specialūs treneriai. Nacionalinėse varžybose greičiausio sakalo savininkas gali laimėti daugiau nei 6,5 mln. eurų.
Dovilės juvelyrika – prabangūs musulmoniški rožiniai, ceremoninės kepurėlės sakalams – neliko nepastebėta ir JAE žiniasklaidos: apie moterį europietę, sugebėjusią įžengti į šią išskirtinę verslo nišą ir pelnyti čia pagarbą, jau buvo rašyta vietinėje spaudoje, o netrukus jos laukia ir daugiau interviu tiek su vietinės, tiek tarptautinės žiniasklaidos atstovais.
„Esamas pripažinimas, kaip ir sėkmingai augantis mano verslas – neatsirado staiga, viskas atėjo pamažu, gilinantis į save, ieškant atsakymų į klausimus, kai staiga vieną dieną likau svetimoje šalyje su mažais vaikais“, – dabartinio verslo pradžią prisimena moteris.
Pirmą kartą Dovilė ištekėjo visai jauna, sulaukusi vos 18 metų. Netrukus įvykusios skyrybos su gerokai vyresniu sutuoktiniu ir šioje santuokoje gimęs sūnus Dovydas – tapo akstinu pradėti gyvenimą iš naujo, tad Dovilė su vaiku išvyko į Italiją. Beje, vėliau mamos, o ne tėvo pavardę pasirinkęs sūnus, jau yra parašęs tris knygas ir kalba daugiau nei dešimt kalbų.
„Po skyrybų praėjus dešimčiai metų pasijutau pavargusi būti viena, juolab visada norėjau šeimos tiek vaikui, tiek sau. Tad, kai antrasis vyras man pasipiršo po pažinties praėjus visai nedaug laiko – praktiškai jo gerai nepažinojau, bet tai supratau per vėlai“, – pasakoja Dovilė. Su sutuoktiniu italu moteris buvo sukūrusi sėkmingą deimantų verslą, pora augino du bendrus vaikus. Tačiau vieną dieną sutuoktinis nieko netaręs pradingo, pasisavinęs visą turtą. „Po tos dienos buvusio vyro daugiau nebemačiau, per aštuonis metus jis taip nei karto ir nepasidomėjo mūsų vaikais“, – pasakoja moteris.
„Su sunkumais visi kovojame skirtingai, aš tuo metu pradėjau gilintis į Vidurio Rytų kultūrą, istoriją, religiją. Klausimų buvo daugiau nei atsakymų, tad vedina smalsumo perskaičiau ir Koraną. Tai tapo nesibaigiančiu mano ieškojimu ir paskatino savo darbą skirti tam, kad atskleisti šią kultūrą, istoriją ir tikėjimą, kas juos suformavo ir sujungė. Kadangi esu gemologė, nusimanau juvelyrikos versle, nusprendžiau apjungti savo profesines žinias su tuo, kas mane domina – Vidurio Rytų kultūra, šventąja knyga, tapusia įkvėpimu mano kūriniams“, – apie idėją kurti juvelyrinius dirbinius Arabijos pusiasalio šalims, pasakoja Dovilė.