Plaukai irgi sensta

Galvos oda sensta 12 kartų greičiau nei kūno ir 6 kartus sparčiau nei veido. Plaukų senėjimas, be abejonės, yra tiesiogiai su tuo susijęs, todėl, jei jums daugiau nei 35-eri – pats laikas paklausyti šių patarimų.

Plaukų senėjimas daugiausia siejamas su žilais plaukais, tai – vienas amžiaus nulemtų pokyčių, bet jų yra ir gerokai daugiau. Ilgainiui plaukai gali tapti plonesni, pradėti slinkti. Be to, sumažėja jų diametras, atsparumas tempimui, glotnumas ir žvilgesys. Galiausiai, galvos oda išskiria vis mažiau riebalų, todėl didėja sausumo pojūtis.


Ar kada pagalvojote, kodėl tarp vyresnių moterų tokios populiarios trumpų plaukų šukuosenos? Daugelis jas renkasi ne tik dėl stiliaus, bet ir dėl praktinių sumetimų. Norint, kad plaukai atrodytų jaunatviškai, reikia jiems skirti dėmesio ir suprasti, kad jais būtina rūpintis kaip ir veido oda: kiek įdėsite pastangų, tą ir turėsite.


Taigi esant vyresnio amžiaus turėti ilgus, sveikus, tankius plaukus yra prabanga, dovanojama retai pasitaikančios palankios genetikos, hormonų pusiausvyros rezultatas arba sveiko gyvenimo būdo ir intensyvios priežiūros pasekmė.



Ar verta išbandyti galvos odos procedūras?


Vis dažniau socialinėje medijoje galime matyti, kaip nuomonės formuotojos giriasi estetinėmis galvos odos procedūromis. Vargu, ar prisimenate, ką tiksliai jos reklamavo, tad aptarkime šių procedūrų galimybes ir kokių preparatų verta teirautis savo specialisto. Gydytoja dermatologė-trichologė Aušrinė Ramanauskaitė („GK klinika“) išskyrė tris procedūrų tipus, kuriuos verta pasitelkti siekiant suvaldyti plaukų senėjimą.



Aušrinė Ramanauskaitė
Aušrinė Ramanauskaitė
Organizatorių archyvas




Galvos odos mezoterapija


Galvos odos mezoterapija yra mikroinjekcinių procedūrų kursas, kurio metu oda prisotinama mineralų, vitaminų, amino rūgščių, biomimetinių peptidų, amineksilio, trokserutino ir kitų mažai kam girdėtų medžiagų. Šios injekcijos gerina galvos odos būklę ir aktyvina folikulus (plaukų šaknis). Preparatų poveikis skiriasi: vieni labiau skirti mažinti slinkimą, kiti – skatina plaukų augimą, juos stiprina. Svarbu žinoti, kad įmanoma pagerinti galvos odos ir plaukų būklę, o specialistai individualiai parinks tiek preparatus, tiek procedūrų kursą.


Gali kilti klausimas, gal pakaktų naudoti serumą? Atsakymas paprastas – kaip ir veidui ilgainiui neužtenka vien tik kosmetinių priemonių, taip ir galvos odai prireikia intensyvesnių sprendimų. Norint pasiekti gilesnius odos sluoksnius, t. y. ten, kur kosmetika neprasiskverbia, būtinas dūris. Mezoterapijos metu duriama negiliai, bet to pakanka, kad oda pasisavintų reikalingas medžiagas. Be to, dūriai papildomai stimuliuoja kolageno gamybą.


Bijote adatų? Tuomet teiraukitės alternatyvų:


  • Mikroadatinis aparatas – profesionalus prietaisas su medicininių mikroadatėlių antgaliu, dėl kurio procedūra atliekama itin greitai ir efektyviai, nes per trumpą laiką saugiai sukuriama daug kanalėlių, kuriais į odą patenka injekcinis preparatas.



Mikroadatinis aparatas
Mikroadatinis aparatas
Organizatorių archyvas



  • Mikroadatinis volelis – kitas profesionalus prietaisas, ant kurio volelio yra lazeriu nugludintos mikroadatėlės. Juo atliekama, pavyzdžiui, galvos odos redermalizacija su hialuronu ir gintaro rūgštimi.



Mikroadatinis volelis
Mikroadatinis volelis
Organizatorių archyvas



  • Nano adatos – mikroadatos, specialiai sukurtos garsaus mezoterapijos preparato NCTF injekcijoms. Dėl šių adatėlių sutrumpėja procedūrų laikas, be to, jos tampa ne tokios skausmingos.



Nano adatos
Nano adatos
Organizatorių archyvas



PRP terapija


Populiari ir daugelio jau išbandyta jauninamoji PRP terapija veidui, atliekama ir galvos odai. Injekcijoms imamas paciento kraujas, iš kurio specialia centrifuga išskiriami trombocitai. Šis koncentratas pasižymi augimo faktoriais, todėl PRP terapija itin efektyviai skatina plaukų augimą ir stiprina jų šaknis.


Lazerių terapija


Lietuvoje mažiau girdėtos LLLT (Low-Light Laser Therapy) terapijos metu stimuliuojami folikulai, todėl plaukai auga stipresni. Procedūra yra neskausminga, neturi šalutinio poveikio ir rekomenduojama tik pradėjus slinkti plaukams. Rezultatai pradeda matytis po maždaug 3 mėnesių. Gali prireikti 5–10 procedūrų, atliekamų kas dvi savaites. Taip pat jau yra lankelių ir šukų su LLLT technologija. Pastarieji išradimai skirti naudoti namuose, bet ir čia reikės atkaklumo bei kantrybės – nusiteikite plaukų ir galvos odos priežiūrai kasdien skirti apie 15 min. Tiesa, prieš įsigyjant tokį prietaisą būtina pasikonsultuoti su specialistu, kuris įvertins, ar šis būdas jums tinka.


Kosmetinė rutina – į ką atkreipti dėmesį


Netgi jei stropiai vaikštote į procedūras, stiprinant plaukus namuose verta papildomai pasitelkti ir kosmetines priemones. Serumai, kaukės, netgi šampūnai ir kondicionieriai, žadantys stiprinti plaukus, saugoti nuo senėjimo ir atkurti struktūrą, tikrai pagerins plaukų išvaizdą, tačiau reikėtų žinoti, į ką atkreipti dėmesį renkantis priemones.


Salono „Greenas“ įkūrėja, garsi plaukų meistrė ir plaukų terapeutė Olga Wiseman primena, kad kosmetinių priemonių pasirinkimas turi ilgalaikę įtaką plaukų būklei: „Net ir pati geriausia kosmetika neišspręs su amžiumi susijusių plaukų pokyčių, tačiau teisingai parinktos priemonės juos sustiprins, padarys atsparesnius aplinkos poveikiui. Ir atvirkščiai, kai kurios priemonės gali suteikti trumpalaikį efektą, bet ilgainiui sendina plaukus, silpnina plaukų šaknis.“



Salono „Greenas“ įkūrėja, garsi plaukų meistrė ir plaukų terapeutė Olga Wiseman
Salono „Greenas“ įkūrėja, garsi plaukų meistrė ir plaukų terapeutė Olga Wiseman
Organizatorių archyvas



Ji sako, kad užsibrėžus tikslą turėti gražius plaukus ne tik šiandien ar šiemet, reikia rinktis priemones, kurios turės ilgalaikį teigiamą poveikį. „Ne su viena kliente yra tekę diskutuoti. Joms patinka gausiai putojantys šampūnai, stiprų blizgesį suteikiančios priemonės, todėl perėjimas prie saugesnės sudėties joms taptų nauju įpročiu. Deja, didelę dalį kosmetikos pasiūlos galima laikyti žalinga plaukams. Jei sudėtyje yra medžiagų, kurios suteikia iliuzinį efektą čia ir dabar, bet kaupiasi ant odos, sausina ją, plaukų šaknys silpnėja, jie pradeda greičiau slinkti, žvyneliai atsiveria, plaukai tampa šiurkštūs, neblizga... Argi tai gerai? Aišku, tai gerai kompanijoms, kurios siekia vėliau įsiūlyti eilę kitų neva problemas sprendžiančių priemonių ir taip tarsi patenkama į užburtą ratą... Norint iš jo išeiti, būtina keisti požiūrį ir įpročius: na ir kas, kad šampūnas neputoja taip stipriai? Na ir kas, kad pradėjus naudoti natūralias priemones, plaukai iš karto neatrodo puikiai. Čia kaip ir su vitaminais – po vienos piliulės efekto nepajusite. Plaukams reikia laiko, kad išsivalytų nuo parabenų, silikonų ir kitokios chemijos, o tik tada jie pradės kaupti naudingąsias natūralios kosmetikos medžiagas. Ir tik tada pajusite rezultatą, kuriuo džiaugsitės ne vienus metus“, – nevyniojo į vatą Olga.


Ji teigia, kad moterys yra nekantrios, nori visko čia ir dabar, tačiau dar nė viena nepasigailėjo pasiryžusi iš esmės pakeisti plaukų priežiūros rutiną. „Kai kurios klientės yra sakiusios, kad jų plaukai sulaukus 40-ties atrodo netgi geriau nei 20-ies. Prasta priežiūra tikrai gali sugadinti viską, netgi galvos odos procedūrų poveikį. O gera, individuali rutina leis auginti ilgesnius plaukus, jie atrodys sveikesni, o moters įvaizdis – jaunatviškas“, – sakė plaukų terapeute vadinama meistrė.


Trys Olgos Wiseman patarimai senstančių plaukų priežiūrai:


Reguliariai atlikite galvos odos valymo procedūras – rūgštines ar enzimines. Galite naudoti priemones namuose arba atlikti detoksikuojančias procedūras salone. Šampūnas taip gerai nepašalina negyvųjų ląstelių ir priemonių sankaupų nuo odos, todėl poros kemšasi ir nukenčia plaukų folikulai. Šveitimas stimuliuoja galvos odą ir valo nešvarumus.


Visada naudokite tik natūralios sudėties priemones ir išmokite skaityti priemonių etiketes. Vien tik užrašas „lietuviška“ nebūtinai reiškia natūralumą, o „natūralu“ nebūtinai reiškia, kad šiose priemonėse nėra ilgainiui plaukus nualinančių ingredientų. Gerai, kai sudėtyje yra vertingų medžiagų, kurios, mano žiniomis, tiesiog negali kainuoti kelių eurų.


Plaukų dažymas saugiais dažais yra privalomas. Daugelis moterų šviesina plaukus, o tai stipriai keičia jų struktūrą, sausina. Todėl rekomenduoju neeksperimentuoti namuose, pasitarti su specialistais ir atrasti technologiškai pažangius dažymo būdus bei priemones. Mokslas žengia į priekį, todėl patikinu, kad tikrai jau yra būdų saugiai dažyti net ir žilus plaukus.


Ar reikia maisto papildų plaukams?


Specialistai sutaria, kad svarbūs ir holistinis požiūris, ir suvokimas, kad yra daug veiksnių, kurie skatina galvos odos ir plaukų senėjimą. Beje, tiek odą, tiek plaukus žalingai veikia saulė, rūkymas, stresas, dietos... Pastebima, kad plaukai ima senti, slinkti, žilti, o oda prarasti elastingumą, raukšlėtis ir keisti struktūrą vis anksčiau. Dažnai griebiamės plaukams skirtų papildų. Jų kursas tikrai gali kompensuoti medžiagų trūkumą, visgi jie tėra papildoma priemonė, kuria apsiribojus pasiekti trokštamų rezultatų bus gerokai sunkiau.

Užsakymo nr.: PT_78801

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis